Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

Ja uvijek uzimam kasko s franšizom za automobil i plovila jer ionako štete od 100-200 eura ne radim preko kaska. Kasko mi sluzi za eventualna veća sranja. Ušteda na cijeni police je osjetna u usporedbi s kaskom bez franšize.

Kod auta sam uzeo 160 eura franšizu, kod plovila 250 eura (jer toliki depozit uzmem od gosta)

Di bi stigao kad bi za svaku pizdariju morao odlazit u osiguranje, cekat izvid pa procjenu pa ponudu pa trazit covjeka koji ce to odradit preko fakture itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raven said:

Zašto bi bilo smiješno, molim te objasni da se i ostali smijemo? Ako u slučaju štete sudjelujem sa tipa ~350€, a osiguranje mi je jeftinije tih ~350€ godišnje. Svi ostali uvjeti su isti kao i regularan kasko, a i kod regularnog kaska sudjeluješ na 2. i ostalim štetama unutar godine dana.

Ako je šteta na autu manja od 350€, popravim sam, ako je više od toga, na razini godine mi dodje na isto.

Na dva auta koji već 7+3 godine nisu trebali kasko, poprilična ušteda.

Pa jeftinije ti je bez kaska onda...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, macan said:

Pa jeftinije ti je bez kaska onda...

Mozes objasnit?

Konkretno, jedan eventualni obican gradski "poljubac" između mog prednjeg kraja i necijeg zadnjeg dijela pri 20 km/h (dakle trenutak nepaznje) bi bio cca 7000-10000 eura štete. 

To (i slične nezgode manjih ili vecih razmjera) su razlozi zasto imam kasko. Ne ogrebana felga ili tucka od kamenčića na šajbi ili ogrebotina s parkinga.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, macan said:

Pa jeftinije ti je bez kaska onda...

Jedan far na Focusu je bivših nam 10600kn u Grand Autu, za takve situacije i na dalje imam kasko. Kad mi netko ukrade poklopce perača farova, to budem riješio sam.

Uglavnom, moja prva usporedba je bila isti paket osiguranja ove i prošle godine, za raspravu zapravo totalno nebitno kod koga je i što sadržava.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Raven said:

Jedan far na Focusu je bivših nam 10600kn u Grand Autu, za takve situacije i na dalje imam kasko. Kad mi netko ukrade poklopce perača farova, to budem riješio sam.

Uglavnom, moja prva usporedba je bila isti paket osiguranja ove i prošle godine, za raspravu zapravo totalno nebitno kod koga je i što sadržava.

Pa evo ja uzmem kasko bez krađe pa me izadje 2300kn bivših... sumnjam da je otimacina za focusa kao i za megana što se tice krađe :)

Link to comment
Share on other sites

Pa uzmeš paket koji tebi paše, to uopće nije predmetno ovdje.

Link to comment
Share on other sites

Pokupio danas ponude za Audi. U zagradi je osigurana svota za vozača i putnike smrt/invalidnost.

1. Euroherc (5300/10600) - 227e

2. Laqo (3500/4500) - 235e

3. Croatia - (6600/13200) - 285e

Još se dvoumim između Euroherc i Laqo

Link to comment
Share on other sites

Pa s obzirom na osigurane cifre...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

  

On 11. 06. 2023. at 18:02, Raven said:

Zašto bi bilo smiješno, molim te objasni da se i ostali smijemo? Ako u slučaju štete sudjelujem sa tipa ~350€, a osiguranje mi je jeftinije tih ~350€ godišnje. Svi ostali uvjeti su isti kao i regularan kasko, a i kod regularnog kaska sudjeluješ na 2. i ostalim štetama unutar godine dana.

Ako je šteta na autu manja od 350€, popravim sam, ako je više od toga, na razini godine mi dodje na isto.

Na dva auta koji već 7+3 godine nisu trebali kasko, poprilična ušteda.

 

ista priča kod mene, samo je franšiza 1200kn, a toliko je kasno jeftiniji od konkurencije. treća godina ide, idući kasko mi je džabe.

Edited by kcclio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jučer sam triba napraviti tehnički na autu, tražija san najpovoljnije obvezno osiguranje + osiguranje od nezgode.

Croatia 180e

Euroherc 161e

Neko novo osiguranje na HR tržištu 127e :-))))))))))

 

Osiguranje automobila - polica_page-0001.jpg

Osiguranje automobila - polica_page-0002.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ugurali su se i u škole, baš mi nekidan cure doma donijele za osiguranje učenika ponude od njih...

Link to comment
Share on other sites

On 13. 07. 2023. at 18:05, Vuco said:

Pretpostavljam da će cijene otići gore onda ?

Slažem se. Neće ovo na dobro izaći. Čisto sumnjam da će se police na aute male snage više naći za 100injak eura. Doduše,i popravci auta su otišli u nebesa..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Polica osiguranja za Polo poskupilo 12€...

Isto sve ko i svake godine 40 000/80 000, vozac + putnici, zastita bonusa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad rijesavam puncu za Xaaru, znaci prosle godine Laqo 135€, ove godine 157€, golo bez ikakvih dodataka. 

Wiener 171€ preko kompare insad me trazila OIB da da ponudu za Grupamo, bas sam spomenuo lolegun slucaj gore od 127€, oboje smo Zadar, znaci Francusko neko, ima poslovnicu u ZG samo, znaci za neku stetu treba preko nekog drugog ic s kim ce vec biti u suradnji.

Bas me zanima koliko ce mi ponuditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo koliko iznosi polica ao za golfa, danas napravio

Osiguranje automobila - polica_page-0002.jpg

Osiguranje automobila - polica_page-0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.