Jump to content

Podizac stakla zamjena


ziko

Recommended Posts

Otislo nesto u vozacevim vratima neki dan, motor zuji, napinje, drobi al se nis ne dogadja..kome furat da to pogleda i slozi? Novi podizac u tokicu 600kn komplet s motorom..ima li neko drugo jeftinije rjesenje il komplet sve mijenjat?

Da radi se o cliu 2, 05 god zaboravih napisat..

Link to comment
Share on other sites

To se da popraviti za 200-300kn u Osijeku. Ne treba uopce novi podizac. Sajla se stavlja nova i po potrebi druge plastikice koje drze staklo.

Link to comment
Share on other sites

na laguni sa mjenja te sajle i izdržale su cca godinu dana i prozor nije radija 100% kako triba. Nedavno san prominija mehanizam podizača bez motora (stavija san stari) i mogu reći da je zamjenski (barem ovaj koji sam ja uzeo) poboljšan u odnosu na originalan na bitnim mjestima.

Ako se koristiš ebay-em može se proći dosta povoljno.

Svoj sam ovdje u HR platio nekih 550 kn, a identičan takav iz UK bi mi doša na kućnu adresu za nekih 300kn. Meni je bilo hitno i odlučija san se na bržu varijantu.

Pogledaj moju temu "bugovi moje lagune" pa ćeš naći na detaljan opis riješenja.

Link to comment
Share on other sites

Petak pogledao sam tvoj topic, vrhunski si to slozio no ja nazalost nemam garazu da se igram s tim, a sad nema svrhe da vani prtljam..

Ako ne nadem nekog mehanicara da mi to slozi onda na proljece se mozda i sam uhvatim igranja s tim..

Link to comment
Share on other sites

u principu moj savijet bi ti bio da nabaviš zamjenski podizač bez motora i da ga daš nekom autolimaru da ti ga montira.

Ili da se sa autolimarom dogovoriš pa da on nabavi podizač i montira.

Htio sam reći da se ne isplati kupovati sajle pa slagati.

Meni da sad crkne drugi podizač uzeo bi odma zamjenski sa ebay-a. A nebi isprobavao zamjenu samo sajli

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno za 250 kn kupija komplet set zamjenski na njuški, bez motora naravno, popucale plastike, i zgužvala se sajla, stavija taj novi, dobro podmaza, smontira, i ide ka lud. To san minja na Cliu 2000 godina, ne na ovom mom, al isto je valjda. Tada sam i svoje išta rastavit i podmazat jer glavni je to razlog šta pucaju, mast ode sa mista di bi tribala i kliza na suho, a plastika ka plastika, sa promjenom temperature(zima) puca. Ako nađem link od tog lika, stavim;)

Ima oglasa na njuški koliko oš, za 250 kn se da nać, samo upiši renault clio podizač, ima i novih svakakvih.

Edited by Zele
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Imam friški problem sa suvozačevim podizačem.
U prvih par cm spuštanja nešto škljocne, staklo kao da malo propadne i dalje nastavi normalno. Podiže se također normalno.

Ideje?

 

Link to comment
Share on other sites

Nestat će ti staklo u vratima..ne otvaraj ga dok ne nabaviš drugi podizac

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@borny Imao sam sličan problem na R19. Meho zamijenio neku plastiku na podizaču koji su imali na lageru u Roci. Auto je bio gotov isti dan. Cifra neka manja tipa 150-160kn.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je pukao; odvojio se nosač od vodilice pa je sve propalo dolje. Isti zvuk. Izvadio i zavario.

20201025_135617.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idući vikend ću rastaviti i pogledati. U međuvremenu sa Anđelkom provjeriti dobavljivost i cijenu.

Link to comment
Share on other sites

Anđelko nudi ove, oba sa motorićem.

Magneti Marelli - 570kn
KlokkerHolm - 360kn

Je li neki od njih bolji ili je svejedno?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.