Jump to content

Veliki servis ?


stanislav

Recommended Posts

Pozz,

 

trebao bi na svome Meganu II, 1.5 dci, 78kw 2007god. 60tkm napraviti veliki servisi (zbog godina).

 

Ali dvoumim se dali napraviti veliki servis, zamijeniti vodenu pumpu itd. ili samo zupčasti remen. Največa dvoumica je kilometraža, auto ima 7 godina i 60 tkm (prije godinu dana kada sam ga kupio imao je 6 godina 30tkm) pa se dvoumim dali samo zamijeniti remen a ovo ostalo pumpa itd. za godinu dana?! (auto se vozi 90% na otvorenoj cesti)

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

To kad se mjenja ide u kompletu sve, na takvim stvarima se ne štedi ...

 

Ja bi remenje i pumpu (zbog gumenih dijelova) zamijenio, a ostalo bi pregledao u kakvom je stanju (zatezači i slično).

Pa onda na nekih 100-120 sve kompletno...

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, evo koliko bi to koštalo, pa računajte vrijedi li ta ušteda

 

- Set zupčastog remena (natezač+zupčasti remen):
INA = 505,00 Kn/set (ima za odmah)

 

- Pumpa vode:

METELLI = 245,00 Kn/1kom (ima za odmah)

 

- Kanalni remen:

GATES = 111,00 Kn/1kom (ima za odmah)

 

- Natezač kanalnog remena:

* s mehanizmom/nosačem:

SNR = 438,00 Kn/1kom (ima za odmah)

ili samo

* solo rolica/bez mehanizma:

CX/NACHI = 130,00 Kn/1kom (ima za odmah)

 

Cijene su snižene i sa već uračunatim PDV-om za gotovinsko ili predračunsko plaćanje.

Poštarina: 35,00 Kn

 

I to je onda na miru sljedećih 5 godina ili oko 100tkm.

 

A evo i ovdje da se još malo educirate što je bitno i zašto je bitno...

 

http://lageros-auto-moto.webs.com/dijelovimotora.htm

 

A ovdje si možete i downloadati u A4 formatu (i za veliki servis, kao i za ležajeve na automobilu općenito)

 

http://lageros-auto-moto.webs.com/apps/documents/

 

Uživajte :)

Edited by lageros-zg
Link to comment
Share on other sites

to lageros; hvala na ponudi.

 

Zbog financija se dvoumim dali sve promijeniti (velike ponude ovlaštenog servisera). Ali sad kad vidim cijene rerervnih dijelova "drugih - ne renault proizvođača" promijeniti ču sve... Po računici s radom cca 1500kn. 

Link to comment
Share on other sites

A s druge strane, naiđem na kolegu neki dan. On je na svom megiju promijenio remen te sve ostalo na 120tkm i 6 godina starosti, bez ikakvih problema - a ja imam 7 godina i duplo manje kilometara....

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna greška u tekstu : Ukoliko dođe do puknuća remena,cilindri će se i dalje nastaviti kretati....

:)

Odlično! Netko je i pročitao :) Hvala!

Link to comment
Share on other sites

A s druge strane, naiđem na kolegu neki dan. On je na svom megiju promijenio remen te sve ostalo na 120tkm i 6 godina starosti, bez ikakvih problema - a ja imam 7 godina i duplo manje kilometara....

 

 

Dakle, ono što sam pisao, nije vezano za kilometražu, već upravo i za godine, a iz razloga što "stajanje" ili mala eksploatacija više šteti vozilu nego konstantna uporaba istoga.

A s druge strane, kako sam i naveo gore, novčano se ne isplati sada dati jedan iznos i za rad, te opet nakon godinu dana (ili ranije ukoliko dođe do puknuća kanalnog remena, a što je na Renaultima (gotovo uvijek) opasnost da isti podleti pod zupčasti i onda opet izdatak, a ono drugo je da nakon tih možda godinu dana idete opet na servis za samo te dijelove i onda opet plaćati rad za to. Ovako uvijek imate jedan račun za cijelu promijenu i vodite si statistiku promijene tih dijelova zajedno i ne morate se brinuti i razmišljati kad će se što morati mijenjati ili razmišljati o tome kad bi nešto moglo popustiti.

Link to comment
Share on other sites

tu ti nema savjeta.

 

ja sam vozio Golf V 2.0TDI oko 120 tis km, a kupio ga sa 140tis km a skinuto je s njega 30tis tako da pitaj svetog peru koliko je taj auto bio bez servisa :)

 

Ja servis nisam napravio i vozio sam s njim i grad i dostave i njemačku poljsku pa na more i svuda i u tih 100 000km nije bilo ništa!

 

Prodan je kolegi i on je napravio 2000km i pumpa je prdnula :o ugl navodno je auto napravio 220000km s jednim remenom i vodenom pumpon i to još sa nekim škart dijelovima.

Moja savjet je ipak mjenjati sve na vrijeme i voditi o ovome brigu jer ovaj scenarij je ispao dobro na kraju priče ali da je remen pukao došlo bi to grdih problema!

 

Vjeruj mi da ako voziš velike relacije nije ti u planu da auto stane.

 

Izmjena zupčastog i sve nemože biti preko 400kn kod pravoga majstora ;)

Link to comment
Share on other sites

tu ti nema savjeta.

 

ja sam vozio Golf V 2.0TDI oko 120 tis km, a kupio ga sa 140tis km a skinuto je s njega 30tis tako da pitaj svetog peru koliko je taj auto bio bez servisa :)

 

Ja servis nisam napravio i vozio sam s njim i grad i dostave i njemačku poljsku pa na more i svuda i u tih 100 000km nije bilo ništa!

 

Prodan je kolegi i on je napravio 2000km i pumpa je prdnula :o ugl navodno je auto napravio 220000km s jednim remenom i vodenom pumpon i to još sa nekim škart dijelovima.

Moja savjet je ipak mjenjati sve na vrijeme i voditi o ovome brigu jer ovaj scenarij je ispao dobro na kraju priče ali da je remen pukao došlo bi to grdih problema!

 

Vjeruj mi da ako voziš velike relacije nije ti u planu da auto stane.

 

Izmjena zupčastog i sve nemože biti preko 400kn kod pravoga majstora ;)

 

To ovisi od auta do auta. Jednom kolegi je remen pukao čim je za 2000km prekoračio interval (Pug 207).

Mislim da su se auti do 2006-7 mogli forsirati,

a ovo novije je točno proračunato kad će se kaj potrgati ako ne promijeniš...

Kolegi na cliu III je puko nekih 10 000km (1god) prije intervala.

Ali on je imao običaj da dok je došao na AC da se stalno vozio s gasom do daske :) a vozi valjda preko 50% km po AC

Edited by vlovrec
Link to comment
Share on other sites

Na staroj ladi 1.2 nikad radjen veliki servis, 230tak k napravila... jos je i dan danas vjerojatno voza neki, khm, da se rasisticki nekorektno ne izrazim...

E da... dosegla je punoljetnost s tom kilometrazom :-)

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivi postovi/iskustva... Hvala! 

 

ProParts; U pravu si, majstor traži 400kn. Sve skupa duplo jeftinije nego kod ovlaštenog (s neznam koliko % popust 30 ili 40). SVe skupa 1500kn :happy2: !

Da, vozim svaki dan velike relacije (jebiga život nije pelin i med, cca 50 km do posla i nazad :sad2: ). Tako da ču za 3tkm promijeniti remen (što je mjesec dana :sad2: ).

 

Lagano vozim :cool:  (ozbiljan čovjek, oženjen, malo dijete imam - mijenjam brzine na 2-2.5 rpm) di  češ turbo dizla terat preko 3rpm, nema smisla - a u tih 3rpm vozi ko benzinac na 6rpm :00009019:  a troši 5.4l  :taz: .

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

Uvijek se isplati provjeriti na par mjesta i ispitati ;)

 

Lp

Tomislav

Zanimljivi postovi/iskustva... Hvala! 

 

ProParts; U pravu si, majstor traži 400kn. Sve skupa duplo jeftinije nego kod ovlaštenog (s neznam koliko % popust 30 ili 40). SVe skupa 1500kn :happy2: !

Da, vozim svaki dan velike relacije (jebiga život nije pelin i med, cca 50 km do posla i nazad :sad2: ). Tako da ču za 3tkm promijeniti remen (što je mjesec dana :sad2: ).

 

Lagano vozim :cool:  (ozbiljan čovjek, oženjen, malo dijete imam - mijenjam brzine na 2-2.5 rpm) di  češ turbo dizla terat preko 3rpm, nema smisla - a u tih 3rpm vozi ko benzinac na 6rpm :00009019:  a troši 5.4l  :taz: .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

clio 3

6 godina od prve rege će uskoro i po svemu sudeći moram odraditi taj VELIKI servis.

auto sam kupio od jednog forumaša sa 35k km sa najredovitijim mogućim servisima i po svemu sudeći odličnom vožnjom i mislim si mogu li odgoditi još barem mjesec, dva jer mi dolazi prva rega sa 0% bonusa  :bang:

vidim da se spominju aftermrket i zamjenski dijelovi i lageros i proparts od dobavljača. oba se čine fer i korektni pa ću nadam se i zatražiti uslugu/ponudu kako god se to zove, ali prvo osiguranje i rega pa onda dalje.

e da, moram naći temu o serviserima. na to sam osjetljiv posebno. na šlampavost, muljanje i neprofesionalnost.

zato sam i ovdje  :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da vam se javim s povratnom inf; 

 

odradio veliki servis na 70 tkm.

 

Mijenjao; 

Ulje Elf + Filter

Zupčasti remen + španer (continental)

Kanalni remen

Pumpa vode

Disk pločice 

= 2500 Kn s radom

 

Zadovoljan..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Radi se o Megane 2, 1.5 dci 105 ks, 2007 godište..Imam ponudu za zamjenu remenja i pumpe vode. Može li mi netko malo prokomentirati, je li puno, može li se proći jeftinije? Hvala

Ponuda je(sa kataloškim brojevima):

1550                 3,2h            Zamjena remen razvodnog mehanizma, gar micro remena, pumpa vode    512 kn

7701477028       1               Grt.Prijenosa                  901 kn

7701478031       1               Pumpa vode                   699,60 kn

7701476476       1               Gar micro remena           650,09 kn

7711428132        3               Glaceol-antifriz               169,89 kn

PM                       1              Potrošni materijal            26,23 kn

 

UKUPNO: 3328,66 kn

 

Ponuda je od ovlaštenog Fornix d.o.o. Osijek

Edited by Markan7
Link to comment
Share on other sites

ja sam prije 3 mj u ovlaštenom dobio ponudu 2850 kn za 1.9dci, ali sam naručio od lagerosa dijelove i radio van ovlaštenog te prošao dosta povoljnije

Link to comment
Share on other sites

Radi se o Megane 2, 1.5 dci 105 ks, 2007 godište..Imam ponudu za zamjenu remenja i pumpe vode. Može li mi netko malo prokomentirati, je li puno, može li se proći jeftinije? Hvala

Ponuda je(sa kataloškim brojevima):

1550                 3,2h            Zamjena remen razvodnog mehanizma, gar micro remena, pumpa vode    512 kn

7701477028       1               Grt.Prijenosa                  901 kn

7701478031       1               Pumpa vode                   699,60 kn

7701476476       1               Gar micro remena           650,09 kn

7711428132        3               Glaceol-antifriz               169,89 kn

PM                       1              Potrošni materijal            26,23 kn

 

UKUPNO: 3328,66 kn

 

Ponuda je od ovlaštenog Fornix d.o.o. Osijek

 

Evo trenutne moje ponude što imam za ponuditi prema danim OE šiframa i trenutno aktivnim cjenikom:

 

- Set zupčastog remena (natezač + zupčasti remen):

RENAULT Original 7701477028 = 575,00 Kn/set

GATES K025578XS = 525,00 Kn/set

HUTCHINSON KH101 = 510,00 Kn/set

INA 530019710 = 475,00 Kn/set

 

- Pumpa vode 7701478031:

SKF VKPC86418 = 385,00 Kn/1kom

SASIC 3604001 = 335,00 Kn/1kom

VALEO 506863 = 275,00 Kn/1kom

AQUAPLUS 85-8240 = 245,00 Kn/1kom

DOLZ R227 = 230,00 Kn/1kom

GRAF PA977 = 225,00 Kn/1kom

MAGNETI MARELLI WPQ0998 = 195,00 Kn/1kom

 

- Set kanalnog remena 7701476476 (ali pojedinačno elementi):

 

* natezač kanalnog remena, s mehanizmom:

SNR GA355.15 = 395,00 Kn/1kom

 

* kanalni remen:

HUTCHINSON 1200K6 = 97,00 Kn/1kom

GATES 6PK1203 = 94,00 Kn/1kom

SKF VKMV 6PK1199 = 86,00 Kn/1kom

BOSCH 1987948435 = 77,00 Kn/1kom

 

Dakle birati se može skoro pa svašta i po povoljnim cijenama, a za kvalitetnu robu.

Roba je provjerena i već je popriličan broj forumaša kupovao te dijelove, samo je bitno da se ima dobrog i kvalitetnog majstora koji će sve to napraviti kako treba.

 

 

Uvijeti ponude su sljedeći:

Cijene su već snižene i s uračunatim PDV-om.

Roba se naručuje direktno iz uvoza i plaća se predračunski u cijelosti iznosa prije slanja narudžbe prema van.

Platiti se može gotovinski u trgovini ili putem interneta odnosno općom uplatnicom.

Trošak otpreme za ovakav paket je 50,00 Kn s dostavom od vrata do vrata, ukoliko se roba treba slati na adresu.

Sljedeća narudžba se šalje oko 11./12.09., a roba u Hr dolazi kroz 3-5 radnih dana. (na žalost u petak nam je jedna roba već otišla i nije više moguće dodavati)

To znači da se sve mora izrealizirati minimalno 2 dana prije slanja narudžbe prema van.

Očekivani rok isporuke je oko 18.-19.09.2014. na naše skladište.

Inače narudžbe se šalju periodično u razmaku svaka 2 tjedna.

Za sada toliko i u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav!

Anđelko Nizek

 

LAGEROS d.o.o.

 

A.K. Miošića 52

10410 Velika Gorica

Hrvatska - Croatia

T: +385 1 622 1 223

F: +385 1 626 0 010

E: lageros1@lageros.hr

w. http://lageros-auto-moto.webs.com

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.