Jump to content

Uvoz automobila


Martin

Recommended Posts

baš teška idiotarija... znači u konkretnoj situaciji koju je naveo @twingokile ,  koji je način, šlep služba, u pratnji policije, ili avionom prenjeti auto?

Link to comment
Share on other sites

@twingokile

Kolega jel čitaš ti? Kakva banana država kad svaka država u Europi ima sličan sustav? Države se štite na taj način od toga da cijela Europa ne registrira automobile u jednoj zemlji gdje je najjeftinije. 

Edited by Fishkal
Link to comment
Share on other sites

jedno je registrirat a drugo voziti.. dakle odvezem se s kolegom sa svojim autom u neznam... austriju, ostanem tamo zbog nečega u bolnici i tko će moj auto vratiti ženi u zagreb, kolega ne može, tko može?

Link to comment
Share on other sites

Evo, probaj ovdje naći više:

https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/company-cars/index_en.htm

Na dnu stranice je sličan primjer oko posuđivanja službenog auta, i EU isto pere ruke i prebacuje to ne legislativu država. Ne tvrdim 100 posto jer ne znam SLO i ITA pravila, možda kod njih postoji mogućnost nekog kratkog perioda gdje možeš napravit transfer takvog auat. Ali recimo za ITA čisto sumnjam jer i oko izvoza rabljenog nemaš druge alternative nego šlepa.

 

Link to comment
Share on other sites

@twingokile

Kolega jel čitaš ti? Kakva banana država kad svaka država u Europi ima sličan sustav? Države se štite na taj način od toga da cijela Europa ne registrira automobile u jednoj zemlji gdje je najjeftinije. 

da, čitam...

banana EU, ako ti to lakše sjedne... kužim ja da se pokušavaju zaštiti od razno raznih smicalica, no da u ovom slučaju nemožeš dobiti punomoć na kaj ja znam, 24 sata da odvezeš auto, to mi baš nije najjasnije...

jedno je registrirat a drugo voziti.. dakle odvezem se s kolegom sa svojim autom u neznam... austriju, ostanem tamo zbog nečega u bolnici i tko će moj auto vratiti ženi u zagreb, kolega ne može, tko može?

točno o tome ja i pišem...

Link to comment
Share on other sites

ma mislim da je to najveći problem naše države...kaj nikad ne gledaju drugu stranu priče kad donose neke odluke...

 

Link to comment
Share on other sites

O gleda gleda. Samo ti to gledaš iz svog kuta pa ti ne paše.

Uglavnom, nema smisla dalje zagađivati temu, sve je rečeno.

Link to comment
Share on other sites

da da...gleda, isto ko kaj su gledali s ovim obrtima/firmama do 200 000 kn bez poreza pa su ostali kratkih rukava...

no u pravu si...sve je rečeno...da ne offtopičarimo....hvala svima još jednom

Link to comment
Share on other sites

Moras priznati da je ovo prilicno rijetka i neobicna situacija, a da zelja onih koji bi vozili auto stranih tablica nije da malo onako muljave sa strane

 

Frend nek sjedne na avion kak je i otisao i vrati se po auto. Ako mu to ne pase, spomeni mu talijanske propise kod izvoza auta kakvi su , nek se malo raspita.

Odjednom mislim da vise nece kukati kak je kod nas komplicirano.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zna li netko koji online kalkulator daje najpreciznije izračune kod uvoza?

Ili ako postoji telefonski broj nekakav od carine ili slično?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://carina.gov.hr/propisi-i-sporazumi/trosarinsko-postupanje/dodatne-informacije-o-trosarinama-i-posebnim-porezima/posebni-porez-na-motorna-vozila-3650/informativni-kalkulator-za-izracun-ppmv-a/4838
Ovaj bi trebao biti dosta točan ako znaš kolika je otprilike bila prodajna cijena vozila na dan prve registracije. Sve ovisi o toj cijeni koja može biti svakakva.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti puni!

A ovi naši ovdje na carini u 100% slučajeva dođu do cijene novog auta, recimo ako je kupljen u DE ili slično?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na toj stranici postoje tablice za aute mađe od 1. srpnja 2013. godine sa popisom cijena vozila i sa popisom dodatne opreme, pa se otprilike može naći kolika je cijena bila određenog vozila na dan prve registracije.
Detalje će znati netko tko se više bavi uvozom i tko je možda nedavno odradio unos vozila. Ja sam svog unesel krajem 2015. godine, od tada se nešto promjenilo u izračunu, ali kada me nešto zanima pogledam u ovaj kalkulator. Cijenu stavim odokativno, pa čisto za informaciju vidim koliko bi otprilike koštalo.
 

Link to comment
Share on other sites

Navodno se trošarine mjenjaju od 01.09.

Ne vjerujem da će biti povoljnije.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li je netko radio uvoz iz Italije nedavno?

Link to comment
Share on other sites

Da li je netko radio uvoz iz Italije nedavno?

Imam frenda koji uvozi iz Italije, tamo živi, pa ako šta treba spojim vas.
Link to comment
Share on other sites

Zanimala bi me računica oko ovog vozila, znaci da mi auto bude spreman za registraciju 

https://www.autoscout24.hr/ponude/citroen-c3-1-6-bluehdi-75-cv-dizel-siva-cbe03935-c179-4cc2-ad5f-f0659af857e6?cldtidx=6

Italija nema probne, dakle samo kamion/slepa. Tu ti znas svoju racunicu.

Sam ppmv ti je oko 1200 kn. Svi ostali troskovi nek su ti jos tolko. To je malo preko 300€. Slepu znas sam, ako znas.

Nesto racunas i spustiti tamo u IT. Al ajmo rec da si svakako ispod 7000€ do rege u HR.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za sudjelovanje na nekim aukcijama treba imati licencu prodavača ili tako nešto. To su njihovi interni krugovi.

Druge aukcije su pune nesigurnosti i stvarno ne znaš što kupuješ, davanja za sudjelovanje nisu zanemariva, a cijena lako može dosta narasti pa se čovjek zezne. Sve je nekako na brzinu i stihijski.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.

 

Zanima me kako uvesti auto iz DE koji ne ide na moje ime? Tj. Dofurao bih bratu auto iz DE, pošto trenutno radim tamo pa me zanima dali trebam njegovu punomoć( ovjerenu kod bilježnika) za uvesti auto ili neki drugi papir.? Uzeo bih ga u auto salonu na njegovo ime.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.