Jump to content

Upis druge dimenzije kotaca-katalog


Guest

Recommended Posts

Hvala na odgovorima, evo u prilogu slike iz knjige uputstava gdje su popisane dimenzije guma za moga Clia 3. Ali samo pod dijelom "Tlak napuhavnja guma". Nigdje dalje ne mogu pronaći.

Naručio sam zimske 185/65/15 pa ako možete potvrditi da li ta dimenzija odgovara na navedenog Clia.

Mislim da nebi trebalo biti problema sa tom vrstom dimenzija jer je ta vrsta jedna od najučestalijih za R15.

0-02-05-1950d3e255e523653d8a2b5c98d255069ce74af769360c0dc8768ad5537723f7_full.jpg

0-02-05-e16437a23de0dd4e5ec2b684b47199a00f7be3493495c892a6f75481f1f07951_full.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na toj dimenziji sam ga i ja vozio, ali nije propisana od proizvodjaca za taj auto. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Na meganu 1 imam felge 165 x 70 x 14, a upisane su 175 x 65 x 14...

Hoće li mi to pravit problem na tehnickom i ako hoce, kako rjesit bez promjene guma?

Link to comment
Share on other sites

Misliš na gume?

Da,stvarat će problem a ako je od proizvođača predviđeno da ima 165/70/14 tad možeš tu dimenziju dati upisati u prometnu na tehničkom.

Ako ćeš to raditi u sklopu tehničkog pregleda tada ne plaćaš ništa a ako posebno upisuješ novu dimenziju tada se nešto plaća,oko 100 kn.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel zna tko koje dimenzije se mogu upisat na Thalia-u? Veli mi lik danas na tehničkom da kao može sam 175/65-14 bit gore. Htio sam upisat 185/60-14,ali kao mora na mini atest ić da se upiše..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bok svima,

Kupio sam Lagunu coupe prije par dana na zimskim gumama 225/45/R18 i gledao kupit ljetne koje vecinom kostaju oko 1100kn u Vulkalu, Unikomercu itd.

Pogledam kolko kostaju 225/40/R18 i vidim da me ispadne oko 330kn manje po gumi ali tu dimenziju nemam upisanu na prometnoj.

Kaze meni gospoda na institutu da nije sigurna da ce ta dimenzija proc atest, meni je to malo nepojmljivo da bi toliko mala razlika u dimenziji bila problem pri atestiranju.

Ima li itko iskustva s tim ili barem misljenje? :)

 

Link to comment
Share on other sites

To je poprilicna razlika. Tj razlika u promjeru od tocno 2.5cm.. Nikako zanemariva i sumnjam i ja da bi to proslo.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je poprilicna razlika. Tj razlika u promjeru od tocno 2.5cm.. Nikako zanemariva i sumnjam i ja da bi to proslo.

 

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Proslo. ?

Link to comment
Share on other sites

Na spagu ili ? Ako normalno molim te opisi malo process

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikakva spaga ni nis. Dosao sam u institut u Gorici jer se ne moze kao atestirati u obicnoj stanici za tehnicki pregled. Tamo sam se morao prvo naruciti i kad sam u utorak dosao samo je poslikao auto sa svih strana, zatim gume u punom desnom, odnosno lijevom okretu i felge. Kad je to zavrsio dao mi je papir sa brojem predmeta i receno mi je da ce kroz 3 dana biti rezultati poslani na mail. Ako budu pozitivni da se javim se u bilo koju stanicu za tehnicki pregled i upisu mi dimenzije u prometnu. Tak da sam danas poslije posla otisao do zubaka i upisao. Kostalo me 275kn i to sam platio tam na institutu. ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.