Jump to content

INFO Twingo RS


Blue_Fatal1ty

Recommended Posts

 

Ako cemo logicno onda je za njega svakako veci auto a to je clio. Evo pitao kalkulator i to mi je rekao hahahah. Auto je brz, veci od te skatuljice twinga i bigato opremljen. Pa netraze svi samo gust. Hebo gust u malom autu kakav god on bio.

 

Neznam koji kalkulator koristiš ali u moj se samo brojke daju upisati... Što se logike tiče, ako čovjek pita za twinga RS, mislim da je malo preoptimistično za svakako znati da on traži "bogatu" opremljenost (valjda mislis na xenon :D pogotovo za grad presudno), ugodan i prostran auto, na stranu što će se i dva dvometraša u twingu iza savršeno ugodno smjestit.
Uglavnom, u istu rečenicu nema nikakvog smisla stavljat twinga RS i clia 1.6 jednako kao niti megana sa 5 vrata i clia RS.

Gušt je gušt, nemjerljiv veličinom, možda žene misle drukčije... 

I ako netko postavi pitanje o laganim sprintericama, zašto onda pričati o opankama. Eventualno u toj klasi razmisliti i o swiftu sport ili C2 VTS, iako osobno ne bi.

 

 

Edited by sh00kre
Link to comment
Share on other sites

Po meni svaki Rs se uzima samo iz gušta koji pruža, naravno to se plaća kroz benzin i održavanje.

U toj veličini twingo nema konkurenciju u nijednoj maloj gradskoj jurilici.

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

dzabe raspredate o cliju ne zanima me ni u kom obliku, ne kazem da nije konkretniji auto od twinga ali me ne zanima niti mi treba veci auto za 2km do posla i zujiti po gradu:)

ima taj rs motor kakvu konkretnu manu koja bi mogla izletjeti na kilometrazi 50-100tkm? i sto gledati konkretno na autu? 

Idem kasnije poslovno u zd pa ako bude vremena skicnem onog bijelog, vidim bar stanem li u njega:D:D

Link to comment
Share on other sites

Clio sport me ne zanima jer nisam cuo kvarljivijeg auta od tog +nije mi to nikakva jurilica, isto tako me ne zanima kompromis i twingo od 100ks.

 

1.6 16v twingo s 130ks, ima to nekih konkretnih mana?

netrebaš s ebojati toga, to su ugčlavnom neodržavani auti kojih se vidi s kilometra i zaobiđe ih se, ili izganjani.

Ja imam 2 Clia Sport 197 i 200, oba vozio preko 2 godine, znaći 5 godina, i moram ti reć da nisma ni vijka odšrafi ni zašrafio na njemu, ali baš ništa nije trebalo menjati odsim senzroa i to riješio za 100kn, tak sam kupio auto s krepenaim. Sad sam na Meganu 265 i isto bio je kod frenda 4 godine sd kod mene pola godine, u tih 4god na njemu isto niti jednog kvara, niš.

Gledaj si 200cup najbolje, razlika u osnou na 197 običan je skroz drugi auto to, ko da nema veze s vezom (stock oba), koliko me ispravan 197 nervirao jer je katastrofičan tolko sam s 200 oduševljen. 265 je brži  bolji bla bla bla ali 200  ima veći fun factor puno

Link to comment
Share on other sites

Cs200cup,dvije godine i cca 30.000 km samo puknuta opruga nakon mjesec dana od kupovine, ostalo redovni servisi i potrošni materijal na ovjesu koji nikad nije ni bio mijenjan.. uglavnom ja jako zadovoljan. Al sigurno je Twingo isto jako zabavan i ima svoje prednosti po gradu..

Za Twinga sam čuo da su im kugle dosta osjetljive..

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zbog ovog topica sam poceo razmisljati o kupovini twinga2 ali 75hp za svaki dan. Koji je po vama najbolji odabir opreme ?  Night and day ?  Panorama must have :)

Link to comment
Share on other sites

Frutini evo malo da se ne ohladis. Danas me mali gad dobro oprao na stazi zvanoj ucka pa ti vidi koliko je ustvari mocan stroj na cesti koja mu odgovara

IMG_20160906_191612_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

To onaj iz zadra sto se po grobniku vozao, ima dosta stvari auto na sebi...pred koji mj je bio na njuskalu nekih 8500€.

Ima i team dynamics zanimljive felgice:)

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Twingo na slici tri posta iznad je na prodaju. Kad malo nadjem vremena cu okacit i oglas iz usluge za frenda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima. Imao sam nedavno nesrecu sa svojom 206icom te se sve vise naginjem da ju zamijenim necim umjesto da ju nastavim koristit. Gledam nekim manji sportskiji autic posto sam vecinom u gradu pa veliki automobili ne dolaze u obzir, a opet zelim nesto jace i da mogu uzivat u voznji. E tu sad Twingo RS nastupa. Autic mi se jako svida, cini mi se pogoden snagom, 133ks je za relativno neiskusnog vozaca taman, velicinom i izgledom. Jedino unustrasnjost malo kaska, al tu mu mogu progledat kroz prste. E sad mene zanima jel ima on kakvih poznatih mana na koje treba pripazit? Ovako mi se cini kao realtivno jednostavan auto, atomsferac pa mislim da nebi trebalo bit problema, al zelim cut i vasa misljenja ako ga netko posjeduje. Gledam jos i Swift sport te 207 RC (volim pezoe, sta cu :bigl:), al za motor u 207ici sam cuo sve i svasta te nisam siguran da bi htio imat posla s takvim autom kao student, dok je SS nesto stariji pa mi je zato Twingo prvi na listi. Nadalje, premisljam se izmedu CUP i obicnog ovjesa, koliko je taj CUP ovjes tvrdi te dali se isplati zrtvovat udbnost za nesto vise uzitka u voznji prema tome da ipak vecinu vremena provedem po gradskim rupama i slicnom.

Konkretno gledam ove primjerke, zna tko vise o bilo kojem od njih?

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-twingo-rs-oglas-22427723

http://www.index.hr/oglasi/renault-twingo-1-6-16-v-sport-cup/oid/536933

http://www.index.hr/oglasi/renault-twingo-rs/oid/546430

 

Edited by Lucky_ZG
Link to comment
Share on other sites

Sta nitko ne zna nista bas ni o jednom od ova tri Twingaca? Prema tome da ih nema bas ne znam kak puno, ocekivao bi da je bar jedan poznat na forumu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Zanimljiv je Twingo RS ali kod mene bi bio faktor da mi je Clio 197 ljepši auto (interijer-eksterijer). Jedino ak bi cijena jako išla u prilog Twingu RS. Fakat zanimljivi auti.

Link to comment
Share on other sites

Da nisam naletio na Clia GT, Twile bi bio kod mene u garazi. Osobno mi je super izvana i iznutra, a vjerujem da je s tim motorom prava mala raketa-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ovaj si gledao, samo ne znam do kojeg iznosa trazis?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-twingo-rs-oglas-24362809

za te novce ili nesto menje rade bi 197icu piknuo ?. Bilo ih je sad par po 6500 7000 za kupiti sa 60 70tkm... jedan od tih je i moj bivsi crveni. A autic top bio i ostao ;) 

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

55-60 000kn za twingo?? Ooooooo pa onda 197-ice vrije bar 70-80000kn. 200-tke su oko 90000. Konacno fer cijene.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni preskup, 7500 eur-a za ovakav twingo a nije facelift, nema cup, i felga mi nije lijepa...

Link to comment
Share on other sites

za te pare bu duze u oglasu nego 197ica kod tebe :D:D:D 

kad nadjes moju u oglasu molim te javi mi da znam ;-)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.