Jump to content

Centralno zakljucavanje


bgostic

Recommended Posts

Pozdrav svima. Ovako, kupio sam ono klasicno kinesko daljinsko centralno zakljucavanje. Pa me zanima dali je to netko ugradivao i kakva su iskustva? Dali netko zna di se na meganu 96god nalazi centrala centralnog zakljucavanja?hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    22

  • DraganST

    11

  • Mladen

    7

  • Domba

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

malo searcha po forumu nebi škodilo.

Ako imaš original centralno, ali ne i daljinsko, onda se samo spojiš na unutarnji gumb zatvaranja svih vrata

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, imam jedno pitanje: na svom coupeu imam daljinsko original međutim kad npr stavim ključ u bravu i hoću otključat/zaključat radi samo ta strana ne zatvara/otvara ni bunker ni suprotna vrata......zanima me da li je to standard tako da ima centralno zaključavanje samo preko daljinskog ili postoji mogućnost da mi je nešto riknulo?

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da je centrala centralnog zaključavanja jedan poseban relej koji se nalazi na jednoj od ploča( iza osigurača) itd, tebi nebitno.

Izvadi onaj prekidač za unutarnje zaključavanje svih vrata i prekidač za 4 žmigavca.

Na prekidaču vrata jedna žica je stalni 12v a jedna je masa, jedna obično tanka plava je osvjetljenje prekidača, a preostale dvije su te na koje trebaš spojiti svoje daljinsko.( sve to prije probaš univerzalnim mjernim instrumentom).

Što se tiče daljinskog moraš vidjeti prema shemi ( ima ih više) koja će tebi odgovarati, crvena na stalni plus, crna masa i sad zavisi dal žuta lili narančasta( ili i žuto crna i naračasto crna) isto na plus ili na minus zavisi o daljinskom. Bijele žice su signal gore ili dolje i to se spaja na prekidač svih vrata(one dvije). Smeđe žice na daljinskom su signal za žmigavce i njih spajaš na prekidač sva 4 žmig. Bilo bi dobro staviti dvije diode na te smeđe žice ali to kako hoćeš. Teško je to objasnit riječima ovako iz sjećanja, al nadam se da sam ti bar malo pomogao. 

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, imam jedno pitanje: na svom coupeu imam daljinsko original međutim kad npr stavim ključ u bravu i hoću otključat/zaključat radi samo ta strana ne zatvara/otvara ni bunker ni suprotna vrata......zanima me da li je to standard tako da ima centralno zaključavanje samo preko daljinskog ili postoji mogućnost da mi je nešto riknulo?

to ti je normalno nije ti nist riknulo

 

centralno radi samo na daljinski

 

i kod mene je tak i na prijasnjem cliu mi je bilo tak

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ok hvala na info ;-) na r19 mi je centralna radila i na ključ i na daljinsko pa mi je bilo čudno....... :-D

Link to comment
Share on other sites

www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/44263-centralno-zaklju%C4%8Davanje/#entry9968039

tu ti je sve kaj ti je baka objasnio ;)

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

 malo glup sistem kad gledaš - centralno zaključavanje samo na daljinsko -  ali to su čari renaulta  :00009019:

Edited by Dodo
Link to comment
Share on other sites

ako ima ručno centralno zaključavanje onda već ima motoriće i ne treba ih kupovati 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Trebao bi malo pomoc...moj GTT ima daljincko centralno IR i sad imam dva ovakva:

post-10709-0-45067700-1392567736_thumb.jpost-10709-0-27026900-1392567750_thumb.j

 

Imam ovakav kljuc u kojem je isto plocica sa gumbom i baterijom,ali nekaj se potrgalo i od tada ne hvata signal

post-10709-0-51048400-1392567815_thumb.j

 

Sad mene zanima jel bi se to dalo popraviti,jel netko ima to na svojem clio1 ili GTT ili tak nekom modelu renaulta da radi pa da proda?

Link to comment
Share on other sites

stavi ono iz kr hifija za 150 kn i miran si. Popravljanje postojećeg se ne isplati

Link to comment
Share on other sites

Jel netko stavljao od 0 centralno i daljinsko da clia mk1? Stoji mi u kutiji i ceka. Zanima me koliko je komplicirano i da li je tko voljan napraviti za sitne pare mozda? Ja mogu pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Kinesko. Nije originalno.

Nemam motorice nemam nist cak ni one gume na vratima kroz koje idu kablovi... Treva staviti motorice i spojiti sve na centralnu jedibi i jedinicu na struju. Dio kontam sam ali nisam siguran da bi znao dobro namjestiti motore.

Link to comment
Share on other sites

imaš na jubito videa za montažu tih motorića. Uglavnom šarafe se na oplatu vrata ispod tapecirunga i povlače one šipkice na kojima je gumb za zatvaranje/otvaranje, nebi trebalo biti problem

Link to comment
Share on other sites

@ Mladen

 

Šta ti je to na prve dvije slike? Izgleda mi kao receiver koji se nalazi na plafonu kod retrovizora. Ako je to tako kako onda imaš dva? Jesu li ti to novi?

Ako su ti to novi onda ih nemožeš spariti sa svojim postojećim ključem.

Jesi li provjerio svoj ključ (bateriju i IR diodu)?

Diodu provjeri sa kamerom na mobitelu. Uperi ključ u kameru pa ćeš moć vidit da li dioda svijetli ili ne. Ako ne svijetli onda ti je ona riknula. Možeš je zamjeniti sa IR diodom iz bilo kojega daljinskog.

Link to comment
Share on other sites

To je reciver u stropu kod retrovizora!Jedan je samo slikan od naprijed i odostraga.

Mislim da nije u njima kvar vec da signal iz kljuca ne putuje,tu negdje imam izgleda problem.

Ja sam stavio slike ako netko ima za prodati pa da vide o cemu se radi jer to i kljuc(ono u kucistu) moraju biti od istog!

Edited by Mladen
Link to comment
Share on other sites

A tako. Provjeri ključ (diodu) preko mobitela. Sa receivera skini taj prednji plastični poklopac i očisti ga kao i sve ispod njega. Na slici izgleda cijeli zamagljen i ostrugan. Vrlo moguće da mu taj poklopac onemogučava prijem signala. Za test skini poklopac pa sve spoji i vidi da li sve radi.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.