Jump to content

Uvoz automobila


Martin

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Zanima me kako uvesti auto iz DE koji ne ide na moje ime? Tj. Dofurao bih bratu auto iz DE, pošto trenutno radim tamo pa me zanima dali trebam njegovu punomoć( ovjerenu kod bilježnika) za uvesti auto ili neki drugi papir.? Uzeo bih ga u auto salonu na njegovo ime.

Super jednostavno.

1. Zamolis autokucu da izda racun na bratovo ime. Platis i dobijes Fahrzeugbrief & Fahrzeugschein.

2. Izvadis zute tablice NA SVOJE IME (jer ces ga ti voziti za Hrv). Auto MORA imati vazeci TÜV. Tip: kupi osiguranje za zute tablice online (36€), na kiosku gdje izradjuju tablice ce ti uredno naplatiti (80-100€).

3. Dovezes burajzu auto.

Ako ti na racunu od autokuce bude iskazan PDV (MwSt), burajz nece platiti prijepis u Hrv.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
On 13. 08. 2018. at 14:56, vip3141 said:

Super jednostavno.

 

1. Zamolis autokucu da izda racun na bratovo ime. Platis i dobijes Fahrzeugbrief & Fahrzeugschein.

2. Izvadis zute tablice NA SVOJE IME (jer ces ga ti voziti za Hrv). Auto MORA imati vazeci TÜV. Tip: kupi osiguranje za zute tablice online (36€), na kiosku gdje izradjuju tablice ce ti uredno naplatiti (80-100€).

3. Dovezes burajzu auto.

 

Ako ti na racunu od autokuce bude iskazan PDV (MwSt), burajz nece platiti prijepis u Hrv.

 

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

Da li se mogu on line kupiti one duze tablice od 14 dana??

Gdje se mogu kupiti on line zute tablice?

Link to comment
Share on other sites

Online mozes kupiti osiguranje za jedne (zute) i druge (crvene) tablice jer je to najskuplja stavka i tu ce te najvise oderati ako budes kupovao na kiosku. Kod mene je bio slucaj 35€ online, 80€ kiosk za osiguranje za zute tablice (5 dana).

Tablice ce ti onda biti fizicki izradjene za 10-15 min nakon sto sredis papire (Zulassungsstelle). Obicno budu u blizini kiosci koji izradjuju tablice.

Link to comment
Share on other sites

Hvala

Nisam znao da sam barem prije došao na forum!Ja sam u Njemačkoj platio one crvene od 14 dana nekih 100 i nest eura u radnji koja izrađuje tablice!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav svima od jednog vrlo neaktivnog člana foruma (neaktivan nekih 9 godina od kad ne vozim 19icu sa C2J i duplim Weberom 🥰)..

 

Uglavnom, zbog potreba obitelji odlučili se na kupovinu Grand Scenica, 1.5 ili 1.6 dci šta se već nađe.. Osobno više naginjem 1.5 - poznat mi motor, otac ima Megane 2 s kraja 2005. 1.5 68kW čini mi se, sad ima nekih 270.000 i radi ko sat, osim jedne brtve na injektoru (20kn apsolutno nikad ništa s tim motorom) (istina, održava se dan danas kao i kad je bio nov, ulje se religiozno mjenja svakih 10.000 km)...

 

Da ne duljim, imam konkretan auto koji bii rođak vrsni autolimar pregledao, kupio i stavio na vuču ukoliko bude sve ok (općenito se vrlo dobro razumije u aute).

Imam na piku nekoliko modela u njegovoj okolici, no jedan me buni podatak CO2 naveden u oglasu - nije u skladu sa niti jednim Renault-ovim podatcima.

Dakle Grand Scenic 1.5 dci 110 Limited ručni mjenjač, prva registracija kraj 2015. god. 

Svugdje po internetu, u cjeniku Renault skinutom sa stranica carine CO2 za taj auto je naveden 105 gr/km.

Oglas navodi 128, što mi se ne uklapa, vidim da je to za stariji pre-facelift model.

Dali netko ima info, dali se je prodavao taj sa 128 CO2 u 2015.?

Link to comment
Share on other sites

Broj šasije i pošalji na Renault-Nissan HR pa nek ti odgovore.
Ili prodavatelj ti pošalje COC papir

Link to comment
Share on other sites

Ili neka ti pošalje sliku prometnu....

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savjetima.

Dali imate iskustva da Renault zastupnicima u HR, dali daju informacije na temelju broja šasije?

 

Ili ove stranice po internetu tipa car vertical I sl., dali se tu podaci poklapaju sa stanjem u Renaultovoj bazi, dali uopće imaju oni pristup podacima iz ovlaštenih servisa?

Link to comment
Share on other sites

Za auto iz hr meni je lik u starkelju izlistao kompletnu servisnu povijest ukljucujuci i sudar koji je imao.
Dal rade to na autima iz vana, mozda i sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Eto kad smo kod auta iz vana na autu koji trenutno vozim (iz Austrije auto) kad sam provjeru radio kod lokalnog zastupnika, ukucao je VIN i vidio također sve servise rađene te također lakiranje stražnjeg branika nakon nekakvog manjeg oštećenja (dali sudar ili susret sa nekavom "preprekom" nije pisalo).

Ne znam bi li Renault bio išta drugačiji po pitanju toga, nekako mi logično da svi zastupnici imaju pristup podacima za svaki VIN bez obzira u kojoj je državi registriran.

Link to comment
Share on other sites

Meni su izlistali isto svu povijest po VIN-u, auto je bio u Austriji.

Štarkelj Utrine.

 

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi u svakom ovlaštenom dobiti povijest, bez obzira za koje je tržište auto išao...

Jedino ti je lutrija s talijanima, jer koliko sam shvatio vrlo su nemarni što se tiče unosa servisa i skoro svi s talijanskog tržišta nemaju unesene nikakve podatke povijesti održavanja...

A velika većina vozila iz Italije završi u Njemačkoj kod prekupaca

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BorisL said:

Meni su izlistali isto svu povijest po VIN-u, auto je bio u Austriji.

Štarkelj Utrine.

 

Scenic IV koji sam kupio unos je iz Francuske, ovlasteni servis mi je provjerio kilometrazu i sve je stimalo u metar, kao i da

su svi servisi napravljeni prema redovitom kalendaru i prijedjenim kilometrima.

No ne daju mi to izlistanje nego samo usmeno.

Jel ima netko neku nazovimo "vezu" da mi pomogne oko izlistanja (moze na P.P.)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, BorisL said:

Ja uletio na blef... nisam imao vezu

Ma i nakon prijepisa vozila s prometnom isto samo usmeno, nista na papiru.

Ne mogu vjerovat!

Link to comment
Share on other sites

Pa eto, usmeno je meni isto ok. Koliko sam se informira, na papiru može samo ako si vlasnik vozila (u pitanju je zaštita osobnih podataka).

Bio kod ovlaštenog, rekli mi što me zanimalo po broju šasije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lovretta said:

Pa eto, usmeno je meni isto ok. Koliko sam se informira, na papiru može samo ako si vlasnik vozila (u pitanju je zaštita osobnih podataka).

Bio kod ovlaštenog, rekli mi što me zanimalo po broju šasije.

Pa i kad sam postao vlasnik nakon prijepisa i dalje samo usmeno, izlistanje samo ono od kada sam ja vlasnik. 

 

Link to comment
Share on other sites

Traži nekog iznutra..dobije se izlist svega.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi evo otpada mi taj prvi auto najvjerojatnije, u subotu pregled drugoga.

 

Dali itko zna, osim navedene potrošnje, veće emisije CO2 i manjeg najvećeg okretnog momenta, koje su razlike izvedbe:

1.5 dci 81kW "vulgaris" (240Nm @ 1750 rpm, 128 g CO2)

 

1.5 dci 81 kW "Energy" (260 NM @ 1750 rpm, 105 CO2)

 

Auto koji idem gledat je prva reg 12/2015, oznaka modela je Gr. Scenic "Limited" I kako stvari stoje ima ovaj prvi sa visokim co2, iako u Renault-ovim hrvatskim cjenicima iz 2015. (skinutom sa stranica carine) nema nijedan Scenic 1.5 bez Energy motora.

 

U ono nešto Njemačkih kataloga i brošura/cjenika, taj motor je dolazio u ponudi sa pojedinim paketima opreme u ranijim godinama, a Energy se moglo doplatiti.

U Njemačkoj je "Energy" bio skuplji oko 500€.

Također, kraj 2015. je vec po malo kraj produkcije Scenica Mk3, pa su valjda svakakve kombinacije moguće..

Iako samo nagađam, i sve će se znati podacima iz COC dokumenta i prometne, zanima me ako itko ima neke tehničke informacije koje su razlike između motora..

Meni izgleda da bi moglo bit razlika samo u mapi :D.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za Scenic, ali na megane III ovaj od 240nm ima kraci mijenjač nego "Energy verzija" sa 260nm

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije pravilo jer ja imam m3 s motorom od 240Nm i dugim mjenjačem.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filiplolic said:

Nije pravilo jer ja imam m3 s motorom od 240Nm i dugim mjenjačem.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk
 

Tvoj nema 240nm 😉😉😂

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.