Jump to content

TAPECIRANJE VOLANA


mcquinn

Recommended Posts

Pozdrav,

znate li možda nekoga u Zagrebu (zapad i zapadna okolica) da presvlači volane s već kupljenom presvlakom? Nabavio sam ovu presvlaku i trebalo bi je sašiti na Clio 3 volan.

Hvala unaprijed. 👍

Link to comment
Share on other sites

to zamolis svoju majku / zenu... bilo ko drugi ce te ili poterat u 3 lepe ili ce te odrat ko zeca

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MilosB said:

to zamolis svoju majku / zenu... bilo ko drugi ce te ili poterat u 3 lepe ili ce te odrat ko zeca

Ništa onda, odvojit ću jedan dan samo za to i napravit sam pa kako ispalo da ispalo. Treba mi samo torx T50 za skinut volan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nije tesko samo nemoj zuriti s time. 

meni je trebalo saticak za sloziti (radio sam nekoliko frendova)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Luka1991 said:

Pozdrav,

znate li možda nekoga u Zagrebu (zapad i zapadna okolica) da presvlači volane s već kupljenom presvlakom? Nabavio sam ovu presvlaku i trebalo bi je sašiti na Clio 3 volan.

Hvala unaprijed. 👍

Ima jedan kolega tu sa foruma. Ali mislim da je on specijalizirao kožice na mjenjačima…

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, paco said:

Ima jedan kolega tu sa foruma. Ali mislim da je on specijalizirao kožice na mjenjačima…

To je opet ovaj gospon? 🤪

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10. 11. 2023. at 13:17, Luka1991 said:

Ništa onda, odvojit ću jedan dan samo za to i napravit sam pa kako ispalo da ispalo. Treba mi samo torx T50 za skinut volan.

Ne trebas skidat volan. Ali uzmi si cijeli dan vremena. Za prvi put će ti trebat jedno 4-5 sati. Dosta je iritantan posao 😂

Link to comment
Share on other sites

Ja cubdodat da sam dodao dvostranu samolepljivu izmedju da osiguram da se nigde ne mice/klizi jer ne postoji nesta sta bi me vise od toga nerviralo cak i da sam bio ruzni zasio.. No to je bila muka isusova lijepo navuc a dasene zaljepi na krivoj pozociji

Link to comment
Share on other sites

Meni je ta traka došla u paketu s kožom. U paketu su bili još i igla, konac i onaj alat za guranje kože u utore…

Stavio sam i slike u svoju temu da se vidi kak je ispalo.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo i ja sam jučer uspješno navukao kožicu svom Clitaču: 💪

IMG_20240114_203428.thumb.jpg.228bc1b7871f6e7744b34124fcca25b4.jpg

Zanemarite zmazane tepihe, ionako moram cijeli interijer počistiti. Pratio sam službeni video tutorial i trebalo mi je otprilike pet sati, uz jedno pola sata zajebancije sa skidanjem volana (probao sam prvo s ravnim šarafcigerom, ali puno bolje ide s 8mm imbusom). Tip u videu nije ništa lijepio (makar su poslali traku) pa nisam ni ja. Ništa se ne miče, treba samo dobro stegnuti šavove. Prije skidanja sam izvadio osigurače od airbaga i trube, za svaki slučaj.

Koga zanima, ručicu mjenjača (stara se pošteno ogulila) i to postolje ispod (umjetna koža, naravno) sam naručio s eBay-a. Čak mi se više sviđa od originalnog dijela. Nosač mobitela je Baseus Tank, zasad dobro drži. Ostali mi je eventualno još nabaviti novi radio s BT podrškom (Kenwood, Pioneer, JVC, ...) jer ovaj stari izgleda grozno s tim izguljenim gumbima. Trenutno imam kombinaciju 12V punjača i BT to AUX adaptera, sve od Baseusa. Idući upgrade će možda jednog dana biti isto Clio 3, ali RS 200. 🤞

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Volan izgleda odlično, izuzev boje konca, koja meni nikako ne paše. 

Imaš li neki link gdje si nabavio navlaku?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moril said:

Volan izgleda odlično, izuzev boje konca, koja meni nikako ne paše. 

Imaš li neki link gdje si nabavio navlaku?

Link ti je gore prije slike, AliExpress. Imaš solidan izbor boja konca, ja sam uzeo zelenu zato što je karoserija te kričavo zelene boje pa eto, neka se slažu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ovo je do sada najolje namonirana ta varijanta navlake koju sam do sad vidio, svaka cast. Svima ostane bar malo nagrzana ili nesto. Vrijeme ce pokazati svoje za trajnost ali u varijanti di drzi nekoliko godina, isplati se urezati malo ispod i volan da ovi spojevi lijepo potonu unutra da bude sve ravno.

Top

Edited by DCA13
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, moril said:

Volan izgleda odlično, izuzev boje konca, koja meni nikako ne paše. 

Imaš li neki link gdje si nabavio navlaku?

Tebe baš hebe ta drečavo zelena 😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Luka1991 said:

Link ti je gore prije slike, AliExpress. Imaš solidan izbor boja konca, ja sam uzeo zelenu zato što je karoserija te kričavo zelene boje pa eto, neka se slažu.

Cek imas kricavo zelenog megana?? Daj slike neke!! Hehehe

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pere said:

Cek imas kricavo zelenog megana?? Daj slike neke!! Hehehe

Nije Megane nego Clio, ali da, kričavo je zeleni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15. 01. 2024. at 11:00, Luka1991 said:

Evo i ja sam jučer uspješno navukao kožicu svom Clitaču: 💪

IMG_20240114_203428.thumb.jpg.228bc1b7871f6e7744b34124fcca25b4.jpg

Zanemarite zmazane tepihe, ionako moram cijeli interijer počistiti. Pratio sam službeni video tutorial i trebalo mi je otprilike pet sati, uz jedno pola sata zajebancije sa skidanjem volana (probao sam prvo s ravnim šarafcigerom, ali puno bolje ide s 8mm imbusom). Tip u videu nije ništa lijepio (makar su poslali traku) pa nisam ni ja. Ništa se ne miče, treba samo dobro stegnuti šavove. Prije skidanja sam izvadio osigurače od airbaga i trube, za svaki slučaj.

Koga zanima, ručicu mjenjača (stara se pošteno ogulila) i to postolje ispod (umjetna koža, naravno) sam naručio s eBay-a. Čak mi se više sviđa od originalnog dijela. Nosač mobitela je Baseus Tank, zasad dobro drži. Ostali mi je eventualno još nabaviti novi radio s BT podrškom (Kenwood, Pioneer, JVC, ...) jer ovaj stari izgleda grozno s tim izguljenim gumbima. Trenutno imam kombinaciju 12V punjača i BT to AUX adaptera, sve od Baseusa. Idući upgrade će možda jednog dana biti isto Clio 3, ali RS 200. 🤞

svaka cast, izgleda skroz solidno!! jesi presvlacio preok posotjece kozice ili?
jer sam neki dan ubo clia s presvucenim volanom, a onda se na spojevima kuzi da je ispod original koza sa koncima.. pretpostavljam da je netko isto DIY radio.. moram otvorit temu al kad je vrijeme kakvo je a htio bi ga bar cistog pofotkat :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dolac said:

svaka cast, izgleda skroz solidno!! jesi presvlacio preok posotjece kozice ili?
jer sam neki dan ubo clia s presvucenim volanom, a onda se na spojevima kuzi da je ispod original koza sa koncima.. pretpostavljam da je netko isto DIY radio.. moram otvorit temu al kad je vrijeme kakvo je a htio bi ga bar cistog pofotkat :D

Mora ići preko postojeće, takav je model presvlake. S pincetom sam poskidao (koliko je išlo) onu staru zguljenu presvlaku (tanki sloj gume na tvorničkoj umjetnoj koži) i stavio ovu preko.

Ne smeta mi što se ispod vide šavovi od stare presvlake jer nisam tolika picajzla, a niti je na kraju dana ovo neki Rolls-Royce. 😂
Najbitnije mi je ustvari što je na ovoj presvlaci grip puno bolji nego na zguljenoj tvorničkoj. Znala mi je ruka tu i tamo kliznuti što nije baš neka sreća.

Edited by Luka1991
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Luka1991 said:

Mora ići preko postojeće, takav je model presvlake. S pincetom sam poskidao (koliko je išlo) onu staru zguljenu presvlaku (tanki sloj gume na tvorničkoj umjetnoj koži) i stavio ovu preko.

Ne smeta mi što se ispod vide šavovi od stare presvlake jer nisam tolika picajzla, a niti je na kraju dana ovo neki Rolls-Royce. 😂
Najbitnije mi je ustvari što je na ovoj presvlaci grip puno bolji nego na zguljenoj tvorničkoj. Znala mi je ruka tu i tamo kliznuti što nije baš neka sreća.

ma sve jasno sve top, eto sad sa msve uvjereniji da je netko na cliu koji sam upravo uzeo isto DIY učinio :) i skroz solidno zgleda. kad dobijem auto sa servisa, poslikat cu ću ga, otvorit temu i okačit fotke volana ;)

sad još sam sjedala urediti ali to ću pisati u toj temi da tu ne off topičarimo :) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.