Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

Meni je nevjerovatno koliko je pojeftinilo osiguranje. Prosle godine, platio policu 2800 sa 40%. Ove godine mi nude vec i za 1700 sa 45%.

Ja platio 1408 kn, s 50% popusta i uključenim osiguranjem vozača i 4 putnika 40/80 tkn. Prošle godine bila 2260 sa 40%.i s osiguranjem vozača i 4 putnika 30/60 tkn.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Gdje? Spadamo u isti platni razred, pa me zanima.

Link to comment
Share on other sites

Meni za megana ispalo najjeftinije osnovna polica u Grawe,2350kn za kes...al sam uspio izmust u eurohercu nesto manje,obiteljski popust i malo svadjanja...ispalo me 2350 na kraju sa osiguranjem putnika 50/100k il kako vec ispada i gratis mini kasko...karlovacke rege,prvi put,na 0% sam

Link to comment
Share on other sites

meni za lagunu 98 kw,zg rege ,putnici 40/80000 na rate 1983.66 kn

Eh, cijena Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Evo malo da pričamo i o eventualno, za nekog, dobrim stvarima a ne samo o najnižoj cijeni. Kao prvo, dobro se informirajte prije plaćanja police u nekom drugom osiguranju da li na polici postoji franšiza. Za one koji ne znaju, franšiza je sudjelovanje u šteti. To na polici ne piše, u uvjetima da al da pravnik kuži a laik ne. Tako da najjeftinije nije nužno i najbolje!

 

U Croatia osiguranju koje zastupam postoje i doplaci uz policu osiguranja, naravno, ako to nekog interesira. 1. doplatak za zaštitu bonusa u slučaju štete, 2. doplatak za osiguranje od TUČE do 7000kn pokrića po štetnom događaju, 3. KASKO DUO - sudar s drugim vozilom ukoliko je vozač (vi) kriv za sudar, 4. D KOMBINACIJA osiguranje stakala osim farova i zrcala, 5. Z kombinacija - sudar sa životinjama.

 

Također su moguće sve moguće kombinacije sa bonusima i obično uvijek postoji neka solucija pa da netko ne krene ispočetka, da dobi 25%, 50% itd.

Link to comment
Share on other sites

Ajde nam onda objasni, sto ako ne postoji fransiza, a platili smo policu recimo 300kn jeftinije nego bilo gdje drugdje? Sto se dogadja kod sudara sa drugim autom ako sam kriv?

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima ova caka sa kretanjem sa 25%. Pošto nikad nisam imao auto a u dogledno vrijeme planiram kupiti jedan..

Link to comment
Share on other sites

Evo malo da pričamo i o eventualno, za nekog, dobrim stvarima a ne samo o najnižoj cijeni. Kao prvo, dobro se informirajte prije plaćanja police u nekom drugom osiguranju da li na polici postoji franšiza. Za one koji ne znaju, franšiza je sudjelovanje u šteti. To na polici ne piše, u uvjetima da al da pravnik kuži a laik ne. Tako da najjeftinije nije nužno i najbolje!

 

U Croatia osiguranju koje zastupam postoje i doplaci uz policu osiguranja, naravno, ako to nekog interesira. 1. doplatak za zaštitu bonusa u slučaju štete, 2. doplatak za osiguranje od TUČE do 7000kn pokrića po štetnom događaju, 3. KASKO DUO - sudar s drugim vozilom ukoliko je vozač (vi) kriv za sudar, 4. D KOMBINACIJA osiguranje stakala osim farova i zrcala, 5. Z kombinacija - sudar sa životinjama.

 

Također su moguće sve moguće kombinacije sa bonusima i obično uvijek postoji neka solucija pa da netko ne krene ispočetka, da dobi 25%, 50% itd.

istina nije uvjek najbolje samo da je jeftino

neznam dali Croatia ima kombinaciju ono protiv nepoznatog pocinitelja

znaci netko udari auto na parkingu itd

a to vrjedi za sve oko auta ispod visine stakla

to imaju Grave i Triglav

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima ova caka sa kretanjem sa 25%. Pošto nikad nisam imao auto a u dogledno vrijeme planiram kupiti jedan..

U pravilu, u startu skoro sve kuće nude 20% popusta. Neki dodaju 20% + par pogodnosti (tipa pomoć na cesti i slično).

 

Tino i kugla sa foruma su dali dobre ponude kada sam im se javio, ali nažalost jedan drugi čovjek iz CO mi je našao dodatnu mogućnost da ostvarim 50% popusta na prvu registraciju pa sam kod njega uzeo AO. Nisam htio ispasti šupak pa otići nekome drugome, jer je stavio još na policu zaštitu od tuče i par stvari, pa je polica izašla tipa 300kn više nego 50% kod drugih osiguranja. No ajde, uštedio je preko 1000kn za prvu regu, a ostaje 50% za stalno.

 

Uglavnom, kako sam to dobio - otac je prodao prije 7 godina svoj stari auto s kojega nije prebacio policu od 50% na nikoga niti na novi auto (imao je paralelno 2 auta, pa je na drugi dobio samo 25% popusta). Otišli u MUP, izvadili potvrdu da je otac bio vlasnik tog i tog auta do tog i tog vremena. S tim papirom došao u osiguranje i dobio 50% na svoj prvi auto.

Pohvalno je bilo što je gospođa u MUPu napravila doista odličan posao jer nismo imali nikakve dokumente više od toga starog auta (kupoprodajni ugovor, broj šasije i slično), već samo podatak koja je tabilca bila i kad smo ga otprilike prodali (mjesec i godinu). I uspila je izvaditi potvrdu za 3 dana, jer inače se čeka 10-14 dana. Mrak.

 

Uglavnom, ako imaš takvu situaciju u familiji (mora biti obiteljska veza), ne škodi izvaditi tu potvrdu i uštedit si novce.

Link to comment
Share on other sites

Krule, 25% mozes ostvariti ako ti otac/majka imaju vec postojecu aktivnu policu na svom autu a ti zivis na istoj adresi s njima te na temelju njihove dobijes bonus. 50% mozes ako ti otac/majka poklone neku policu koju recimo ne koriste a ima 50% na sebi. Moze biti stara do 9 godina. Isto tak, svatko ko ima recimo npr. 35/45/50% bonusa, na drugi auto ostvaruje isto toliko koliko ima na prvom. E sad, netko ko nema 50% moze odigrati na kartu da recimo otac/majka kupe taj drugi auto, automatski dobe (ako imaju dosad) 50% bonusa te slijedece godine poklone i auto i bonus svom sinu/kceri. Naravno, sve ovo vrijedi ako zive na istoj adresi.

Edited by tino
Link to comment
Share on other sites

UU, pa to je onda odlično. I 20% je već puno, bitno da se ne kreće iz nule pa svake godine po 5% više :D

Link to comment
Share on other sites

Tehnički, otac i ja živimo u istoj kući, ali nismo prijavljeni na istu adresu. Svejedno sam dobio 50% bonusa na prvi auto.

Link to comment
Share on other sites

Krule, 25% mozes ostvariti ako ti otac/majka imaju vec postojecu aktivnu policu na svom autu a ti zivis na istoj adresi s njima te na temelju njihove dobijes bonus. 50% mozes ako ti otac/majka poklone neku policu koju recimo ne koriste a ima 50% na sebi. Moze biti stara do 9 godina. Isto tak, svatko ko ima recimo npr. 35/45/50% bonusa, na drugi auto ostvaruje isto toliko koliko ima na prvom. E sad, netko ko nema 50% moze odigrati na kartu da recimo otac/majka kupe taj drugi auto, automatski dobe (ako imaju dosad) 50% bonusa te slijedece godine poklone i auto i bonus svom sinu/kceri. Naravno, sve ovo vrijedi ako zive na istoj adresi.

A jel važi ta shema sa "prebacivanjem" bonusa sa samoga sebe??? 5 God sam vozio auto na punomoc a sad poceo iz 0%.Mogu izvuć papire da sam imao 50% prije 7-8god

Link to comment
Share on other sites

Tehnički, otac i ja živimo u istoj kući, ali nismo prijavljeni na istu adresu. Svejedno sam dobio 50% bonusa na prvi auto.

 

Ni meni nije jasno zakaj treba bit ista adresa. Još prije sam od Generalia dobio informaciju da može i rodni list, što je kudikamo razumnije.

Link to comment
Share on other sites

Prošle godine sam ostao u CROSIGu jer su mi ponudili najbolju cijenu za AO+kasko i još sam dobio free asistenciju na cesti od Oryxa.

 

Ove godine "bumo vidli": rekoše slepci...

Link to comment
Share on other sites

A onaj Wiener osiguranje ? Kod mene preko puta tehničkog ima jedna kućica sa svim mogućim osiguravajućim društvima.... Uvijek sam tražio najjeftiniju dok nisam ove godine u 2 mjesecu otišao u Wiener koji su bili 100-300 kn jeftniji od tih svih mogućih. Neznam niti odakle je to osiguranje, ali po nazivu mislim da je iz Austrije (Wien). Još malo pa ponovo osigurati i ponovo kucati na vrata i pitati za osiguranje -_- . 

Link to comment
Share on other sites

Nije baš tako.

bolje da nikad ne trebaš

jer nisi obavezan niti osigurati putnike u vozilu

sve ide i sve je ok dok se ne desi

ali sta misliš od koga ce naplatiti putnici ako nisu osigurani?

prijatelja staviš u invalidska kolica a da putnike nisi osigurao....

Link to comment
Share on other sites

Osigurani su putnici... u Slučaju smrti 30 K.... U slučaju invaliditeta 60 K... Samo ne uzimam kasko... Malo mi je to prenapuhane cijene, a najavili su da će ići još gore cijene (za kasko)... 

Link to comment
Share on other sites

Ma daj majke ti... u slučaju smrti 30 i ako platiš više onda 60... baš će nekoga spasit 30k kuna... i slične stvari... što jeftinije, naravno ne na slijepo, ipak me zanima što je sve osigurano

Link to comment
Share on other sites

Osigurani su putnici... u Slučaju smrti 30 K.... U slučaju invaliditeta 60 K... Samo ne uzimam kasko... Malo mi je to prenapuhane cijene, a najavili su da će ići još gore cijene (za kasko)... 

 

Ako te interesiraju cijene kaska javi se na PM...

Imamo 4 vrste kaska u Allianz-u pa možda ti se koje svidi i zadovolji tvoje potrebe!

Link to comment
Share on other sites

Jel nudi neka kuca kasko za auto koji je stariji od 10 godina?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.