Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Hola ljudi,, malo surfam po e bayu pa naišo na ovo

 

http://cgi.ebay.co.uk/55w-XENON-HEADLIGHT-BULBS-Megane-Scenic-96-99-H4-/290567677083?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43a72ee49b

 

trebal bi nekaj jače za megana al da ne ispadne da je to samo za šminku i da više šteti nego koristi(pogotovo drugim autima koji mi idu u susret).ako mislite da je ovo ok i cijena i vrsta i ako nije može slobodno prijedlog di kupiti dobre jake žarulje.

 

fala

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Zakon fizike je svugdje isti pa tako i ode, a on glasi svako svijetlo koje prolazi kroz bilo kakav filter se apsorbira u određenom postotku u samom filteru. Postotak kojim se apsorbira naravno zavisi o samom filteru. Ode se radi o plavom filteru da bi se dobio xenon look, i ta svjetlost ce doci do ceste u puno manjem postotku nego da nema tog filter.

Po meni je to bacanje novaca, a samo vizualno dobivas.

Link to comment
Share on other sites

Bacanje novca + što će ti se drugi familije sjetit kad im s tim zasvijetliš u oči.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe naručivati kad postoje i na našem tržištu cca 27 do 30 kuna . I što je interesantno dobre su kvalitete .

Pokušaj u Link i traži žarulju 12V H4 60/55W DAIMOND BLUE UV P43T .

Link to comment
Share on other sites

ma nisam ni htio da svijetli plavo,,,,dobro ajmo promijenit pitanje, koje mi žarulje preporučate iz kojih se može izvuć maksimum svjetla,,,zanemarimo ova xenon wannabe sr..nja i to...dakle tipična klasična H4 žarulja koja daje maksimum perfomansi?

Link to comment
Share on other sites

ja u metrou kupujem xenon blue, svjetle bijelo, nešto su malo jače i traju cca 7-8 mjeseci, cijena 36kn par.

Link to comment
Share on other sites

tocno to sam i ja kupoval prije pravih xenona, 60tak kn je par, a pokraj philips bluevision, koje su oko 200kn par, gotovo i nema razlike!! meni su drzale po godinu dana sigurno!

Link to comment
Share on other sites

ja u metrou kupujem xenon blue, svjetle bijelo, nešto su malo jače i traju cca 7-8 mjeseci, cijena 36kn par.

ja sam uzimao xenon white :zubo:

Uzeo ih jednom na benzinkoj (par 40-50kn) i vidio da svijetle i traju isti k. ko one phillipsove za 200kn. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

blue, white... sve isti q... probal obe i razlike gotovo niti nema... al definitivno svjetle u rangu philipsa...

Link to comment
Share on other sites

dobro da sam prekjučer bil u metrou :D ok znači xsenon white u metrou štima momci fala :D

Link to comment
Share on other sites

al nije H1 u meganea?

u je**te jesi me strefio,,,zadnji put sam kupoval žarulje prije 3 godine :) moram provjerit makar mislim da su H4

Link to comment
Share on other sites

ja sam probao i white i blue, uzmi blue ( sa svjetloplavim filterom) jer white svjetle jako žuto dok su blue bjelkaste.

Link to comment
Share on other sites

Guest ChiChaK

ja sad koristim boschove kofa xenon blue H4 su isto.. nisu loshe, nedavno sam imao sudar i sad cijelu desnu stranu mi je doshla skoro do akumulatora i far je otishao u 3 ... :) a eno josh radi.. :)

nije losh izbor al do pravog xenona ni blizu.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

stavio neki dan nightbreaker plus, krepale silvervision... avijon od lampe.

osjetno bjelije svjetlo i duži snop, 170kn par h7 u lagerosu.

Link to comment
Share on other sites

Ja imao na skuteru isto neke divlje žarulje...kupio u AutoKreše...ambalaža je bila u obliku kacige (haha) i bile su skupe ko sam vrag ali ono, preporod u odnosu na standardne.

Link to comment
Share on other sites

stavio neki dan nightbreaker plus, krepale silvervision... avijon od lampe.

osjetno bjelije svjetlo i duži snop, 170kn par h7 u lagerosu.

Ne kužim: silvervision je bolji od nightbrakera ili?

Link to comment
Share on other sites

dan prije sam zbog potrebe noćne vožnje uzeo neke mega white u intersparu... ti mater to je bilo zeleno svjetlo, a pod nekim kutevima crveno i narančasto :D

sramota me bilo tu večer vozit, a krepale silvervision pa sam brže bolje idući dan išao u nabavku i još jednom moram napomenuti zadovoljstvo sa odličnim žaruljama za razumne novce.

edit: @dado... nikako nisu bolje u svim aspektima.

Edited by syss
Link to comment
Share on other sites

tu ti kod halogenki vrijedi pravilo: više svjetla - manja trajnost i obrnuto

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.