Jump to content

MAGLJENJE STAKALA NA LAGUNI


BAKA

Recommended Posts

dali netko možda zna ili je imao isti problem, dakle magle mi se stakla nakon par minuta vožnje,bez obzira jel suho ili kišno vrijeme, ako je više ljudi u autu tim gore. Radi se o laguni 1 ph2 sa automatskom klimom. Isprobavao sam razne kombinacije, automatiku, ručno, puhanje gore dolje, povisivao i snižavao temperaturu.

Na staroj laguni ph1 sam imao isti automatski uređaj, nikad, ali baš nikad mi se nisu maglile šajbe, uvijek je bilo na automatski( s tim da se nikad nije palila klima sama od sebe dok nisam stisnuo AC ili onu strelicu"reciklažu zraka"). Ovdje se klima upali i ugasi sama od sebe(kad je na automatski), pa sad više ne znam kaj je ispravno?

Uspjevao sam malo razmagliti stiskanjem tipke grijača prednje šajbe( klima se pali i puše po prednjoj šajbi) ali nakon gašenja i nekog vremena opet se zamagli. Sva stakla su oprana istim deterdžentom kojim je prana i stara laguna.

 Svi savjeti dobrodošli. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Filter kabine ili ne radi klapna recirkulacije zraka. Ona mora biti otvorena i sa cistim filterom ne bi se smjelo magliti.

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je klapna ostala na recilkulaciji zraka, a moguce je i da mali kiler pusta antifriz pa zato magle stakla, ali u tom slucaju auto gubi vodu.

Link to comment
Share on other sites

a čuj pogledaj jel  ti je vlažan pod ispod tepiha na vozačevom ili suvozačevom mjestu,jer ako je onda ti pušta mali kiler u kabini

Link to comment
Share on other sites

Meni je to na corsi bilo. Auto j slabije grijao i maglio se za poluditi. Spojili ga na komp i restartali. Nakon toga je proradila. Zna i motoric otici. Ako ti slabije grije to je to za sigurno

Link to comment
Share on other sites

jedna moja poznanica se isto na to žalila. Kad sam joj rekao da isključi recirkulaciju, rekla mi je da joj onda smrdi zrak sa ulice. Ne shvaća zašto ne može imati to zatvoreno a da se ne magli. Ubila mi je volju za objašnjavanfjem. Ženska logika.

Link to comment
Share on other sites

Moze i tako ali uz stalno upaljenu klimu. Ja sam svoj problem tako rijesavao dok nisam na servis otisao. Nisam imao pojma da je klapna ostala u gornjem polozaju. Reset centralnog kompa i sve 5.

Link to comment
Share on other sites

evo ovako, jučer sam skinuo filter kabine koji je vidi se star i hartav, i provjerio klapnu recirkulacije koja radi. Znači upalio auto, ventilator se slobodno vrti, kad uključim recirkulaciju klapna zatvori dovod vanjskog zraka prema ventilatoru,a kad isključim vrati se natrag, znači radi kako treba.

Provjerio sam tepihe i mokri su, ali sva 4.

U autu su bila po 2 tepiha na svakom mjestu, platneni ispod i gumeni iznad. Platneni su mokri ispred prednjih siceva ali i ispred zadnjih. Probao sam ispod kokpita, kod papučice gasa, kod otvora ventilacije(za noge) sve je suho osim ispod tepiha.

Možda je bivši vlasnik oprao tepihe i stavio ih mokre u auto a preko njih gumene, jer mi je čudno da je mokro samo tamo gdje su tepisi.

Stavit ću novi filter, probati isušiti fenom mokre podove pa ću vidjet onda. Mislim da grijanje radi kako treba( provjerit ću). Ako slučajno curi kiler kabine da li bi se to i koliko, vidjelo na razini tekućine na ekspanzionoj posudi?

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da su ti zaštopani odvodi ispod šajbe. Kad se tu nakupi vode može kroz ventilaciju ući u auto. Budući da imaš vode i odozada mora da je to.

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Moze i tako ali uz stalno upaljenu klimu. Ja sam svoj problem tako rijesavao dok nisam na servis otisao. Nisam imao pojma da je klapna ostala u gornjem polozaju. Reset centralnog kompa i sve 5.

Tak je kod mene stalno. Više manje je stalno na recirkulaciji, em zbog smrada em da se kabina i motor brže zagriju.

No filter kabine igra veeeeliku ulogu u magljenju i filtriranju smradu i svemu drugome. Bar je kod mene tako. Već sam to više puta ponovio al opet ću, jedino Mannov valja, sve drugo je šrot. Ovaj Purfluxov je praktički novi i bacio sam ga jer se isto maglilo, pa počelo smrdit iz klime preko ljeta, pa ne filtrira (možda 10% od Mann-a) vanjski smrdljivi zrak, kad prođeš kroz dim što neko pali kraj ceste e onda tek vidiš razliku u filtraciji.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Mann-ov koji spominješ siguno posjeduje aktivni ugljen. Filteri kabine s aktivnim ugljenom su puno bolji.

Link to comment
Share on other sites

Recirkulacija zraka pri duljem korištenju može izazvati glavobolju i pospanost. Ne znam koji qrac vam treba udisati stalno jedan te isti zrak u metar kubni kabine punog izdahnutog ugljičnog dioksida, a s manjkom kisika.

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ako su ti mokri tepisi ,onda ih lepo posuši i riješio si problem,jer ovako oni celo vreme isparavaju i zato ti se magle stakla..

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Mann-ov koji spominješ siguno posjeduje aktivni ugljen. Filteri kabine s aktivnim ugljenom su puno bolji.

Oba su s aktivnim ugljenom samo Mannov ima puno deblji sloj ugljena umotan u filc dok onaj ima materijal kao karton prešprican sa ugljenom.

Link to comment
Share on other sites

Oba su s aktivnim ugljenom samo Mannov ima puno deblji sloj ugljena umotan u filc dok onaj ima materijal kao karton prešprican sa ugljenom.

Jedino sloj ugljena u filcu priznam kao filter s aktivnim ugljenom, sve ostalo je glupost.

Link to comment
Share on other sites

.

No filter kabine  ...   jedino Mannov valja, sve drugo je šrot... kad prođeš kroz dim što neko pali kraj ceste e onda tek vidiš razliku u filtraciji.

 

 

 

Osjeti li se u Berlini smrad paljevine? U Genu se osjeti. Pročitah da se otvori za vazduh ne mogu u potpunosti zatvoriti.

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Recirkulacija zraka pri duljem korištenju može izazvati glavobolju i pospanost. Ne znam koji qrac vam treba udisati stalno jedan te isti zrak u metar kubni kabine punog izdahnutog ugljičnog dioksida, a s manjkom kisika.

:dobroje:

 

ako su ti mokri tepisi ,onda ih lepo posuši i riješio si problem,jer ovako oni celo vreme isparavaju i zato ti se magle stakla..

:dobroje:

 

 

Možda je i pod šupalj pa tuda navlači.

Link to comment
Share on other sites

Osjeti li se u Berlini smrad paljevine? U Genu se osjeti. Pročitah da se otvori za vazduh ne mogu u potpunosti zatvoriti.

Ako prođeš kroz dim a klima radi naravno da se osjeti ali jako malo i dosta kratko. Isto je i sa čađavim dizelašima ispred. To vrijedi za Mann filter. Ako je klima isključena onda ne osjetiš apsolutno ništa jer se klapna zatvara. 

Klima radi zaista besprijekorno. Preko ljeta kad hladi zaista ti je svud oko tijela ugodno, nema hladni zona. Kad sjednem u druga auta onda tek vidim kak je klima u Meganu dobra. Kod mene je automatska a za manualnu zaista neznam kak točno radi, valjda ima klasičan sistem preko sajli pa moraš sam zatvorit.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Evo problem riješen, tepisi osušeni( bivši vlasnik ih je mokre stavio u auto, valjda mu se žurilo da ga proda) i stavljen novi filter kabine. Sada je sve ok i nema magljenja.Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

dobro da ti i sicevi nisu mokri, šoderaši to vole miniwashem dotjerati za prodaju :bigl:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.