Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

Evo ak nekog interesira..trenutno imamo neke akcije na police automobilskog osiguranja pa ak nekog interesira... Croatia osiguranje, stanica za tehnički pregled Zaprešić. Za detalje PM

Link to comment
Share on other sites

akcija manja cijena na ono kaj piše na polici :D ajd pošalji mi na PM kW pa ti velim koliko...

Link to comment
Share on other sites

Opa, vidim da se i Croatia "prilagodila tržištu", meni sada osobno ne treba, tek na ljeto, ali ajde napisi ako moze koja bi cijena bila za 55kw. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je iskreno svejedno gdje cu osigurat auto,gledam gdje cu dobiti najbolju ponudu,do sada je to uvijek bio HOK ali ako kolega tu posalje bolju ponudu zasto ne ;)

Link to comment
Share on other sites

ma sve 5, tak jasno da ćeš ići di će najbolje izać za tebe... samo velim kako je javna tajna da svi daju neke "poticaje" uz ao što je protuzakonito i onda dolazi do velikih hanfinih otkrića tipa 99% polica euroherca tamo u nekom gradu imaju ilegalno stečene bonuse.

 

ma bravo genijalci, to stvarno nitko u državi nije znao... valja tim stručnim istražiteljima bonuse dat :D

Link to comment
Share on other sites

Kod nas su cijene napuhane svi to znamo, nešto se tiho priča da bi nakon ulaska u EU trebalo biti korekcije ali skeptičan sam u vezi toga. Inače nedavno sam malo gledao izračune osiguranja i registracije u Sloveniji i Srbiji te ostao prilično iznenađen cijenama ako su točne. Kod nas je na primjer cijena za 55kw sa max popustom 1700kn (2600kn sa uključenom registracijom), u Sloveniji je cca 1350kn (2070kn) a u Srbiji samo 490kn (670kn).

Link to comment
Share on other sites

evo mene bi za moj auto 100kw bez popusta kostalo cijena. 5231,31 s osiguranjem vozača i 4 putnika minus 300,00 tu kod kolege,  Pun k to kosta kod nas ali jbg mora se i to. Nisam cuo da ce korigirat cijene nakon ulaska u EU ali nadam se da ima istine u tome

Edited by Tomo25
Link to comment
Share on other sites

ne znam sad lupam možda bezveze ali po mom mišljenju ćeš osiguranje moći kupiti kao i svaki drugi proizvod u cijeloj EU .... zašto ne bi kupio policu u austriji od austrijskog osiguranja koje me osigurava od autoodgovornosti u cijeloj EU - znači uključujući HR

jer realno gledano i ta polica je proizvod neke firme...

ne znam... ako neko ima neka saznanja neka napiše... tino, možda?!

ili ako ništa drugo mogu te firme otvoriti ovdje urede bez da osnivaju firme i sl.

Edited by cicovspu
Link to comment
Share on other sites

Ulaskom u EU doći će još barem 10-ak osiguravajućih kuća tu kod nas. Nagađa se da se auto osiguranja također neće obnavljati svake godine pa će se plaćati svake dvije godine al nešto manje nego kad se dvije godine plaćaju odvojeno. Uglavnom sve su to pretpostake za sad i nagađanja, tko zna kak će se to sve definirati ulaskom u EU.. Ja mislim da i nakon ulaska ne budu odmah nastupile promjene al nakon nekog vremena sigurno budu. A koje..ne zna se točno da se može tvrditi sa sigurnošću.

Link to comment
Share on other sites

Hm,i to obnavljanje svake dvije godine (iako umanjeno) nije baš zgodno.Npr. umjesto svake godine po 3000 kn, platim svake dvije npr. 5000 kn. Plati se manje, ali je koma odjednom dati ovih 5000. Ok, postoji i plaćanje na rate.

Mislim da će ovi naši mudrijaši već nešto smisliti kako nas oderati. Ustvari, siguran sam u to.

Link to comment
Share on other sites

bolje je zato kaj ne placas dvaput tehnicki i onaj doprinos za ceste(ako pretpostavimo da ce cijene jednog i drugog ostati iste)

polica vjerovatno nebude duplo skuplja, kao sto je receno.

A da je teze dat duplo novaca , je. Tu bih bome i ja razmislio uzeti na rate, iako to izbjegavam.

Bit ce mozda  popusta na cash :00009019: 

 

sto se sadasnjeg popusta, ja sam na policu od 2200 dobio 200kn popusta.vjerujem da bih na vecu policu i vise dobio.

Link to comment
Share on other sites

ma samo da se ao liberalizira i da vidiš koliko će doć cijela ta igra... dok god je ovakvo stanje svi se krvi napišamo na registraciji.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja bi zadržao tehnički svake godine a cestarine i osiguranje svake dvije. Ovako se svakakvog krša nađe na cesti. Zamislite samo kako bi bilo kad bi svake dvije bio tehnički. Većina auto barem malo sredi prije tehničkog koji je svaku godinu, a da je svake dvije...

Link to comment
Share on other sites

Hm,i to obnavljanje svake dvije godine (iako umanjeno) nije baš zgodno.Npr. umjesto svake godine po 3000 kn, platim svake dvije npr. 5000 kn. Plati se manje, ali je koma odjednom dati ovih 5000. Ok, postoji i plaćanje na rate.

Mislim da će ovi naši mudrijaši već nešto smisliti kako nas oderati. Ustvari, siguran sam u to.

Postoji vrlo jednostavno rjesenje za ovo. Nakon godinu dana stavi 3k sa strane kao da si bio na tehnickom i onda te nagodinu kad budes isao, rega dodje 2k. 

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Ma ja bi zadržao tehnički svake godine a cestarine i osiguranje svake dvije. Ovako se svakakvog krša nađe na cesti. Zamislite samo kako bi bilo kad bi svake dvije bio tehnički. Većina auto barem malo sredi prije tehničkog koji je svaku godinu, a da je svake dvije...

Nađe se rješenje i za ovo, jedno od njih je da novija vozila idu svake 2g na tehnički pregled dok starija svake godine.

Evo stavio sam u attachmentu članak o liberalizaciji i što nas očekuje nakon ulaska u EU, jučer se pojavio na jednom portalu, autor je dr.sc.Marijan Ćurković pa pročitajte malo, ima 9 stranica. :)

 

Liberalizacija_Marijan_Curkovic-1.pdf

Link to comment
Share on other sites

sljedeći put kad buš blizu se javi da bar kavu spijemo kad si tak brzo zbrisal :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.