Jump to content

Koji radio/CD za Megane II 2003?


lesles

Recommended Posts

Da li netko zna koji tip(ovi) radio/CD-a radi u Megane II iz 2003 (phase 1)?

 

Oznake modela su "22DC278/68" i slično.

 

Vozila iz phase 2 (2005+) navodno imaju drugačiji interface (CAN) i ne rade na phase 1 vozilima.

 

Ako netko ima Megana II iz 2003 i radio/CD, a mogao bi pogledati što piše na radiju (naljenica sa barkodovima) bilo bi sjajno.

Ja, naime, imam radio/kazetofon ... :frown:

 

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, ti govoriš o originalnom Renault radiju, e onda ti sa prednje strane radija lipo piše ili "Tuner list" ili "Update list" (ovaj je sa CAN-om). Ako imaš originalno Tuner list ti možeš staviti i Update list ali nećeš imati radio info na centralnom display-u. Isto tako možeš staviti bilo koji aftermarket radio/CD, ali da bi imao i display i daljinske komande u funkciji moraš kupiti i posebni adapter (cca. 70-100 jurica). 

Link to comment
Share on other sites

Da, originalni radio.

Ako sam dobro shvatio is raznih postova na netu, nisu svi "Update list" sa CAN-om. Ili se varam?

"Tuner List" uređaji su se pojavljivali i u vozilima iza 2005. Da li su oni isto na CAN-u, ne znam.

 

Znam da mogu satviti svašta, ali želim imati punu funkcionalnost (komande na volanu i display).

 

Najsigurnije je kad bih znao koji radio/cd radi na phase 1. eBay je pun svakakvih modela, ali ja ne znam koji model radi na mojem autu.

 

Dakle, kad bi netko mogao pogledati koji model ima u svom Meganu II phase 1 (2003, 2004) ... :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Svi "Update list" su sa CAN-om a "Tuner list" nisu (oni imaju analogni input). S obzirom da ti imaš radio/kazetofon nekako sam siguran da je kod tebe "Tuner list" radio. Trebalo bi da ti sa prednje strane radija, doli desno, piše Tuner list. Ako ti to piše onda jednostavno sa e-baya kupiš radio/CD ali obavezno "Tuner list" i imati ćeš opet punu funkcionalnost (display i komande na volanu).

Ako ti ništa nepiše onda ćeš najlakše ustanoviti koji tip radija imaš po konektorima.

Izvadi radio i pogledaj iza konektore od instalacije auta. Ima ih tri. Jedan je za zvučnike, sa drugim je spojeno napajanje, a treći je veza sa display-om. Ako ti je taj treći žuti mini-ISO konektor onda imaš "Update list" radio, ako je obični konektor (čini mi se da je 8-pinski u jednom redu) tada imaš "Tuner list" radio.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dragane! Zaista iscrpno!

 

Međutim, ja imam "Tuner List", ali imam i žuti mini-ISO konektor ...

 

Nije baš tako čisto, zar ne? I ja sam mislio da je sve jednostavno dok nisam našao na netu "Tuner List" uređaje iz vozila >2005.

 

Kad bi netko tko ima Megana II phase 1 mogao pogledati koji model radio/cd-a ima ... :hura:

Link to comment
Share on other sites

Imam ga ja doma za slučaj da prodam auto pa da ga metnem nazad. Toplo se nadam da neću zaboravit sutra da poslikam. Ne bilo ti zapovjeđeno,imaš mi broj pa napomeni tokom dana sutra jer sam u kaosu pa ću vrlo lako zaboraviti. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Samo da ti napomenem da si mi zaboravio napomenut.  :plazi:

 

post-7112-0-24585900-1377777882_thumb.jp  post-7112-0-01331200-1377777900_thumb.jp

post-7112-0-46859400-1377777915_thumb.jp  post-7112-0-12581600-1377777929_thumb.jp

post-7112-0-14462100-1377777947_thumb.jp

 

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :hura:

 

Dakle, model je 22DC277/62.

Ovaj "62" je, prema onome što sam našao na netu, oznaka prednje maske.

 

Inače, nisam zaboravio. Imam reminder na 15:00. Napisao si u "toku dana" i da imaš radio doma i da si "u kaosu" - uz pretpostavku da si na poslu, veća je šansa da ćeš se sjetiti nešto doma napraviti ako te podsjetim pred kraj radnog vremena nego u 10 u jutro. Očigledno kriva pretpostavka :laugh:

 

Sad idem u shopping :cool:

Link to comment
Share on other sites

Još malo na ovu temu.

 

Megane II phase 2 je izašao krajem 2005 i kod njega je, navodno, drugačiji interface radio-display i radio-komande na volanu.

To bi značilo da radio/cd uređaji iz phase 2 Megana (dakle, >2005) ne mogu raditi na phase 1 Meganima.

 

Često nailazim na tvrdnju da svi "Tuner List" uređaji rade na svim vozilima koja imaju (ili su imala) "Tuner List" uređaj.

 

Međutim, nailazim i na Megane iz >2005 koji imaju "Tuner List" uređaje.

 

 

Iz toga se može zaključiti da nešto od pretpostavki nije točno, odnosno:

 

1. podaci o godinama proizvodnje vozila nisu točni (možda su stajala na lageru dealera, a vlasnici ne znaju kada je proizveden)

ili

2. neki phase 2 Megani imaju "stari" radio interface (oni sa "Tuner List" uređajima, ima li uopće takvih?)

ili

3. postoje "Tuner List" uređaji koji nisu kompatibilni sa <2005 "Tuner List" Meganima

 

Nekako mi se broj 1 čini najvjerojatnijim ... :nezna:

 

 

I jedan info: čini se da je i model RENRDW132-10 iz 2003 Meganea.

 

(Edit: krivi link.)

Edited by lesles
Link to comment
Share on other sites

Kod mene na meganeu ph1 2005 je update list radio/CD a to sam vidio da pise ispod tipke 3, pa postoji mogucnost da su se obavdije kombinacije ugradjivale u zavisnosti na koje trzite je isao pojedini model ili je to zavislio od paketa opreme kojim je bio megane opremljen. Nisam puno istrazivao te solucije

Link to comment
Share on other sites

Kaži ti striki zašto se *ebeš s tim radiom kad za 100 ojera imaš CD/MP3/USB radio iz snova? Ja ti imam za prodat "gramofon list" radio iz meganea ako te pali vintage muzika. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

@delfin

Ah, čini se da je u prelaznom periodu 2005/2006 bilo svakakvih mikseva.


@Smuchac

Zato što sam tvrdoglav :bigl: , ali i:

1. Potrebu za "radiom iz snova" sam prerastao
Ionako većinu featurea nitko nikad ne koristi, osim možda dok se na početku igramo s radiom. Been there, done that.
Iznimka je MP3, ali to sam davno riješio MP3 playerom i FM transmitterom koji se pali istovremeno s radiom.
HiFi "komponenta" argumenata u prilog "radiju iz snova" je apsurdna uz svu buku u autu. Nema tog automobila kod kojeg je razina šuma od vožnje manja od razine šuma običnih audio uređaja. :deda:

2. Bitna mi je funkcionalnost komandi na volanu
Za razliku od genijalaca koje, nažalost, gledam svaki dan kako prtljaju po radiju i vrludaju po cesti, ja volim držati ruke na volanu i pogled na cesti. :drivar:
I da, ne želim dati još XX ojra za adapter.
I ne, ne spadam u defanzivne vozače, naprotiv. :vrag:

3. Ovaj radio će me koštati max 40-50 EUR sa poštarinom, a vjerojatno i manje :plazi:

4. Ovaj "vintage" radio se uklapa u dizajn konzole
Još nisam vidio 3rd party radio koji se zaista uklapa u unutrašnji dizajn (bilo kojeg auta). :kava:


Inače, ako zbilja želiš prodati taj radio - koliko tražiš? :zubo:

 

Link to comment
Share on other sites

Sad ti ga bas necu prodat kad si takav. :plazi:

Da vidis kako je legao moj HU Alpine s narancastim osvjetljenjem... Ko budali samar. :)

Link to comment
Share on other sites

Kaži ti striki zašto se *ebeš s tim radiom kad za 100 ojera imaš CD/MP3/USB radio iz snova? Ja ti imam za prodat "gramofon list" radio iz meganea ako te pali vintage muzika. :zubo:

 

Kvotam kolegu ali može odgovor i od drugih..

predložite jedan takav MP3/USB/BT radio ali da display osvjetljenje odgovara onom plavo/zelenkastom osvjetljenju iz Megane 2 PH2.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi onda neki pioneer. Imaju i plavih i sa bijelim slovima na crnom ekranu. Alpine ti takoder ima s plavim,zelenim i narancastim osvjetljenjem a na mnogima mozes mijenjati boju u izborniku.

Link to comment
Share on other sites

Sad ti ga bas necu prodat kad si takav. :plazi:

Da vidis kako je legao moj HU Alpine s narancastim osvjetljenjem... Ko budali samar. :)

Nema veze, trebaće ti kad ćeš prodavati auto. ;)

 

Inače, ne mislim ja (samo) na osvjetljenje. :spin:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.