Jump to content

Upis druge dimenzije kotaca-katalog


Guest

Recommended Posts

Zanima me jel moguce za clio 2ph1 legalno upisati dimenziju 195/50 15, sada su 185/60 14? Zanima me kako to ide po njihovom katalogu, moze li se to vidjeti negdje na netu?

Pozdrav :hey:

Link to comment
Share on other sites

Zanima me jel moguce za clio 2ph1 legalno upisati dimenziju 195/50 15, sada su 185/60 14? Zanima me kako to ide po njihovom katalogu, moze li se to vidjeti negdje na netu?

Pozdrav :hey:

kod mene upisano bez prigovora (auto je 2001g) a frend je uspio i na 98. upisati..

najjednostavnie ti je otici u stanicu u koju odlažiš na tehnički i onako informativno pitati, prema njihovom odgovoru češ odmah znati i kako su raspoloženi jer od stanice do stanice pa majstora do majstora su mišljenja svakakva..

da ne govorim za one koji te napadaju kak ti je dimezija upisana kao da nemože a starac je sam odradio posao prije tri godine :laugh:

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Kratko i jasno - sve zavisi na koga naletiš. Netko će ti dakle odmah upisati, tvoja sreća pa ideš samo na 1" veće, pa možda i ne kompliciraju previše. Inace, ako to ne uspije, i ako taj model auta nije išao sa tom dimenzijom, dakle nema je u katalogu za taj auto, tada ti preostaje samo atest. Pravilnik o atestiranju možeš naći na stranicama CVH, ako ne nađeš, šibni mi PM pa ti ja pošaljem.

Ovo sada možda ispada kao da ja kompliciram, ali to je stvarno tako.

U Njemačkoj je to sasvim drugačije i puuuuuunoo jednostavnije, ali mi nismo Njemačka :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Zanima me jel moguce za clio 2ph1 legalno upisati dimenziju 195/50 15, sada su 185/60 14? Zanima me kako to ide po njihovom katalogu, moze li se to vidjeti negdje na netu?

Pozdrav :hey:

ja upisao na clio 2 phase 2 195/45/16 bez ikakvih problema.. tako da mislim da ne bi trebao imati problema..

Link to comment
Share on other sites

ja upisao na clio 2 phase 2 195/45/16 bez ikakvih problema.. tako da mislim da ne bi trebao imati problema..

i ja... al s ogromnim problemima, dedeki jos danas valjda ne spavaju od mene, stocari, ocito sam moral u knjizici ostavit par sto kn...

Link to comment
Share on other sites

Ak je u ponudi proizvođača, u ovom slučaju clia, bilo koji model clia s takvom dimenzijom guma, onda nema problema. Upišu odmah al se plati nova prometna cca 35-75kn zavisno jel već imaš upisan OIB na istoj.

Meni na twingu regularno upisani 185 55 '14, a standardna i najveća moguća za twinga je 155 65 '14. Imao sam problema jer proizvođač ne predviđa tak nekaj pa nije upisana u katalogu vozila i bez atesta nebi mogla bit upisana u novu prometnu.

Jedini mi je problem kad stavim set zimskih guma u standardnoj dimenziji 155 65 '14 koje sam kupio prije upisivanja u knjižicu. Ne znam dal bi imao problema jer je sad upisana veća dimenzija a ja se vozim na manjoj, iako standardnoj.

Link to comment
Share on other sites

ja sam se jedno 2 godine natezo na 3 stanice za tehnički da mi stave na clia 195/50 R15 a serijski je 175/65 R14

1) mjesto - su mi rekli da nemogu nista da moram prvo dobit potvrdu u renaut salonu da ih mogu imat pa onda doći na upis...kad sam doso u renault salon blijedo su me gledali...nista od toga...

2) mjesto - nista specijalno lagani odjeb....

3) mjesto kao zvali su u CVH i mogu omat tu dimenziju, al kao neće lik da mi upiše.....

i na kraju sam uzeo alu R14...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto rade takve probleme.Npr. na clia2ph2 idu slijedeće dimenzije: dimjw.th.jpg

Znači,lijepo piše u knjižici koju je proizvođač vozila dao uz vozilo da idu te i te dimenzije :nezna:

Meni u knjižici vozila piše 164/65/14 a na autu imam 175/65/14 Zadnjih pet godina mi na tehničkom nitko nije ništa prigovorio na to.Na corsi mi je 13" i namjeravam uzet nešto od 15".Znači da mogu očekivati probleme...

Edited by tigo95
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Megane 1 coupeu imao upisano 195/50/15 i kasnije 205/40/17 a ni jedna ni druga dimenzija nisu nikad isle na taj auto. Na Cliu 2 sport imao tvornicku dimenziju 195/45/16 i opet 205/40/17 jer sam im pronasao u katalogu Clio V6 koji je imao 17" tvornicki...a moj je kao "isti" auto ali 2.0 a ne 3.0 motor...lol.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam imao isti problem za Clio ph2 kada sam trazio da mi upise 195/50/15, samo mi je rekao da mu donesem neku potvrdu da ta dimenzija ide na taj model i moze, a ovako nikako... da se slobodno vozim dok me ne zaustavi neki seronja i ne napise kaznu...

Uskoro bih stavljao ljetni set-up, i volio bih rijesiti taj problem jer idem dosta preko, a znam da slovenci to ne prastaju... :((

Kako onda doci do neke sluzbene potvrde??

Tnx

Link to comment
Share on other sites

na clio, prema tvornici je isla dimenzija 185/55/15

znam da su meni bez pogovora upisali 195/50/15, ali samo zato jer sam u knjizici imao dimenziju 205/40/17 i 195/45/16 pa kako je ovo manje nisu ni pitali

mozes probati s forom da ti upisu 195/45/16 - tvornicka dimenzija na cliu sport i onda nakon toga trazis da ti u napomenu stave 195/50/15

Link to comment
Share on other sites

ja na cliu od druge registracije imam upisano 195 50 15 bez ikakvog problema i ljetne i zimske su iste, samo se zaribal sto sam stavio veci index brzine i sad moram kupovati skuplje gume :)

to si isto pazite, ako imate 195 50 15 85V onda takve moraju biti ili veceg, manje ne jer onda vozilo nije tehnicki ispravno i u sloveniji je kazna ohoho...

Link to comment
Share on other sites

omg, s kakvima imamo posla, sarenila ko u prici... ja proso od onih koji su se krizali na 195/50/15 pa do onih koji su mi bez gledanja upisali 205/45/16 koje su odostraga strugale po vec speglanom blatobranu :zubo:

recimo pufy s cliom2 ph1 u knjizici ima na listi dodatnih dimenzija izmedju istalog 195/50/15, dok u teh. stanici u svojim komunistickim knjigama to nemaju, no ja s ph2 nemam nigdje te dimenzije :doh: i meni su stvarali probleme (na jedvite jade uz neku blijedu fotokopiju mehanicarskih knjiga iz servisa ipak upisali)... logika im je ludilo, baza podataka jos vece, a provedba tih zbunjujucih i neorganiziranih podataka izgleda ko milinovicev engleski... katastrofa...

za sadasnjih 195/45/16 sam nakon vise bezuspjesnih (legalnih) pokusaja odustal od dokazivanja sistemu i ošo linijom manjeg otpora, na balkanski, prek veze... sad u papirima imam dimenzije od tacki dok dragstera, mislim da se radi o 4 velicine :bigl:

Link to comment
Share on other sites

muz je bez pol frke upisal 215/45/17 za svoj auto iako je tvornicki 205/55/15. isli smo u stanicu za tehnicki u koju smo inace isli sa svim autima i no problem. :) za ex auto nisam nikad upisala dimenzije iako je tvornicki felga bila manja, a guma deblja i uza. prosla sve tehnicke bez pol frke i bez icega pod stolom. nisu zezali ni kad sam prefarbala svoj bivsi auto iz oksidirane roze :ahaa: u crvenu :fucka: cak su mi objasnili kak ne treba nis mijenjati jer spada pod isti spektar boja.

Link to comment
Share on other sites

omg, s kakvima imamo posla, sarenila ko u prici... ja proso od onih koji su se krizali na 195/50/15 pa do onih koji su mi bez gledanja upisali 205/45/16 koje su odostraga strugale po vec speglanom blatobranu :zubo:

recimo pufy s cliom2 ph1 u knjizici ima na listi dodatnih dimenzija izmedju istalog 195/50/15, dok u teh. stanici u svojim komunistickim knjigama to nemaju, no ja s ph2 nemam nigdje te dimenzije :doh: i meni su stvarali probleme (na jedvite jade uz neku blijedu fotokopiju mehanicarskih knjiga iz servisa ipak upisali)... logika im je ludilo, baza podataka jos vece, a provedba tih zbunjujucih i neorganiziranih podataka izgleda ko milinovicev engleski... katastrofa...

za sadasnjih 195/45/16 sam nakon vise bezuspjesnih (legalnih) pokusaja odustal od dokazivanja sistemu i ošo linijom manjeg otpora, na balkanski, prek veze... sad u papirima imam dimenzije od tacki dok dragstera, mislim da se radi o 4 velicine :bigl:

pa sta se moze imat toliko upisanih dimenzija u knjizicu?

neki dan bez beda upisano u knjizicu 195-50-15

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bas poslikam a stavim sliku za clio 1.2 16v 2002 godina postoji samo dimenzija 175/65 R14 u bilo kojem pogledu gledajuci knjizicu sa uputstvima a sve se zapravo vrti oko opreme.

Link to comment
Share on other sites

ja imam upisano tri dimenzije,sve standardne za moj model ,navedene su u korisničkom priručniku,upisane bez problema :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

serija 175/65/14, tražio čiku da mi upiše ljetne 195/50/15 reko to je serijala na mk1 sportu... upisao bez problema.

Link to comment
Share on other sites

eto sarenila :D, nema sta se ne moze...

nisam znao da se to moze :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

eto sarenila :D, nema sta se ne moze...

Cekaj, nemas gusjenice na Cliu? :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

A vitlo? :)

Meni upisali 225/40/18 uz malo natezanja. Ali uipsali su.

No, na Suzuki Swif iz 2008. sam stavio 205/45/16 i to mi nisu htjeli upisati nego 195/xx/16 jer sa 205 nije niti jedan Swift dolazio iz tvornice. Ali 205/xx/17 bi onda valjda islo kad Swift Sport je na tim gumama...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.