Jump to content

Upis druge dimenzije kotaca-katalog


Guest

Recommended Posts

  • 1 month later...

edit:

 

našao u ovome iznad. za moju kw auta ide 155/65/r14 ili 165/60/r14, tako bar piše

 

odlično, hvala na ovim uploadima

Edited by maverick
Link to comment
Share on other sites

Danas bio na tehničkom i definitivno za upis drugih dimenzija treba potvrda uvoznika o dimenziji guma :(, nema vise na lijepe oči, poznanstva i tak to.... welcome to EU

Link to comment
Share on other sites

Danas bio na tehničkom i definitivno za upis drugih dimenzija treba potvrda uvoznika o dimenziji guma :(, nema vise na lijepe oči, poznanstva i tak to.... welcome to EU

 

Znači sad idemo na ljepe oči uvoznika! :D

 

BTW: šta sa onim dimenzijama koje su već upisane?

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

He he he he

 

Ja sam jučer bio, sve ok, sve upišu a ja ne pogledam, i vidim kada dođem doma, da su mi upisali opet sve isto....*ebo ih pes, danas na popravak

Link to comment
Share on other sites

Upisano:  195/65/15 - zima, 205/55/16 - ljeto, sada imam ovu mutavu dimenziju 205/60/16

Link to comment
Share on other sites

šta ja sad točno trebam?

 

otić u renault servis i tražit potvrdu da na moj twingo idu 155/65 r14?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dobio normalno bez potvrde zastupnika......ide normalno kako mi rekoše :lek:

 

Jedino su mi upisali u sustav, pa onda ručno u prometnu....mogu poskenirat ako koga zanima

 

Sve po psu s osramom hyper naprijed i white canbus led.

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

hmm ma mene zanima jer 22. imam registraciju a ići ću s navedenim dimenzijama guma. do sad su bile gore 145/70/r13 koje su jako loše a i felge su u prilično lošem stanju (izudarane, svijene na rubovima), a kako sam doma imao r14 mislio sam njih upisat u prometnu, jer sam našao da je serijski na twingačima bilo 155/65/r14....

 

najbolje mi onda skočit i pitat točno u stanicu tehničkog....

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je to ovisno o stanici, mozda najbolje pitati, mene su tražili potvrdu :nezna: :nezna: :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ruku na srce, al tvoj auto strši u pozitivnom smislu pa si im mozda zapeo za oko :-) jer nije isto kad netko uklopljen u masu dodje i netko kome onako brutalno auto izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Fala, fala na komplimentina, al mislim da je ipak da se drze zakona i novih uputa :)

Link to comment
Share on other sites

evo ja bio danas u tehničkoj stanici pitat.

 

rekao mi lik da oni uzmu prometnu, vide koji je auto i onda zovu ovlašteni servis i pitaju...s obzirom da na moj twingo iz '98 izgleda ne smije ništa osim R13 ja sam u banani ali se može donjet potvrda ovlaštenog servisa za dimenziju....

 

e sad pošto neki twingači imaju 155/65 R14 kao serijsko, a ja takve gume imam doma i htio bi staviti jedina je opcija da pokuša se preko lijepih očiju na servisu sredit potvrdu pa donjet ovima da ne zovu i sve je ok.....

Link to comment
Share on other sites

da, al koje godište?...koliko sam skužio tek oni nakon 2000te su valjda imali r14, a za ovog mi neće izdat potvrdu

Link to comment
Share on other sites

A podaci o gumama zapisani u uputstvu vozila im ništa ne znače? Pa proizvođač je tamo zapisao dimenzije koje idu na vozilo. To ima veću težinu nego ovlašteni servisi. Naravno, govorim o "normalnim" kotačima a ne ekstremima...

Link to comment
Share on other sites

na žalost za twingo '98 u ovim uputstvima piše max dimenzija samo 145/70 r13

jedino kasnije u katalozima renaulta piše dimenzija 155/65 r14

 

isprintat ću ovo što je kolega uploadao u pdf formatu, možda prođe

Edited by maverick
Link to comment
Share on other sites

a kakva je situacija kod registracije, zar zbilja treba imati novu europsku osobnu na kojoj je oib??

Link to comment
Share on other sites

meni su rekli da ne. već se mora donjet onaj službeni dokument s oibom ako se nema ta osobna.

ne može se doć sa običnim papirićem na koji ste napisali oib...vidiš nisam pitao dal vozačka prolazi jer ja na svojoj imam oib 

Link to comment
Share on other sites

Pa oib piše na polici osiguranja....to ti je idiotizam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo danas bio obavio registraciju....

 

sve na svoju osobnu s tim da sam jedino morao bakinu osobnu pokazat pri prijavi tehničkog jer auto glasi na nju a ja sam opunomoćenik.

 

osiguranje je nasljedila 50% policu i čisto za info policu može naslijediti samo supružnik ili ako osoba koja je vlasnik u oporuci napiše da ostavlja to toj i toj osobi...drugog načina nema

 

na osiguranju moj potpis bez ikakvih problema, nije potreban ni oib ni ništa slično

 

nisu mi dali upisati 155/65 R14 na twinga tako da ću se sad vozit "ilegalno" dok ne nađem neku vezu na tehničkoj stanici ili u renault zastupniku koji mi može izdati potvrdu

 

ironično je što je ispred mene bio twingo sa tim gumama i ima uredno upisane te dimenzije, samo što je moj 1998. godište, a njegov je bio 2000.

 

talk about luck

 

u svakom slučaju tehnički prošao iz prve bez problema, plinovi uredni makar su me oni brinuli jer kad sam uzeo auto bio je jako zagušen

 

idući tjedan mi stižu felge, stavljam gume i twingić dobiva nove šlapice :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

upisano na clia 2002 1.2 16v napokon dimenzije 185/55/R15  195/50/R15   može i 195/45/R16 ali nije mi potrebno jer ce ici 195/50... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam danas bio na tehničkom išao upisat promjenu boje i htio sam upisat gume, sad imam gore 195/50/15 a u knjižici piše 185/55/15. Po katalogu mi je rekao da nemogu upisat te 195/50/15 nego da moram stavit 175/55/15???? Znači ne mogu upisat ove koje imam a to što je upisano 185/55/15 ne vrijedi kaže on "netko je pogriješio kad su upisivali to". ko tu koga??

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.