Jump to content

megan 2 leće


ivica38

Recommended Posts

pozdrav imam megan iz 2007 godine imam leće na farovima,otišla mi desna sijalica u leći ovako izgleda383168337517.jpg

dali se mijenjaju komlet kablovi koji idu uz sijalicu ili se ona nekako isčupa,mada mi izgleda kao cijelina sa kablovima.I koji je tip sijalice kad budem kupovao.

Link to comment
Share on other sites

mijenja se komplet sa kablovima, to je kineska verzija xenona, H7

Link to comment
Share on other sites

To je kineska verzija xenona H1, a ne H7. E sad kako je to dospjelo u tvoj far ne znamo dok ne kažeš jesu li original leće (koje koriste H7 btw) ili nešto iz Kine.

Link to comment
Share on other sites

To je kineska verzija xenona H1, a ne H7. E sad kako je to dospjelo u tvoj far ne znamo dok ne kažeš jesu li original leće (koje koriste H7 btw) ili nešto iz Kine.

Nema ksenon žarulje (original) s oznakom H. Oznake H se koriste kod halogenih žarulja, odnosno žarulja koje su punjene halogenim plinom pod tlakom (od toga i oznaka H). Postoje samo jeftina kineska ksenonska gvn... koja se stavljaju radi šminke u far koji nije predviđen za ksenonsku žarulju. Tako moraju biti prilagođene otvoru u koji se stavljaju (dakle umjesto recimo halogene žarulje tipa H7 stavlja se ksenon žarulja koja paše na dosjed za H7). Napominjem da je prema zakonu korištenje ksenonski svjetala dopušteno samo ako vozilo ima uz ksenonsku instalaciju (far, balaste, žarulju) još i automatsku regulaciju svjetlosnog sklopa, kao i pranje farova tj. Instalacija mora biti homologirana. Prave ksenon žarulje imaju oznake D1R, D2R, D1S, D2S. Ovisno u koji tip fara idu (recimo D2R žarulja ide u far bez leće). Nije mi samo jasno zašto ljudi stavljaju jeftine ksenonske žarulje u farove koji nisu za to predviđen,i i onda se čude zašto im auti iz suprotnog smjera blicaju.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

H1 je, sad vidim, učinilo mi se kao h7 grlo. Zato sam i napisao kineska verzija xenona jer znam da pravi xenon nema H oznaku. Normalno da ne može davati osvjetljenje kao original xenon, inače nebi on koštao oko 1000 eura u nadoplati. Meni sasvim solidno kao kratko svjetlo služi Osram NBP, a Osram CBI je dobar, dok sam za pozicije uzeo od osrama T10 LED, nedavno su ga izbacili u prodaju i svjetli odlično, puno jače od bilo koje kineske verzije leda.

http://www.powerbulbs.com/uploads/images/products/2850CW-02B_W5W_460_460.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije mi samo jasno zašto ljudi stavljaju jeftine ksenonske žarulje u farove koji nisu za to predviđen,i i onda se čude zašto im auti iz suprotnog smjera blicaju.

Pitaj prijatelja Sovu zubo.gif

On to trpa čak i u farove bez leće big.gif

@ Vlado112; na pakiranju piše off road, što znači da nisu homologirane za cestovnu upotrebu. Isto kao i ove što ja koristim za far dugog svjetla

http://www.ebay.co.uk/itm/180734964864?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1400wt_1394

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Pitaj prijatelja Sovu zubo.gif

On to trpa čak i u farove bez leće big.gif

@ Vlado112; na pakiranju piše off road, što znači da nisu homologirane za cestovnu upotrebu. Isto kao i ove što ja koristim za far dugog svjetla

http://www.ebay.co.u...#ht_1400wt_1394

Prijatelj Sova još uz to sve što si naveo koristi i ksenonske žarulje od 8000 K, a osvjetljenost s takvim žaruljama je katastrofa (znam jer sam u lagunu stavio žarulje D2R od 8000 K i bile su čista katastofa). Ne znam samo kako prođe tehnički s njima Morat ću ga priupitati.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uz tvornicki xenon stavio led poziciju, sve skupa daje odlican izgled, ledica daje plavicasti dojam ali opet ne toliko kao 6k ili 8k xenon

Link to comment
Share on other sites

znam da nisu za cestovnu uporabu, ali to je samo pozicija tako da me ne brine jer imao sam kineske pozicije 2 godine bez homologacije isto :)

frenchkey, kako ti se far ponaša sa tim žaruljama, jer duplo je jača od obične pa se i grije više ili se ne primjeti ništa jer ipak dugo svjetlo ne radi dugo??

Edited by vlado112
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uz tvornicki xenon stavio led poziciju, sve skupa daje odlican izgled, ledica daje plavicasti dojam ali opet ne toliko kao 6k ili 8k xenon

Jesi li kupovao na e-bayu ili... Imam i ja tvornički ksenon (4300K).

Link to comment
Share on other sites

Jesi li kupovao na e-bayu ili... Imam i ja tvornički ksenon (4300K).

Ne nego kod ovog striceka

I to ove T10 w5w prve po redu koje mi idu i za osvjetljenje kabine i tablice...

Dovoljno su jake i rade bez greske vec cca godinu dana

Razmisljao sam kupiti 6k xenon ili ne...ovo je bolje rjesenje!

Link to comment
Share on other sites

Ne nego kod ovog striceka

I to ove T10 w5w prve po redu koje mi idu i za osvjetljenje kabine i tablice...

Dovoljno su jake i rade bez greske vec cca godinu dana

Razmisljao sam kupiti 6k xenon ili ne...ovo je bolje rjesenje!

Što je bilo s onim dimom pri naglom ubrzavanju (P.M.)

Link to comment
Share on other sites

To je kineska verzija xenona H1, a ne H7. E sad kako je to dospjelo u tvoj far ne znamo dok ne kažeš jesu li original leće (koje koriste H7 btw) ili nešto iz Kine.

Evo ovako,promjenio kod majstora 100kn,sijalica je H7,a sad dali su leće original ili ne neznam jer sam auto kupio prije mjesec dana i ima 55000km,auto ima u opremi elektro spuštanje i podizanje farova,on kaže da renault uopće nestavlja takve sijalice nego one od 750 kn tj pravi xenon,da je ovo netko dograđivao.Evo link pa vidite vi kako sijalica izgleda.My link

Edited by ivica38
Link to comment
Share on other sites

Pa normalno da renalt nestavlja false kineske nego originalne D2s ili D2R, samo sta u originalnu lecu renaultovu neide H1 zarulja nego H7

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako,promjenio kod majstora 100kn,sijalica je H7,a sad dali su leće original ili ne neznam jer sam auto kupio prije mjesec dana i ima 55000km,auto ima u opremi elektro spuštanje i podizanje farova,on kaže da renault uopće nestavlja takve sijalice nego one od 750 kn tj pravi xenon,da je ovo netko dograđivao.Evo link pa vidite vi kako sijalica izgleda.My link

Da, to je naknadna ugradnja a žarulje dođu 100 kn na e-bayu, ali par, ne jedna

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj SOVA je stavia 6000K (ne 8000K) u farove i da buden još veći čoban stavija san i u maglenke :p

Nisan nikad ima 8000K samo 6000K a 4300K mi se ne sviđa jer su baš žuti. al sam zato sad stavia bolje balaste pa mi svijetli bjelije i super je mada ću naručit i 5000K žarulje i nadam se da će bit čisto bijelo... i balasti utječu na boju svjetla... sa nekim balastima bi mi bacali čak na plavo zelenkasto...a šta se tiče tehničkog nema problema jer je cijela žarulja u nekoj cijevi koja spriječava blještanje i sve do 6000K prolazi na tehničkom...niko mi ne blica iz suprotnog smjera osim kad upalim maglenke jer je visok auto pa smeta vozačima pa ih više ni ne palim osim kad mi usrmatre dolazi iz suprotnog i frenchkey(mada i on ima u maglenkama čoban) :)

Šta se tiče grijanja tu nema problema neće ti grijat, dapače ne griju ništa skoro...sitno skroz...

Edited by SOVA
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Znam da je tema stara jako, ali me zanima jel ima neko ds je ugrađival xenon u megane 2 sa lecom ?

Pitam zato jer vidim po netu da treba skidati prednji branik i lampu cijelu van ?

Mozda bi stavil xenon, ali mi se neda sve to skidati dolje :D

Tenks

Link to comment
Share on other sites

Branik i farovi dolje, nema teorije to sloziti kako treba na drugi nacin.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja.

Sve slagano kod branimira. Cijena je takva da ti se ne isplati sam to radit jer se far mora rezat.

Ja sam dao polirat i farbat farove, ugradio xenon i leću, phillips bluevision za duga (dupla jer imam bixenon), led pozicije i xenon maglenke. Cijela priča 1800 kn.

Samo xenon sa poslom nebi smio prelazit 1300 kn.

Evo kako izgleda poslje posla:

2016-03-19_17.52.35.thumb.jpg.88d1fef1902016-01-31_10.39.49.thumb.jpg.dbcc903910

 

Kratka svijetla:

2016-01-28_21.20.55.thumb.jpg.dd78dd29dc2016-03-21_19.02.05.thumb.jpg.9a6c1a14ca

duga i maglenke:

2016-01-28_20.37.23.thumb.jpg.1e86088af02016-05-27_23.31.12.thumb.jpg.33ad99f071

 

xenon maglenke sam stavio isključivo da hebem mater onim konjima koji imaju upaljene maglenke po kiši i običnoj noći. Tolko je jako da palim vampire po cesti. :zubo:

 

Prezadovoljan sam poslom. Topla preporuka!

 

Kontakt: Branimir AKA Jens 098609787 , jens@hi.htnet.hr.

 

Link to comment
Share on other sites

evo isti setup imam i ja na PH1 ,al u originalnim xenon farovima ... Bixenon + dugo halogeno i xenon maglenke. 

Potvrđujem da nema šanse napravit posao da valja bez skidanja svega dolje.

Link to comment
Share on other sites

ima i ja odrađeno kod Branimira (od 2011. g) bixenone plus halogen dugo.

Mane:

Sve ok osim da dugo halogeno i bixenon leća nisu fino uštimani po visini jer je projektor težak i malo visi dole. Kad se reflektor vijkom za štelanje podigne na željenu visinu onda halogeno dugo piči previsoko 

H1 xenonka ne postoji originalna te ju treba malko vrtiti lijevo desno u projektoru dok dobiješ najbolji snop

Ista ta žarulja nema UV zaštitu te nakon par godina ostavi žutu mrlju promjera 2,3 cm s unutarnje strane fara

Trenutno sam u fazi ugradnje novih bixenon projektora u nove farove i ti su D2S za koje sam nabavio original osram žarulje. Također dok je far rastavljen pokušat ću napraviti mogućnost dizanja, spuštanja samog projektora neovisno o halogenom dugom tako da ih mogu potpuno visinski uskladiti.

Ovi D2S idu u H4 far po sistemu P&P dok u ove moje H7 + H1 treba širiti H7 rupu

Prednosti su poznate, da ne širim temu.

Trenutno su u pogonu fast bright balasti 55W, koji u reali daju 45-48W

Link to comment
Share on other sites

Ako imam lecu, zar moram drugu ugrađivati ?

Ne mogu samo xenon žarulju ubaciti unutra ?

Ili led h7 ?

Link to comment
Share on other sites

Ako hoćeš bixenon onda da, ako želiš samo kratko xenon onda ne. Osim toga original leća je predviđena za halogeni izvor svjetla, ali ajde, opet i tu je bolje staviti xenonku sa H7 dosjedom nego u far bez leće, manje zasljepljuje.

Čajna led svakako zaboravi, to ima domet za maglenku, ali za kratko ne

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.