Jump to content

muckanje/buckanje goriva u tanku?


newbie

Recommended Posts

Nadam se da nije auto bio negjde u nekoj poplavi pa ostalo malo vode u njemu....

Sam si rekao da si ga povoljno dobio :D

Link to comment
Share on other sites

ha ha, nije nije, taj covjek ak je nekog vozio, vozio je suvozaca, vrata zadnja se prakticki nisu ni otvarala... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Meni su se napunila zadnja desna vrata vodom pa se to čuje. Vjerujem da je slično i kod tebe. Rezervoar do sada nisam nikad čuo da bućka. Zna li itko kako može ta voda van iz vrata?

Link to comment
Share on other sites

ne zacepe se rupe nego guma oko vrata se pritisne uz rupe i neda vodi van... podmetni nesto izmedu gume i vrata kod rupa (nemoj zacepit rupe)

Link to comment
Share on other sites

Pa normalno da se cuje buckanje goriva,,na svim aftima kad su blizu rezerve...nevezano za ovaj slucaj vode u vratima...a provjerit lako,stresi auto kad je na rezervi...logika zar ne?

Link to comment
Share on other sites

ako i bucka, to se zanemarivo culo, ovo se jako cuje :zubo:

zato je i pitanje bilo na pocetku jel do goriva il nes drugo... fala bogu nije gorivo :) jer da se tak glasno culo gorivo, poludio bi :zubo:

Edited by newbie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:D Kod mene bucka kad natocim pun. Svaki put. Od kada sam kupio pa svaki naredni put.

Ja nista ne cujem, moram da idem kod ORL da proverim sluh...

Link to comment
Share on other sites

opet sam ispustio jedno 3L vode , al ovaj put iz lijevih zadnjih vrata :) 
i to je rijeseno trajno :)

Link to comment
Share on other sites

opet sam ispustio jedno 3L vode , al ovaj put iz lijevih zadnjih vrata :)

i to je rijeseno trajno :)

Velis, uz auto si kupio i bazen :)

Link to comment
Share on other sites

jes :D 

a ko za k... , uvijek idem to praznit cim cujem to, a to je obicno pred kaficem ili pred firmom pa me ljudi cudno gledaju ,... zajebavam se da ribicama mjenjam vodu :zubo:

Link to comment
Share on other sites

kako ovo rjesiti trajno, nedavno mi je ista stvar bila na laguni 2 ph2. grandtour iz zadnjih lijevih vrata 3 litre vode iscurilo :D

Link to comment
Share on other sites

podmetni nesto izmedu gume i vrata (naravno, nesto tanko, tipa 2mm) i naravno ne na rupe od odvoda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

djelomicno vezano uz ovu temu, odmah pri kupnji automobila sam reagirao i dao izvaditi gume sa prednjih odvoda (kod haube) jer sam imao neugodno iskustvo sa meganom kojeg sam prije vozio.

gume su se zapekle i oko 2 litre vode mi je bilo na sasiji. sto se tice zvuka - to cujem i ja, bez obzira bio pun ili prazan tank kako plina tako i benzina.

 

mozete li detaljnije objasniti gdje su tocno te gume kod vrata kako bih ispustio vodu i da li se to dogadja samo kod straznjih vrata ili postoji varijanta sa prednjim vratima?

 

unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

Oko cijelih vrata je guma. S donje strane vrata malo odvoji gumu od lima pa ces vidjeti da li ima vode. Naravno da odvodne rupe s donje strane vrata moraju biti prohodne.

Link to comment
Share on other sites

u cemu je fora? jel to tvornicki "feler" ili? malo mi je nelogicno da automobil vrijednosti od izmedju 140 i 200.000 kuna ima takav problem

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa tobom u potpunosti no tvrdim da za auto takve vrijdnosti, ovakva vrsta problema nije prihvatljiva.

Pogotovo ako je osoba (poput mene) neznalica sto se tice takvih radova. u principu, frka me da nesto ne potrgam... jer kazem, nisam iomao slucaj sa vratima vec sa odvodima naprijed kod haube...

Edited by Blashyrkh
Link to comment
Share on other sites

ak si uspio te odvode rijesit, ovo je peezdin dim, znaci, otvoris vrata i s donje strane povuces gumu prema dole, cekas da voda iscuri i izmedu gume i vrata podstavis nesto debljine 1-2mm, vise od toga nije potrebno, i pazis da ne prekrijes rupu odvoda i to je to...

btw. jel problem doc do prednjih odvoda? ako mozes, opisi postupak slobodno :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

 odmah pri kupnji automobila sam reagirao i dao izvaditi gume sa prednjih odvoda (kod haube)

 

na zalost ne znam postupak samo znam da sam za to platio 200 kn. ima ih cetiri po dva sa svake strane

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.