Jump to content

Clio II kočnice


Alen

Recommended Posts

Mijenjam prednje kočnice na cliu - diskovi, pločice i ulje komplet.

S obzirom da dijelove naručujem poštom, zanima me da li imaju clijači kakvih bolnih točki pa da se preventivno i to nabavi i sredi odmah? Prednje kočnice, za zadnje bojim  se da nećemo vidjeti pravo stanje dok se ne skinu doboši?

Auto je 185kkm i 9g, tvornički diskovi skinuti su na 110 kkm, ovi koji su sad gore bi još i vozili, ali su počeli tresti pa se mijenja. Auto dobro koči, nigdje ne slini ništa, sve ok što se kočnica tiče, za zadnje pakne ne znam da li su ikad mijenjane :)

Link to comment
Share on other sites

pripremi se za zamjenu pakni i clindara  (pakne im se vole odljepiti a cilindri propišaju)

Link to comment
Share on other sites

naprijed nema boljki, a iza ovo  sto goran kaze... vrlo vjerovatno ti je jedan od cilindara propisao iza... al nije to skupo za zamijenit (obavezno cilindre plus pakne, jer ak je propisao, ulje je zasralo pakne i nema im pomoci)

Link to comment
Share on other sites

Preporuka je da se fino skinu dobosi, pobruse iznutra, fino se sve ispuse, ocisti sprejem, podmaze, po potrebi zamjene pakne, pogleda se kako cilindar radi i je li gdje propisao te eventualno zamjeni pa cak i preventivno nakon toliko godina i slag na kraju farbanje dobosa termo bojom.

Link to comment
Share on other sites

ja bi preventivno zamjenio cilindre ako ne pustaju, riknut ce ti kad tad, a po km i godinama, moglo bi uskoro...

Link to comment
Share on other sites

prednje,....provjeriti na svakom kraju ona dva mala klizača ako ima masti unutra,....znaju se zapeći pa vidjeti ako idu lako....ponekad i "lufta" mogu imati pa ih zamijeniti....

ako majstor ima volje i znanja može na čeljustima maknut gumicu i izvadit klipić i očistit jer se nakupi smeća hrđe slično.

nemoj samo stavit ferodo pločice jer će ti opet tresti

Link to comment
Share on other sites

prednje,....provjeriti na svakom kraju ona dva mala klizača ako ima masti unutra,....znaju se zapeći pa vidjeti ako idu lako....ponekad i "lufta" mogu imati pa ih zamijeniti....

ako majstor ima volje i znanja može na čeljustima maknut gumicu i izvadit klipić i očistit jer se nakupi smeća hrđe slično.

nemoj samo stavit ferodo pločice jer će ti opet tresti

Koji klizači, nisam skužio na što misliš?

Što se tiče klipova, kako stoji stvar s gumicama, koriste se ponovno ili se mijenjaju ako se skida i čisti?

Link to comment
Share on other sites

ponovno ih koristiš....to je ona velika oko glavnog klipa....

a klizači oni dva koji drže čeljust na nosač u koje dolazi vijak M8...

vidi na slici....

crveno označeno

post-81-0-20497400-1382685641_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

hvala na slici, sad sam skužio na koje klizače misliš.

S onim gumicama oko klipova sam stalno ratovao na fiatu, renault me iznenadio koliko to već dugo drži.

A nije gušt kad ti klipovi krenu blokirati radi istrunulih gumica i soli na autocesti ZG-RI usred zime po snijegu, dogodilo mi se na spomenutom fiatu.

Link to comment
Share on other sites

da,...zato kažem ako se ti ili netko kuži neka to malo uglazbi :)

nema na čemu,....

dijelove za kočnice si nabavio već?

Link to comment
Share on other sites

Pozabavio bi se ja s uglazbljivanjem, ali nažalost nakon preseljenja pred par godina više nemam garažu pa moram kod mehe :)

Dijelovi su već naručeni kod Anđelka, sad čekam da vidim da li mi još nešto treba.

Link to comment
Share on other sites

Da li se ti klizaci mogu zamjeniti ili moram celjusti mijenjat jer u njima imam lijepog lufta a kocinice jos uvijek dobro koce prosao tehnicki bez problema samo se cuju da lupaju na neravninama

Link to comment
Share on other sites

samo se isčupa i stavi drugi...il kupi rabljene bolje ili nove,...

i nisu na čeljusti nego na nosaču čeljusti

Link to comment
Share on other sites

Pitanje u vezi stražnjih kočnica, pita me naš poznati dobavljač dijelova, navodno su se ugrađivale dvije vrste: bosch i lucas. Vidi li se izvana koje su ili trebam bubanj skidati da to provjerim?

Link to comment
Share on other sites

da,....gledam i ja u katalogu....i još k tome i lucas ima....

zamoli nekog da ti da original šifru po šasiji

Link to comment
Share on other sites

Po broju šasije trebao bi biti TRW-Lucas. Ali nikad se ne zna, znaš kako proizvođač stavi gore što ima u tom trenutku :)

Twingo npr. mi je jedan takav mutant da ni dragi bog ne zna kak se to drži na hrpi. 

 

A ništa, čuo sam se s mehom, srediti ćemo prednje i kad bude mijenjao ulje ionako mora ispuštati pa ćemo pogledati u kakvom su stanju zadnje. Ako bude nešto sumnjivo, ide i to dole.

Link to comment
Share on other sites

Kod našeg Clia su bile pakne Bosch, smeće švapsko se odlijepilo, a još su bile kao nove unatoč 10 godina i 50000 km

Android, Tapatalk i SwiftKey

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su bile isto bosch,120000 i 10god a mijenjao sam ih iako su bile dobre i nije bilo naznake odljepljivanja,nego mi je blokirala ona ruka di se sajla kaci,pa su pakne na jednoj strani bile vise potrosene...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.