Jump to content

Clio unfall :(


filiplolic

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dalibor s

    15

  • filiplolic

    13

  • marek VZ

    6

  • twingara

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ventilator mu ni netreba,taj motor dize temp samo kad na mjestu radi duze vrijeme,cak i da mu se dogodi ta situacija,gasit ce auto...

Znam da je nama lako pricati i sve to ovdje jednostavno izgleda,ali nije to tako strasno bitno da je auto mehanicki uredu,nije to nista sto cekic stezne trakice i strik nece rijesiti...prvo scukaj sve da se kolko tolko vrati na mjesto pa onda kreni s raskopavanjem...sretno...

Link to comment
Share on other sites

pa sad bi se dalo diskutirati o tome! kolko sam vidio sa slika i citao pricu,on sumlja da je kiler i lim zabijen u ispusnu granu i lamda sondu,ako ce skidat dok je sve sprepigano,samo dodatno moze potrgat ventilator,sondu ili kiler.smatram da ako istom putanjom kud je dobio udarac pocuka nazad,da nece napravit vece ostecenje nego je a napravit ce si makar dodatnog prostora da to sve raskopa a ne osteti jos nesto dodatno...

 

vjerojatno postoji i tvoje obraszlozenje zasto ne...ipak si limar ili lakirer,bar po procitanome do sad ;)

Link to comment
Share on other sites

napisao sam par posteva prije

kojim redosljedom da napravi.

nikakvo cupanje hladnjaka, ventilatora...

ako napravi kako sam napisao sigurno nece ništa razbiti

Edited by dalibor s
Link to comment
Share on other sites

napisao sam par posteva prije

kojim redosljedom da napravi.

nikakvo cupanje hladnjaka, ventilatora...

ako napravi kako sam napisao sigurno nece ništa razbiti

Baš tako... prvo rastavit kako je, onda poravnat/zamijenit i sastavit... dalo bi se to za par sati na parkingu :D

Link to comment
Share on other sites

prvo maska, branik i farovi dole

onda cupaš pa onda vadiš hladnjake :dobroje:

jer ukoliko cupaš sa farovima gore a napuknut je neki nosac

možeš ga polomiti,

može ti pasti na pod, žice se pocupaju itd itd.

kad radiš nešto treba raditi sa glavom a ne silovati

Link to comment
Share on other sites

Update. Jučer sam uspio kupiti novi hladnjak i to me zadovoljstvo koštalo 159 eura. Ispi*dio sam se i navozao jer ovdje nitko nema dijelova, pa treba naručivati i čekati. Našao sam ga na drugom kraju grada. U Baumaxu sam kupio 10m čelične sajle od 4mm jer nije bilo deblje, par žabica za sajlu, crni duct tape i paket velikih plastičnih vezica.

Jutros smo odgurali auto pedesetak metara uz ulicu jer sam našao jedan dobar metalni stup za koji sam vezao sajlu. Stup je u biti tračnica od pruge duboko zakopana u zemlju.

 

Bojao sam se da sajla ne pukne pa sam je vezao uduplo i iz desetak potezanja smo uspjeli izvući traverzu :)

Prije toga sam naravno skinuo branik, farove i ostale plastike koje je trebalo skinuti.

 

Nisam izvlačio hladnjake jer sam morao nešto drugo obavljati, ali sad su potpuno slobodni i moći će se relativno lako izvući. Lambda i ispušna cijev koliko vidim nisu oštećene, ali puknuo mi je jedan natezač remena alternatora i klime. Tako da sam opet nigdje do ponedjeljka... :p
 

Link to comment
Share on other sites

čini mi se da je lakše bilo kupit autobusnu kartu do zagreba i u velasu kupit sve dijelove pa se vratit nazad i sve složit :D

Link to comment
Share on other sites

a jbt od ove priče bi sei film dao složit! :D

Držim fige da se dovezeš doma. Sreća da se razumiješ u mehaniku.

Link to comment
Share on other sites

Dal se smije preko granice da te netko slepa?Do granice mozes doci skoro i ovak skrsen, bitno je preci granicu.

bas peh imas..

 

ja sam se vozio sa nesto skrsenijim autom od ovog , razlupani farovi i zmigavci, vezni lim savijeniji dosta, ali narvno unutar Zagreba..

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

nesmiješ šlepati ili voziš

ili vucna služba.

nema problema za preko granice

kad imaš papire od policije da je auto oštecen.

Link to comment
Share on other sites

Od policije nemam ništa. Policija se pojavila na mjestu nesreće sama, nismo ih zvali. Vjerojatno su vidjeli preko video nadzora jer je taj dio ceste pokriven kamerama.

Dopratili su šlepu do mjesta gdje smo iskrcali auto i otišli. Nije bilo ni alko testa ni ispitivanja ni ničega. Imam jedino ispunjeno europsko izvješće o nesreći.

Mislim da ću moći dobro pokrpati i maskirati plastike da se ne vide previše oštećenja.

 

U ponedjeljak mi ovdje dolazi punac (iz čiste slučajnosti :) ) pa sam već naručio što da mi donese od alata i dijelova :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom davno išel prek granice s spotrtim kamionom,iz srbije,samo su mi rekli uuuu,majke ti,pa šta uradi?hahaha

Link to comment
Share on other sites

Ide pomalo. Sutra mi stiže alat, desni nosač motora, jedan roller remena alternatora i klime, remen i akumulator.

Akumulator je stradao iako izvana izgleda skroz ok. Ima dovoljno snage za otključati brave i za svjetlo, ali anlaser samo klikće i neće okrene. Motor se inače slobodno i lako vrti rukom.

Možda se samo ispraznio jer su nakon udesa sat vremena gorjela svjetla i radili žmigavci, ali sumnjam da je do toga. Vjerojatnije je da se prekinula veza između ćelija. Akumulator se pomakao skroz naprijed u svom ležištu, iako je bio dobro stegnut.

 

 

 

post-1469-0-02879300-1382900439_thumb.jp

post-1469-0-92301600-1382900450_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ako nastavis ovako, majstor ti nece ni trebati do kraja :)

 

Salu na stranu, najgore si zavrsio, bice ovo dobro

Link to comment
Share on other sites

400 ojra bi ti uzeo za šlepu jedan ovdje iz Kaštela, baš ga pitao sinoć

Android, Tapatalk i SwiftKey

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da mi neće trebati :)

Danas sam promijenio nosač i remenicu i motor je uredno upalio. Voda ne propušta nigdje, i sve drugo radi ok koliko sam vidio. Sutra ću nasaditi branik i svjetla i pićim doma :)

Link to comment
Share on other sites

Bitno da uđeš u HR, a dalje će se već nekako srediti.

 

Sretno :)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.