Jump to content

electronic fault megane 2


vlado112

Recommended Posts

danas upalim auto(megane 2, 1.9dci) i piše na displayu electronic fault i svijetli service lampica, kad sam ga ugasio i ponovno upalio to je nestalo, da li netko zna o čemu je riječ?

Link to comment
Share on other sites

danas upalim auto(megane 2, 1.9dci) i piše na displayu electronic fault i svijetli service lampica, kad sam ga ugasio i ponovno upalio to je nestalo, da li netko zna o čemu je riječ?

Kada se sogoru upalila ta obavijest na Scenicu 1.9 Dci u servisu su mu rekli da je grijac na motoru otisao.

Link to comment
Share on other sites

radio je auto prije te poruke, motor je bio zagrijan, upalio je odmah bez problema, baš ću vidjet ujutro kad bude hladan hoće pisati opet. bit će dobro ako je samo grijač

Link to comment
Share on other sites

danas mi se nije javljalo to, ako se ponovi pogledat ću najprije tu kutijicu da ne gubi kontakt gdje kakav spoj

Link to comment
Share on other sites

da je grijac bi pisalo check injection...

Je u pravu si, to je kod sogora pisalo...nesto sam pobrkao. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Da ne otvaram drugu temu, pa ovu dignem iz formalina. Radi se o meganeu II 1.4 16v. Naime buraz ga je jucer pokusao upaliti kad se vratio s mora, nakon sto nije paljen mjesec dana i par puta je zaverglao i nece upalit. Dosao mu frend s klemama jer su mislili da je akumulator i nakon par verglanja izbacio electronic fault i ne pokazuje znakove zivota. Da li se netko sustetao s ovim problemom?

Link to comment
Share on other sites

Ta greška označava mali milijun grešeka. Jedino će dijagnostika pokazati točno o kojoj se radi.

 

Ovako na prvu tipujem da je ušla voda ispod haube i natopila ECU ili kutiju sa osiguračima.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da imate loše kablove za palit s auta na auto. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

I to je moguće ako su to oni Kineski kabeli u plastičnoj torbi iz nekog shoping centra. Sa njima sigurno neće upaliti, pretanki su (znam iz osobnog iskustva).

Link to comment
Share on other sites

Meni se to jendom dogodilo na Meganu, pripiso sam to mušičavoj elektronici. Ako se ponavlja vozi  na dijagnostiku..

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Uglavnom danas je rijeseno. Zamijenjeni osiguraci i plus klema na akumulatoru. Moguce da su i kablovi i vlaga ucinili svoje. :)

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo i meni se danas upalio electronic fault, sve normalno radi (iako se uvijek nastavlja ponavljati injection fault, al to sam navikao) ,

da li da pokusam otvoriti ECU kutiju i vidim sta mi je sa osiguracima?

Link to comment
Share on other sites

Tesko je osigurac. Na mobu sam pa ne vidim profil. Da nisu bobine pocele umirat. Jel zivlji na gasu sad ili je normalno?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav svima!

Danas mi  se tokom vožnje upalila lampica electronic fault. Na auto nisam primjetio nikakave promjene i dalje vuče kako treba i sl. Kada sam kasnije samo dodao kontakt, te ponovno upalio auto i greška je nestala ali se za otprilike 10tak minuta u drugoj vožnji ponovno upalila. Radi se o megane 2 grandtour 1.5dci, 78kw 2006. Frka mi je jer je danas nedjelja a u ponedjeljak ujutro idem na more iz Osijeka pa me zanima da li je sigurno ići na tako veći put?

I jos nesto...kada sam usisavao auto ispod vozačevog sjedala naišao sam na kabl sa nekakvim prekidačem na kraju ne znam da li se negdje otkačio i čemu služi? slike u prilogu i hvala na pomoći.

P60625-152947.jpg

P60625-152957.jpg

Link to comment
Share on other sites

od sjedala? za pomicanje naprijed nazad? za izbacivanje sica kao u lovcu? Daj malo pobliže, nekako mi ovi kablovi izgledaju aftermarket kao da je netko ugrađivao skrivenu sklopku protiv krađe...

Link to comment
Share on other sites

Znam i ja da je od sjedala :-) ali koja je njegova svrha? jel on treba negdje biti montiran pa da prekida nešto? iz istog bunta žica koje idu iz sjedala odvaja se ta žica sa prekidačem a ostatak žica ide u pod ispod sjedala.

Nego otišli smo offtopic...sto je sa electronic fault?

Link to comment
Share on other sites

Da nije to od airbaga?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ćekaj, to je baš prekidač ''on-off'',  ''0-1'' ? ako je vidi što se događa kada ga uključiš, isključiš

Link to comment
Share on other sites

Nije prekidac, to je konektor za opremu koju njegovo vozilo ne posjeduje. Npr. grijaci sjedista.

Link to comment
Share on other sites

e to sam htio čuti. Onda vezicu i veži negdje na sic

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.