Jump to content

Problem Clio 1.2 16v Storia


Manix

Recommended Posts

Ma da u prvi mah sam zaboravio staviti link, dakle nemaš pojma šta bi mogao biti problem sa motorom?

Link to comment
Share on other sites

meni se cini da mu je ler gas premali i da ne dobiva gorivo kak treba

zato tak radi

 

ako se to tebi dogadja jel si mu probao dati gas kad tak pocne

kak se onda ponasa

Link to comment
Share on other sites

Bok,

 

daj malo pobliže opiši problem ako ga želiš riješiti...nakeljio si link i šta sad?

 

Jer se to dešava kad je motor hladan/topao, vani vlažno/suho, da li prima gas ili ne...???

 

Ovo je moja storija...

 

Auto kad je hladan radi na 1300 okretaja i miran je...krenem voziti, auto se lagano zagrijava i u danom trenutku broj okretaja u leru padne na cca 900 okretaja...auto se počne tresti, broj okretaja oscilira i gotovo  da ne prima gas prilikom kretanja...nekako krenem i on štuca u vožnji...kad se zaustavim, u mirovanju ponekad broj okretaja toliko padne da je na granici gašenja...kad se zagrije radi na cca 700 okretaja i sve je ok...

Link to comment
Share on other sites

Bravo McQuinn, vidim i ti si pissed off kao i ja, nisam ti ja kriv za to, onaj tko ima taj problem zna o čemu se radi kad pogleda isječak, daklem simptomi su identični tvojima, ja bih još dodao da ne pali niti jednu lampicu a računalo javlja grešku lambda sonde, danas sam zamijenio zadnju za prednju, čekam jutro da vidim reakcije...

Inače probao sam svašta, mijenjao bobinu, svjećice, dizne, čistio filter goriva, indikator temperature, broja okretaja čistio leptir ler gasa, ništa nije pomoglo stvar se događa sve češće i češće uglavnom dok je motor hladan ali sada se počelo javljati i u vožnji, što je fora držim gas u 4toj recimo na 70 i on jednostavno prestaje ići, guši se i usporava a ja papučicu držim u istom položaju. i onda kada on padne na ispod 500 okretaja krene se gušiti, tada malo pumpam pedalu gasa i on odjedamput dobije gas i poleti... Bljak. više ne znam šta da radim, sipao sam i aditiv za gorivo, misleći da je dizna neka zaštopana zato sam tražio na youtubeu te probleme i nađem lika koji ima istu stvar. Poslao sam mu mail i sada se nadam odgovoru... 

Inače što je interesantno nisam primjetio da je auto počeo nešto više trošiti gorivo!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ovako,

 

Mala napomena: moji problemi su vezani isključivo uz vlagu i kišu. Poslije svake kiše - show ;-)

 

uzroka može biti sto i ja sam ih redom krenuo otklanjati, ali pomoći nije bilo...

 

Promijenio bobine, svječice, čistio odvode, maknuo vapour canister (imaš temu zasebno i o tome)...ali ništa...

 

Zadnje što sam skužio kad sam išao sve raskopati je sljedeće:

 

u prostoru motora prema kabini imaš filc, a iza tog filca su dva lima koja se spajaju; kad se voda cijedi po šajbi, dolazi do dna šajbe i odvoda te curka između spoja dvaju limova i vlaži filc...iz filca se voda cijedi točno po konektoru od kompjutera!!!

 

Stavio sam silikon između limova te sam još dodatno prekrio kompjuter nekim komadom plastike tek toliko da sam siguran da se on ne vlaži...

 

To je sve bilo u srpnju i do sada problema nije bilo...a bilo je obilnih kiša...eto, možda ti pomogne...

 

Uzmi litru vode, otvori haubu, zaljevaj i gledaj iza filca šta se zbiva.

 

Meni pomoglo, nadam se da je finalno rješenje...ali sa mojim Cliom nikad ne znaš...LoL.

Link to comment
Share on other sites

eto bio sam opet u servisu, kompjuter izbacio grešku lambda sonde, međutim kako izbacuje grešku odmah ju i briše. Uglavnom da skratim priču, zamijenili smo zadnju lambdu za prednju, treći dan za sada atuo radi bez greške!!!

Javiti ću se za tjedan dana...

Link to comment
Share on other sites

Ne, jednostavno smo zamijenili zadnu za prednju lamba sondu... izgleda da je prednja sonda otišla... Drugo ništa nije mijejano tj stavnljano novo... Sve je original prva ugradnja.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.