Jump to content

Clio 2 ulazi voda?


sax

Recommended Posts

Na cliu mi se ispod zadnjeg sjedala na lijevoj strani odnekud nasla voda.Nasao prilikom ciscenja.

Sve sam pregledao i nigdje nema nista.

Clio je 3 vrata pa mi je to jos čudnije

Jel imao netko slican problem?

Link to comment
Share on other sites

imam isti problem s peugeotom 306. isto troja vrata. vec 2 godine i do dana danasnjeg nisam otkrio problem. cak mi se neki dan odjednom pojavila voda naprijed, otvarao haubu, ulivao vodu di god moze i ne moze-nista. otvorio vrata, procackao sve-nista. a cim kisa pane, auto ko bazen :(

Link to comment
Share on other sites

iza: gore di se spaja krov i stranica. tamo je kit koji pukne pa curi voda unutra.

naprijed: provjeri si odvodne kanale ispod šajbe ispod plastika brisača

Link to comment
Share on other sites

očito me niste shvatili

ispod zadnjeg lijevog sjedala, tamo gdje je poklopac pumpe goriva samo druga strana

Link to comment
Share on other sites

očito me niste shvatili

ispod zadnjeg lijevog sjedala, tamo gdje je poklopac pumpe goriva samo druga strana

 

iza: gore di se spaja krov i stranica. tamo je kit koji pukne pa curi voda unutra.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj me klat da je spoj krova i bočne strane auta tako izveden da mu propusnost ovisi o kitu. Ako se radi o cliu 2 onda predpostavljam da bi voda klizila u zadnjem dijelu preko bocne strane gdje su pojasevi pa na muldu i onda u korito ispod sjedala.

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti veli penezic :)

Imao isti slučaj, samo na 5 vratnom. Curilo po stranici, iznutra prema prtljažniku i onda direkt ispod sica. Ako digneš sic vidi se da dolazi kao iz smjera prtljažnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

iza: gore di se spaja krov i stranica. tamo je kit koji pukne pa curi voda unutra.

naprijed: provjeri si odvodne kanale ispod šajbe ispod plastika brisača

Primjetio sam vlagu prije mjesec dva na suvozačevom mjestu kad je kiša ali ovo danas što me dočekalo je katastrofa. Nemam garažu. Auto je parkiran ispred zgrade u Osijeku. Kiša pada neprestano i danas kad sam pogledao unutra..... :( Voda se proširila i iza suvozačevog sjedala. Pluta. Ima bar 3-4 L vode i naprijed i nazad gdje se stave noge .

I onda malo čitam i tražim problem. Sa krova nije. Znači 99% je problem sa ovim odvodnim kanalima. E sad - jel problem skinuti tu plastiku gdje su brisači? Malo mi se čini komplicirano, a i brisači odmah idu iz te plastike pa ne znam kako od njih mogu bilo što s tom plastikom... Nadam se da će mi netko pomoći. Unaprijed hvala!

Link to comment
Share on other sites

Meni na meganeu isto ulazi voda i sve mi je mokro kod suvozača, mogu slobodno ribe ubaciti i imam ribnjak u autu. Majstor je nasel gdi voda ulazi, meni ulazi tam gdi stoji akumulator, jedan dio je istrunuo i voda ulazi unutra, a skuplja se negdi kod suvozacevoga zračnog jastuka i onda valjda polako kapa unutra. Sutra ide auto k majstoru da to zakrpa

Link to comment
Share on other sites

Za elegantan pristup bi valjalo skinuti ruke brisaca ako ne ide na trzaj nakon sto odvrnes matice onda manjim radapcigerom, a plastika ima dvije kopce u krajevima i imaju glavu kao vijak koji se odvrce plosnatim sarafcigerom dok se na sredini spaja sistemom musko-zenskog nazovimo pipka nesto kao pero-utor znaci jedno ulazi u drugo kliznim sistemom i tu se plastika dijeli na dva dijela tako da posebno mozes skinuti jednu i drugu stranu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao isti problem na cliu1.sve dok nije bilo u njemu 10ak cm vode onda sam poludio i otkrio problem.Skinuo zadnje stop lampe ispod kojih ima dvije rupice koje su bile zastopane tako da je voda plazila ispod branika u bunker kroz neke male resetke koje su valjda namjenjene za zrak.Sve do zadnje klupe pa nadalje.Valjda nekom ovo bude koristilo.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

iza: gore di se spaja krov i stranica. tamo je kit koji pukne pa curi voda unutra.

imam očito i ja taj problem ali sam htio provjerit kako se rješava taj problem?

znači ako raskopam i skužim da je taj kit popucan što je pmaetno učiniti?

hvala

simptomi su mi točno ko u opisu: ispod zadnjeg sjedišta i prostora ispod nogu desne strane (iza suvozača) poplava. jednovrijeme voda mi je curila u gepek. odjednom je prestala i sada curi ispod sica. ali nikako ne mogu detektirati od kuda voda zapravo dolazi...

Link to comment
Share on other sites

Meni je voda ulazila na one čepove odmah do zadnjih svjetala. Malo silikona je riješilo stvar.

Link to comment
Share on other sites

Meni isto kao i peneziću i bilo je dosta teško za naći, nakon pola sata zalijevanja kantom i špricanja miniwashom je procurilo.

Link to comment
Share on other sites

epilog:

dakle voda ne ulazi kod mene nigdje o čemu je ovdje napisano... :-)

ulazi mi ispod nosača pantova gepek vrata... nosač je na duplom limu i fino curi u untrašnjost na mjesto koje je blizu onih plastčnih čepova kod lampi koji su isto problem.

eto možda nekome pomogne.

:-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Izgleda da mi curi isto na onome spoju krova i stranice, bude skoro svaki put nakon jače kiše ispod zadnjeg sjedala s vozačeve strane malo vode. Izvana se na tom spoju stranice i krova vidi da je malo popucao taj kit, vjerojatno tu prolazi, kako ste riješavali taj spoj? 

Link to comment
Share on other sites

Meni su to kod limara zakitali s nekim crnim kitom.

Sad nakon koje godine od tog kita na dodir malo ostaje crno, ali drži vodu :)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene zna kapati kod one krovne lampice.I to samo kad je jaka kiša. To mi se počelo dešavati prošle godine. Mislio sam da mi na spoju antene curi i bio sam spreman sve raskopati (kad je farban krov sređeni su ovi spojevi o kojima pričate i antena je zalijepljena silikonom). Ali nije kod antene. Ona je suha. Kroz otvor u krovu ( kad se skine lampa ) se vidi da je vlažno tj. da se vlaga kondenzira. Auto je inače suh, nema lokvica u njemu.

Postoji li još kakvo mjesto gdje bi se moglo pogledati da li prolazi voda osim ovih stražnjih spojeva?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene zna kapati kod one krovne lampice.I to samo kad je jaka kiša. To mi se počelo dešavati prošle godine. Mislio sam da mi na spoju antene curi i bio sam spreman sve raskopati (kad je farban krov sređeni su ovi spojevi o kojima pričate i antena je zalijepljena silikonom). Ali nije kod antene. Ona je suha. Kroz otvor u krovu ( kad se skine lampa ) se vidi da je vlažno tj. da se vlaga kondenzira. Auto je inače suh, nema lokvica u njemu.

Postoji li još kakvo mjesto gdje bi se moglo pogledati da li prolazi voda osim ovih stražnjih spojeva?

 

Isto se i meni događa. Kada je vrlo jaka kiša onda mi zna par kapi procuriti kod lampe na krovu kabine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vidim da je tema stara, ali informacija nikad dosta. 

 

problem: mokar prtljaznik i straznje sjedalo

uzrok: 99% kit na spoju krova i C stupa. Izvana je popucala povrsina i iako izgledaju mizerno pukotinu.. ako malo pritisnete necim tu popucalu boju.. propadne . Zalijao silikonom izvana ( transparent UV postojani, crnog nigdje na lageru)

 

evo fotke

post-13360-0-67595200-1422619956_thumb.j

post-13360-0-53771800-1422619958_thumb.j

post-13360-0-27709500-1422619960_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Eto opet moj Clio zaplivao od vode cijela lijeva strana poda je mokra tj puna vode jer je na trotoaru i naget na tu stranu.Odvode sam cistio prije mozda 2god sutra se nadam da cu uspjet skinut brisac bez izvlakaca jer zadnji put mi je on trebao i ovaj put cu skinuti one cepove koji su ispod i valjda se ne ponovi.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam sve i imao sam sta i vidjet odvodi zacepljeni sva tri su bila puna blata i svega.Na suvozacevoj strani sam skinuo cep i bez njega sad ide srednji nemogu jer je cijev ali sam dobro oprao a vozacev nema nikakvog cepa.Kako je to sve bilo skinuto podmazao sam i klijesta od brisaca da manje se cuju.Sad jos treba par mjeseci da se ta voda osusi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.