Jump to content

Megan II, lagano vuče u desno


mkucinac

Recommended Posts

dobar dan,

 

Kao što sam  i naveo u naslovu, ali mislim da mi auto  pri vožnji lagano vuče  u  desno.   Tlak u gumama redovito kontroliram tako da nije do toga. To sam primjetio u rano proljeće, tj; kada  sam prešao na ljetni set kotača! Također kad idem ravno volan mi ne stoji ravno nego jako malo u lijevo, ako razumijete, a kad ga stavim u ravan položaj auto skrene u desno!

Dali je netko imao sličan problem?

Link to comment
Share on other sites

Kod Megana 2 je to bilo uobičajeno i teško popravljivo. Električni volan koji je teško namjestiti. Meni je vukao od prvog dana ulijevo. A ništa probaj otići kod kvalitetnijeg majstora za špur.

Link to comment
Share on other sites

Kod Megana 2 je to bilo uobičajeno i teško popravljivo. Električni volan koji je teško namjestiti. Meni je vukao od prvog dana ulijevo. A ništa probaj otići kod kvalitetnijeg majstora za špur.

Dali imate možda info, koliko je namještanje  špura (geometrija ili optika) cca.novaca?

Link to comment
Share on other sites

dobar dan,

 

Kao što sam  i naveo u naslovu, ali mislim da mi auto  pri vožnji lagano vuče  u  desno.   Tlak u gumama redovito kontroliram tako da nije do toga. To sam primjetio u rano proljeće, tj; kada  sam prešao na ljetni set kotača! Također kad idem ravno volan mi ne stoji ravno nego jako malo u lijevo, ako razumijete, a kad ga stavim u ravan položaj auto skrene u desno!

Dali je netko imao sličan problem?

Moguće da je do guma..

I ja sam imao isti problem..Mislio sam da je do špura i kad sam ga napravio ništa se nije promijenilo,i dalje je vukao udesno..Onda sam kupio nove gume i od tada nema nikakvih problema,auto ide kao "po špagi". :klap:

U svakom slučaju,prvo napravi špur(ja sam ga plaćao 150-200 kn mislim).

Edited by ZlayoZg
Link to comment
Share on other sites

hm, a nije li to boljka svih megana 2 s elektro-servom?

Link to comment
Share on other sites

hm, a nije li to boljka svih megana 2 s elektro-servom?

 gume su stare cca. 2 godine, a nemaju više od 25-30 tkm., ali hvala u svakom slučaju ću provjeriti ,.....

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja kupio svoj vukao je u lijevo. nakon kupovine novih guma napravio sam spur i sve ok. ide ravno..

Link to comment
Share on other sites

Špur sam nedavno radio i na svom meganu. Kako mijenjam zimski 15" i ljetni 17" htio sam vidjeti kakvo je satnje nakon 80kkm. Bilo je sasvim u redu, neko mizerno odstupanje u zelenom. 100kn ti je pregled, 150 da ti i neš radi s ključem :D

Link to comment
Share on other sites

Samo gume , i ja imam taj problem , rađen špur , na trapu uredno sve , na novim zimskim gumama ide pravo k'o strela , a na ljetnom setu (3. godina) vuče u desno , da moram imati stalno napet volan u lijevo...

Link to comment
Share on other sites

da nije kod svih ista vrsta gume? Da to izbjegavamo.

Link to comment
Share on other sites

Ove što vuku u desno su Sava Intensa a zimske su mi Michelin Alpine i sa njima je sve OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

info... u utorak (2.7.) naručen u servisu, pa Vam javim što je bilo...........

Link to comment
Share on other sites

Kako sam i rekao, danas bio u ovlaštenom   servisu pa da Vam javim stanje.....

Dakle, pregledali  krajnike spona koji su  OK  i onda ga stavili na optiku, poštelovali  i sad je sve 5!

Auto više ne vuče u desno (a niti u lijevo) jednom riječju,   moš` voziti bez ruku...... :cool:

Link to comment
Share on other sites

odlično, izbjegavaj rupe i brzo penjanje na rinzole ;)

Link to comment
Share on other sites

Super, baš mi je drago da si riješio problem, kad se sjetim koliko puta sam ih na servisima upućivao na taj problem ali ništa svaki put bi rekli da je to do el. serva. Iritirajuće al sam se bio naviknuo. Kad sam kupio Megana 3 to je bio preporod :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

da ne otvaram novo

gdje u zagrebu zapadni dio grada ima dobar majstor za optiku

i jel jos uvijek 150-200 kn

vidio sam jednog prije nadvoznjaka od selske kad se ide prema zapadu

jel ima tko kakva iskustva s njim

hvala

Link to comment
Share on other sites

Vulkanizacija BAT. Krizanje selske i zagrebacke avenije. Po meni najbolji majstori i svoje aute vozim iskljucivo kod njih

da to je taj kaj sam vidio

 

a jel znas koliko kosta optika kod njih

Link to comment
Share on other sites

150kn bilo prije cca 6 mjeseci kada sam bio kod njih
200kn je ako se na autu moze podesavati optika i na straznjim kotacima

s time da je pametno nazvati na telefon i naruciti se, u suprotnom moras cekati na red

Link to comment
Share on other sites

150kn bilo prije cca 6 mjeseci kada sam bio kod njih

200kn je ako se na autu moze podesavati optika i na straznjim kotacima

s time da je pametno nazvati na telefon i naruciti se, u suprotnom moras cekati na red

ok hvala ti puno

 

budem otisao do njih pa se narucio

nisu mi daleko

:)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.