Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

Ne može se naplatiti ono što nije osigurano niti pokriveno zakonom, takav se odvjetnik još nije rodio ;)

Da, propalo bi/propada već dobar dio malih osiguravajućih kuća u hr, neke spašavaju velike inozemne podružnice/vlasnici, neke nema tko pa ih otkupljuju veći/jači.

Da, posluju bez dobiti, konkretno većina manjih, vjerovao ti ili ne, imam pristup financijskim izvješćima istih, ne pričam gugl stories, nego stvari iz prve ruke ;)

i to je dobra stvar ostaju samo bolji jaci...

sta da imaš puno osiguranja kad treba naplatiti uvjek problem.

dok posluju bez dobiti im je super kad pocnu ici u gubitak je problem.

Link to comment
Share on other sites

Sada ne mogu naći, a znam da se pisalo o tome...

 

Što se može platiti na policiji u Heinzelovoj da ispadne jeftinije? Kakva je procedura, gdje treba ići prije itd.?

Kolika bi bila ušteda?

E ak sam ja tebe išta skopčao....

Što bi ispalo jeftinije? Kompletan trošak produženja rege - znači cestarina, ekotest ak nemaš plin, produženje valjanosti prometne, itd., za tvoj auto košta 900kn, ne može ispast ništa jeftinije, plaćao ti u dubrovniku, vukovaru ili u hajnclovoj. Osiguranje je druga priča i zavisno je o bonusu, reg. oznakama i snazi vozila. Zadnjih godinu dana i uvelike o pregovaračkim sposobnostima vlasnika :D

Da bi pristupio produženju registracije, moraš imati obnovljenu policu osiguranja, prometnu i osobnu sa sobom, to je sve.

Uštede za troškove registracije nema, ne znam otkud ti to?

Link to comment
Share on other sites

Uštede za troškove registracije nema, ne znam otkud ti to?

Navodno da se neki troškovi(cestarina?) mogu platiti direktno,bez posredovanja STP pa su moguće neke uštede u novcu ali gubiš na vremenu i živcima.

Link to comment
Share on other sites

Našao sam temu, ali mi je komplicirano prek moba opet do nje.

Ušteda bi bila 80-ak kn, a na čemu točno, ne znam. Nije osiguranje :)

Link to comment
Share on other sites

Navodno da se neki troškovi(cestarina?) mogu platiti direktno,bez posredovanja STP pa su moguće neke uštede u novcu ali gubiš na vremenu i živcima.

Prvi glas, a u tom poslu sam otkad znam za sebe.

No ima smisla, jer kad se pogleda jedan račun sa stp-a za regu, i vide stavke tipa 'poslovi koji prethode produženju valjanosti registracije' i slične fore, lako moguće je da drito u mupu nema takvih naknada.

 

Našao sam temu, ali mi je komplicirano prek moba opet do nje.

Ušteda bi bila 80-ak kn, a na čemu točno, ne znam. Nije osiguranje :)

 

Pa imaš copy/paste u mobu :D

Izgleda da je ovo gore što trigi kaže, lako moguće, mada se nisam s tim sreo u ovih 16g zahebancija sa tisućama regi, jednostavno je u malim sredinama navika ići na stp i riješiti sve u komadu, bez traženja gospođa u mupu jel su na pauzi tj u šetnji do tržnice u gradu ili su ipak na poslu....

Link to comment
Share on other sites

Ako se netko odluči za Allianz slobodno me kontaktira i policu ako je u VG_ZG donesem a ako je dalje preporučenom poštom i stiže za 1-2dana zavisi o destinaciji.

zainteresirani se mogu javit na:

1. PM

2. 095-9009-024

3. silvio.stefamovic@allianz.hr

Link to comment
Share on other sites

molim pomoć

 

Dakle imam bonus od 50 posto na jednom vozilu.Kupujem drugo i dobivam 25 posto popusta na stećeni bonus.Dakle faktički, svaki treći ili četvrti auto krečem ispočetka umanjen za 25 posto.

Također imam oldtimera, bez obzira što nemam PV table, trebao sam na bonus od 50 posto dobiti 50 posto a ispalo je 25 (Jadransko).Može li to netko "pješke" da mi objasni.

Link to comment
Share on other sites

Nakon što sam danas sve obavio nazove me lik iz CO i bubne 300kn nižu cifru od one koju sam platio.

Nevjerojatno... Moja greška je što se nisam nimalo raspitao o cijenama, ali barem ću biti pametniji za iduću godinu :)

Link to comment
Share on other sites

molim pomoć

 

Dakle imam bonus od 50 posto na jednom vozilu.Kupujem drugo i dobivam 25 posto popusta na stećeni bonus.Dakle faktički, svaki treći ili četvrti auto krečem ispočetka umanjen za 25 posto.

Također imam oldtimera, bez obzira što nemam PV table, trebao sam na bonus od 50 posto dobiti 50 posto a ispalo je 25 (Jadransko).Može li to netko "pješke" da mi objasni.

Kao prvo, nemaš svaki treći, četvrti i dalje auto umanjen za 25%, nego samo za drugi auto ako imaš na prvom 50%. A u varijanti da odmah regaš i treći auto vidjet ću ti sutra koliko je umanjenje premijskog stupnja, jer ima granica do koje se ide na umanjenje, sad ne znam jel 20 ili 25% na pamet.

Što se oldtimera tiče, nisam te baš skopčao, ali stvar je da ti na bonus od 50% dobivaš još 50% na tih 50%, a ne na ukupnu cifru jer bi to značilo da uopće ne plaćaš osiguranje, što je nemoguće, zato ti ispada 25%. Ne moraš imati pv rege, nego samo donijeti potvrdu da si član oldtimer kluba tog i tog i na toj potvrdi mora bit navedeno vozilo i reg. oznake i šasija istog. Znači, 'pješke' objašnjeno, imaš 50%, imaš oldtimera, dobivaš 50% na 50% što je jednako 25% ukupne cijene. Elementarna matematika :)

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, nemaš svaki treći, četvrti i dalje auto umanjen za 25%, nego samo za drugi auto ako imaš na prvom 50%. A u varijanti da odmah regaš i treći auto vidjet ću ti sutra koliko je umanjenje premijskog stupnja, jer ima granica do koje se ide na umanjenje, sad ne znam jel 20 ili 25% na pamet.

Što se oldtimera tiče, nisam te baš skopčao, ali stvar je da ti na bonus od 50% dobivaš još 50% na tih 50%, a ne na ukupnu cifru jer bi to značilo da uopće ne plaćaš osiguranje, što je nemoguće, zato ti ispada 25%. Ne moraš imati pv rege, nego samo donijeti potvrdu da si član oldtimer kluba tog i tog i na toj potvrdi mora bit navedeno vozilo i reg. oznake i šasija istog. Znači, 'pješke' objašnjeno, imaš 50%, imaš oldtimera, dobivaš 50% na 50% što je jednako 25% ukupne cijene. Elementarna matematika :)

Da bih riječ rekao.Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je ovo gore što trigi kaže, lako moguće, mada se nisam s tim sreo u ovih 16g zahebancija sa tisućama regi, jednostavno je u malim sredinama navika ići na stp i riješiti sve u komadu, bez traženja gospođa u mupu jel su na pauzi tj u šetnji do tržnice u gradu ili su ipak na poslu....

Moguće je ali komplicirano,našao sam hodogram zajedno sa osiguranjem,evo c/p :

 

1. korak otići do osiguravajuće kuće koju smatrate da ima najjeftiniju policu (trenutno Generali) i zatražiti ih pismenu ponudu s cijenom osiguranja kod njih

2. korak, odabrati nekoliko, ili što više, osiguravajućih kuća koje ćete iduće obilazati te kod njih napraviti isto kao i u koraku 1, ali im pritom i dati da vam prema toj prethodnoj ponudi naprave svoju. Dakle "Dobar dan, molim vas da mi prema ovoj ponudi složite i isprintate svoju ponudu s cijenom osiguranja kod vas za moj auto", te im date prometnu i prethodnu ponudu.

3. korak, od prethodne dvije ponude odabrati povoljniju, te postupak ponoviti u idućoj osiguravajućoj kući, sa jednom ponudom, onom povoljnijom. Nemojte prebrzo odustati ako vidite da cijene više ne idu dolje, jer onda vam obično u ponudu ubace i neku drugu pogodnost, npr besplatno šlepanje haka ili osiguranje osoba, policu od smrti itd. Ja sam na polici uštedio 500kn i dobio upravo to troje uz nju.

4. korak, poslati email lokalnoj Županijskoj upravi za ceste (ŽUC) s pitanjem za izračun cijene cestarine za vaš auto te podacima za uplatu, te kad ih dobijete, uplatite, najbolje online, te potvrdu isprintajte.

5. korak, otići na tehnički i reći gospođi da želite obaviti tehnički pregled bez registracije, ali sa uplatom u Fond za okoliš, te isto obaviti i platiti.

6. korak, sa stranice mupa isprintati ovu informaciju (najvažniji dio je u napomeni)

7. korak, kupiti 30 kn biljega.

8. korak, sa

-uplatnicom za cestarinu,

-potvrdom od tehničkog pregleda, (i eko testa tko ga ima),

-potvrdom za fond za okoliš

-policom osiguranja

-30 kn biljega

-osobnom vlasnika vozila

otići u ured za upravne poslove vaše PU i predati sve iz koraka 8.

napomena: ako vas budu gnjavili da oni to ne rade ili da treba 35kn biljega, pokažete im papir isprintan iz koraka 6 a gdje lijepo piše da su oni dužni produljit regu i da je potrebno 30kn biljega i da je sve s njihove službene stranice.

Na taj način produljenja registracije izbjegavate plaćanje u STP za:

-produljenje valjanosti prometne 52,49 kn

-poslovi koji prethode registraciji i produljenju valjanosti pd - 52,49kn

-naplata propisanih usluga (1 usluga) - 20,70kn

__________________________________________________ ____

ukupno 125,68kn

ali plaćate 30kn biljega koje inače ne biste platili u STP pa vas ispadne jeftinije

95,68 dakle zaokruženo 100kn.

Link to comment
Share on other sites

jopis, ti il delaš u tarifi il si aktuar :)

 

Ja sam ti 'katica za sve', 12g mi je primarni posao u osiguravajućoj kući, primarno prodaja, ali obzirom na to da sam među najduže zaposlenim djelatnicima u podružnici radim svaštanešto po potrebi....

Da bih riječ rekao.Hvala.

 

Molim, i drugi put ako budem mogao kako pomoći ;)

Moguće je ali komplicirano,našao sam hodogram zajedno sa osiguranjem,evo c/p :

 

1. korak otići do osiguravajuće kuće koju smatrate da ima najjeftiniju policu (trenutno Generali) i zatražiti ih pismenu ponudu s cijenom osiguranja kod njih

2. korak, odabrati nekoliko, ili što više, osiguravajućih kuća koje ćete iduće obilazati te kod njih napraviti isto kao i u koraku 1, ali im pritom i dati da vam prema toj prethodnoj ponudi naprave svoju. Dakle "Dobar dan, molim vas da mi prema ovoj ponudi složite i isprintate svoju ponudu s cijenom osiguranja kod vas za moj auto", te im date prometnu i prethodnu ponudu.

3. korak, od prethodne dvije ponude odabrati povoljniju, te postupak ponoviti u idućoj osiguravajućoj kući, sa jednom ponudom, onom povoljnijom. Nemojte prebrzo odustati ako vidite da cijene više ne idu dolje, jer onda vam obično u ponudu ubace i neku drugu pogodnost, npr besplatno šlepanje haka ili osiguranje osoba, policu od smrti itd. Ja sam na polici uštedio 500kn i dobio upravo to troje uz nju.

4. korak, poslati email lokalnoj Županijskoj upravi za ceste (ŽUC) s pitanjem za izračun cijene cestarine za vaš auto te podacima za uplatu, te kad ih dobijete, uplatite, najbolje online, te potvrdu isprintajte.

5. korak, otići na tehnički i reći gospođi da želite obaviti tehnički pregled bez registracije, ali sa uplatom u Fond za okoliš, te isto obaviti i platiti.

6. korak, sa stranice mupa isprintati ovu informaciju (najvažniji dio je u napomeni)

7. korak, kupiti 30 kn biljega.

8. korak, sa

-uplatnicom za cestarinu,

-potvrdom od tehničkog pregleda, (i eko testa tko ga ima),

-potvrdom za fond za okoliš

-policom osiguranja

-30 kn biljega

-osobnom vlasnika vozila

otići u ured za upravne poslove vaše PU i predati sve iz koraka 8.

napomena: ako vas budu gnjavili da oni to ne rade ili da treba 35kn biljega, pokažete im papir isprintan iz koraka 6 a gdje lijepo piše da su oni dužni produljit regu i da je potrebno 30kn biljega i da je sve s njihove službene stranice.

Na taj način produljenja registracije izbjegavate plaćanje u STP za:

-produljenje valjanosti prometne 52,49 kn

-poslovi koji prethode registraciji i produljenju valjanosti pd - 52,49kn

-naplata propisanih usluga (1 usluga) - 20,70kn

__________________________________________________ ____

ukupno 125,68kn

ali plaćate 30kn biljega koje inače ne biste platili u STP pa vas ispadne jeftinije

95,68 dakle zaokruženo 100kn.

 

Hvala na informaciji, ali sva ta procedura radi uštede od 100kn, koja to i nije ako uračunam u cijelu priču gorivo potrebno za otići u 4-5 osiguravajućih kuća, po biljege, u mup, na stp, čekati 4-5 dana potvrdu iz žuc-a, itd.

Tu imam minimalno 50kn goriva za to sve, i onda još uzeti u obzir na utrošeno vrijeme za obavljanje svega toga što se na stpu obavi za 20ak minuta ukupno, a za ovo gore treba par sati, to se ovdje kod mene kaže 'skuplja pita nego tepsija', aka skuplje je moje utrošeno vrijeme od uštede od 50kn.

 

No, svejedno, hvala na informaciji, nisam se s tim sreo do sada, korisno je to znati nekom ko živi negdje u centru grada, ne radi svaki dan i ima dovoljno vremena za obaviti svu tu šetnju usput.

:dobroje:

 

Link to comment
Share on other sites

No, svejedno, hvala na informaciji, nisam se s tim sreo do sada, korisno je to znati nekom ko živi negdje u centru grada, ne radi svaki dan i ima dovoljno vremena za obaviti svu tu šetnju usput.

:dobroje:

 

Tako je,ranije sam i napisao da su moguće neke uštede u novcu ali gubiš na vremenu i živcima.

 

Ako imaš nekog nezaposlenog u obitelji koji ima vremena i želi zaraditi 100 kn to je dobra prilika. :D

Link to comment
Share on other sites

Eto napokon i moje osiguranje dobilo nove cjenike. Dakle, od danas Croatia osiguranje snižava cijene te također ako nekoga zanima koja bi mu bila cijena slobodno se javi. Obavezni su za izračun datum rođenja, oib te kilowati u slučaju da se radi o automobilu.

Link to comment
Share on other sites

Nije glupo pitanje, dapače.. OIB traži program za izračun kad netko npr. upita za izračun i u tom momentu ne znaš di stranka ima osiguranje do tada. U slučaju da je stranka imala već policu u Croatii, u tom slučaju će je automatski naći i ako je duže vrijeme u Croatii, program automatski daje i ponuđen popust na vjernost što u slučaju da je iz drugog osiguranja ne nudi.

 

Možda je tih 2-5% ne bitno ali dobro dođe :)

Link to comment
Share on other sites

Croatia i Allianz imaju skoro identične cjenike samo šta ako U Allianzu zadovoljiš par uvjeta onda smo jeftiniji u Allianzu s time da ti kod nas dobije besplatnu pomoć na cesti nešto slično ko i HAK u Croatiji samo u Allianzu tu uslugu možeš koristiti višekratno!

naravno u Allianzu zadrzavamo bonus 5godina dok kod drugih je 3,a i ako si u Allianzu i nemaš štete 2 godine i onda napraviš štetu da si kriv zadržava ti se bonus,

U Allianzu netreba OIB dosta je datum rođenja ako klijent nezna OIB.

Edited by kugla27
Link to comment
Share on other sites

sada poslije doručka krećem u istraživanje. generali, allianz, croatia su mi favoriti. naravno, ulazim u poslovnice i tražiti ću ponude pa ću ih usporediti.

isplati li se tražiti još koga, npr grawe ili basler koji je kupila uniqa

Link to comment
Share on other sites

Eto napokon i moje osiguranje dobilo nove cjenike. Dakle, od danas Croatia osiguranje snižava cijene te također ako nekoga zanima koja bi mu bila cijena slobodno se javi. Obavezni su za izračun datum rođenja, oib te kilowati u slučaju da se radi o automobilu.

Najs, moji 'odozgo' kažu da mi idemo s tim tek s 1.3. -.-

 

Croatia i Allianz imaju skoro identične cjenike samo šta ako U Allianzu zadovoljiš par uvjeta onda smo jeftiniji u Allianzu s time da ti kod nas dobije besplatnu pomoć na cesti nešto slično ko i HAK u Croatiji samo u Allianzu tu uslugu možeš koristiti višekratno!

naravno u Allianzu zadrzavamo bonus 5godina dok kod drugih je 3,a i ako si u Allianzu i nemaš štete 2 godine i onda napraviš štetu da si kriv zadržava ti se bonus,

U Allianzu netreba OIB dosta je datum rođenja ako klijent nezna OIB.

Lol. E jesi 'pravi' savjetnik i trgovac.

Ajde, da ja budem fer kad ti nisi pa da pojasnim ljudima neke stvari...

Bonus se NE ZADRŽAVA, nego CIJENA, bonus se ruši ako stranka skrivi štetu, bonus je protuzakonito zadržavati ako je stranka skrivila štetu, jer o bonusu ne odlučuje ni allianz, ni croatia, ni neko drugo osiguravajuće društvo, nego hanfa i huo ;) Ti, tj mi svi koji nudimo ZAŠTITU STEČENOG BONUSA, stranci pomažemo na način da mu tih 3 ili eto tih allianzovih 5 godina garantiramo CIJENU po stečenom bonusu, bez obzira na počinjenu štetu, no sva ta priča vrijedi isključivo dok klijent ostaje u svom osiguranju di je dobio dodatnu policu/opciju zaštite stečenog bonusa.

Ajd što se besplatno reklamiraš po forumu, što ne znam da li je dopušteno, ali još i dovodiš ljude u bespotrebne zablude.... Fer je i dužnost poštenog savjetnika za osiguranje/pribavljača/zastupnika da potpuno i razumljivo objasni proizvod koji nudi ;)

Link to comment
Share on other sites

Jopis, koje je tvoje ak se smije znati? možeš i na PM ako ti tu ne odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Jopis, koje je tvoje ak se smije znati? možeš i na PM ako ti tu ne odgovara.

Ma nije tajna, radim u Jadranskom 12g, sestrična mi radi već godinama u allianzu sad je i direktorica od ove godine, jedna dobra frendica u croatii, a prije nego sam se zaposlio u jadranskom surađivao sam sa hercom i croatiom. Tako da uglavnom znam sve bajke i priče :D

Link to comment
Share on other sites

Ma nije tajna, radim u Jadranskom 12g, sestrična mi radi već godinama u allianzu sad je i direktorica od ove godine, jedna dobra frendica u croatii, a prije nego sam se zaposlio u jadranskom surađivao sam sa hercom i croatiom. Tako da uglavnom znam sve bajke i priče :D

 

hahaha...baš me zanima da država uvede fiskalne kase u osiguranja pa bi vidjeli ko bi kako naplačivao svoje police i koliko bi bile cijene osiguranja po osiguravajučim kućama.

ne zadrzava se CIJENA nego BONUS(to sam i napisao da ako je 2god. bez štete u Allianzu),a kad već spominješ hanfu,pa ona je odobrila taj cijenik!

kod HUO znamo tko drzi monopol i po čijim se kartama najviše igra tako da....

kako mi imamo svoj cijenik tako i vi imate i drugi svoj!

Svi imaju sedlaste tegljače po KW i mi sa novim cjenikom u tonama.(zašto)

Edited by kugla27
Link to comment
Share on other sites

hahaha...baš me zanima da država uvede fiskalne kase u osiguranja pa bi vidjeli ko bi kako naplačivao svoje police i koliko bi bile cijene osiguranja po osiguravajučim kućama.

ne zadrzava se CIJENA nego BONUS(to sam i napisao da ako je 2god. bez štete u Allianzu),a kad već spominješ hanfu,pa ona je odobrila taj cijenik!

kod HUO znamo tko drzi monopol i po čijim se kartama najviše igra tako da....

kako mi imamo svoj cijenik tako i vi imate i drugi svoj!

Svi imaju sedlaste tegljače po KW i mi sa novim cjenikom u tonama.(zašto)

1. ne igraj se moraliste, rekoh, prepredugo sam u tom poslu i privatno i poslovno, tako da znam SVE, tako da sve fore i forice o cijenama, moralu, fiskalnim kasama i ostale bajkice, padaju u vodu ;)

2. baš bi volio vidjeti policu krivca za prometnu nezgodu, prijavljenu u mup-u, koja prođe huo i da je ti ostaviš sa istim bonusom navedenim na polici i nakon što bi ti pri obnovi stajalo upozorenje od huo-a da je osiguranik štetnik i da bonus ide dolje za tri premijska stupnja...

3. ko drži 'monopol' kod huo-a i po čijim kartama se igra su opet bajke i priče kojima nije mjesto na forumu, jer da je tako kako ti pišeš, bilo bi skroz drukčije sve na tržištu atm ;)

4. mi nemamo drugi cjenik, nego se borimo sa nelojalnom konkurencijom istim principima rada :D

5. eto, sam si sebe pos.ao sa gornjom tezom o monopolu u huo-u jer da je tako kako gore tvrdiš taj vaš cjenik ne bi prošao nikad, upravo zbog trpanja visokorizične skupine vozila (sedlasti tegljači) zajedno u isti koš sa svim ostalim teretnim vozilima, te time rušenje cijene za iste doslovno u pola. Ako si se ikad u svom stažu u osiguravajućim društvima/društvu bavio tarifiranjem i nisko i visokorizičnim skupinama vozila, znat ćeš o čemu pričam, ako nisi, jbg, naučit ćeš :)

NHF, samo ne volim neargumentirane rasprave, neiznošenje svih činjenica te laprdanja o raznim naklapanjima iz kafanskih krugova u ozbiljnim temama ;) Ovo bi trebala biti tema di možemo svojim znanjem i iskustvom pomoći manje iskusnim forumašima, a ne pričicama iz birtije o tome ko drži konce u huo-u i sličnim crapovima. Tnx. LP.

Link to comment
Share on other sites

možeš ti bit u tom poslu 30godina a ovo o fiskalnim blagajnama bilo bi uredu.

pričaš o nelojalnoj konkurenciji... :rotfl: :rotfl: :rotfl: na kog si mislio?

argumentiraj molim te!!!

čekaj ti se bunis sad zbog 2000sedlastih tegljaca u cijeloj hrvatskoj koji bi mogli preći u Allianz!!! daj molim te...

Edited by kugla27
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.