Jump to content

1.9 dci (120 ks) povećanje snage


hayamoto

Recommended Posts

daj kaj si tolko frustriran covece? :D

i daj malo promisli... kad mi sve masine bile na maximumu, a ne na optimumu (tj. kompromisu), na osnovu cega bi proizvodjaci davali 3 ili 5 godina garancije i 100 ili 200 k km?! pa i dok se mapira s 15-20% vecom snagom, opet ima lufta za extra dorade!

naravno da proizvodjac moze u startu izbacit 1.9 sa 180ks, al onda bude garancija godinu dana ili 10k km... ko ce to kupovat?

i da se nadovezem na newbie-a.. opel takodjer nudi tuning novih 1.4 turbaka 120 i 140 ks, kod njih je 400€ mislim.

Steta kaj to renault nema, mislim ovo za tuning 1.4 turbaka :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • newbie

    17

  • Hrc555

    11

  • Blue_Fatal1ty

    9

  • pere

    8

Konačno, ako nekome treba 10 KS u autu od 120 KS da bi obišao auto i da mu je to od životne važnosti, mogu samo reći da mu želim da se zamota oko prve bandere na praznoj cesti ali neka bude sam u autu da ne ubije još nekoga. Nije vas sram napisati tako nešto?

Koji ti je ku**c? Kak tebe nije sram napisati tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

Ovo s steroidima je bila šala. Oni su protuzakoniti i ne smiju se koristiti. Ja ne vjerujem da je chipanje zrmijevog clia moglo uzrokovati da klipnjaca probije blok. To je graska na motoru kod proizvodnje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo s steroidima je bila šala. Oni su protuzakoniti i ne smiju se koristiti. Ja ne vjerujem da je chipanje zrmijevog clia moglo uzrokovati da klipnjaca probije blok. To je graska na motoru kod proizvodnje.

 

Eto vidis a ja nisam dobio ni 1/3 troškova. Znali su da je auto chipan i odmah se ogradili. Odjeban sam, a danekazem kako su se isti chuneri kunili u to kako nema tu nista lose. Da napomenem ja sam auto vozio 90% normalno. I svi znaju kakav sam prema autu. Dali bi to ikad vise radio. Odgovor je ne. Ako bi mi se motalo to u glavi pri kupnji novog auta odmah u startu bih uzeo jaceg i sa maximalnom garancijom. Ako si auti imaju lufta kako velite pa imao ga je i moj. Ili bas i nije. Nezelim ulaziti u polemike na ovom forumu vise jer neznas koji je vise pametniji odo kojega. Samo da znate da Vam se smiju malo odrasliji i iskusniji ljudi koji ipak neku klinac rade u servisima, a nisu jedni od onih koji ce zajebat nekoga. Bio sam u tom Zg-u xxx puta i neznas koji je vise popio pamet svijeta.

Link to comment
Share on other sites

Sjecam se clanka iz auto kluba kada su pisali o mapiranju i to su popljuvali u biti, a onda u istom broju ili nekoliko brojeva kasnije bio je nekakav Golf u pitnaju i lijepo je na kraju pisalo da se za samo nekih 700-800€ moze mapirati kod zubaka potpuno bezopasno, ostaje i garancija i sve kako je bilo do tada. I bas sam jednom prilikom pitao jer je frend gledao auto u gorici i po rijecima prodavaca to je sve moguce samo to ne rade odmah na novom autu nego nakon prve promjene ulja.

Edited by Chorka
Link to comment
Share on other sites

aj ti razmisli kolko 2.0 N/a sa 197ks ima lufta u mapi -.- 

zrmi, ti sve optuzujes da su popili pamet svijeta ak se ne slazu s tobom... i itekako moze losa mapa napravit s**nje na motoru i itekako moze probit kroz blok...

ovo za smijanje nama necu uopce komentirat...

i nemas se kaj cudit ak su te odhebali za garanciju... pa nes dobit garanciju za nis na motoru ak nisu to oni radili jer nemogu znat ko,sta i kako je napravio...

ti si imao los slucaj, hrpa njih nije, voze dan danas i voze bolje neg prije...

btw. znam i ja nekoliko ljudi koji rade po servisima i voze cipane aute i neki kuki znaju... to nije nikakav argument

Link to comment
Share on other sites

Ako se prica da svi izlaze sa luftom omda ga ima i moj. Ma vidi ja nebih dao auto vise nikom da mi prcka. Samo ovlašteni servis ili lega kod kojega idem. NIkoga ja neoptuzujem, samo mi je zao sto sam sluzao pametnjakovice sa foruma.

Link to comment
Share on other sites

samo sa mapom nema lufta! tj. ako ima, minimalan je...  sam motor sigurno ima lufta sto se tice limita snage, a kako tu snagu dobit je druga prica...

nije to turbak na kojem dignes tlak , postelas mapu i vozi misko...

ugl. dobro, ti nebi, ima ljudi koji zele malo vise snage i momenta za cca 300€ i dobiju je vrlo lako ... ima hrpa auta koji voze bez problema cipani i ako dobije garanciju na rad (a kolko znam, hic uredno odradi garanciju ak se nes shebe njegovom krivicom) nije na nama da se petljamo...

btw. nista nemam sa Hicom, da se nebi mislilo da ga branim ili guram il sta ja znam... meni svejedno ko ce odradit i kako, znam da hic radi na valjcima a i u zg je pa eto dao savjet

Link to comment
Share on other sites

daj newbie kickni ti tu 110tku da vidimo kak radi sa 130tak ks! mene to zivo interesira... a bolje da ti probas nek ja :zubo:, tj. bolje da tvoj zvekne nek moj (dok ga kupim) :D

Link to comment
Share on other sites

Neko je pomenuo zivotni vek motora... Deklarisani.

Kada se pojavio 2000 i neke 1.3 MJT Fiatov sa 75 ks, predstavljen je kao motor koji mora da predje minimalno 250.000 km do prvog veceg kvara, sto se u praksi pokazalo kao istinito.

I fabrike se igraju sa mapama. Recimo, M9R 802 ide u dva nivoa snage, 96 i 110 kW, pri cemu ima identicne delove (isti kataloski brojevi turbine, glave i dizni), i identicnu fabricku oznaku.

Link to comment
Share on other sites

Koji ti je ku**c? Kak tebe nije sram napisati tako nesto?

 

Sram? Hoćeš da tu podižem snimke samo od danas takvih genijalaca kojima je nedostajalo tih 10 KS da obiđe mene ili nekoga iz suprotnog smjera. Onda svi moramo kočiti da nas ne pobiju. Već mi je pun kiton idiota koji me žele ubiti svojim krntijama. 

Link to comment
Share on other sites

aj ti razmisli kolko 2.0 N/a sa 197ks ima lufta u mapi -.- 

i nemas se kaj cudit ak su te odhebali za garanciju... pa nes dobit garanciju za nis na motoru ak nisu to oni radili jer nemogu znat ko,sta i kako je napravio...

 

Daj nas prosvjetli koliko to ima lufta. 

Kažeš da ne mogu znati tko je što radio po kompu? Pa dobro ljudi zar vi mislite da se to sve u kompu pobriše nakon što se desi s**nje? Ima nekakav crveni gumbić koji se sam stisne i samouništi se.

 

Tjuneri se kunu da HHO podiže snagu za ne znam koliko, svi ugrađivači autoplina se kunu da nema šanse da se nešto dogodi motoru s plinom a eto, hrpa njih crkne, stradaju dosjedi, ventili, ovo, ono a svi peru ruku. Majstori za benzin kažu da je kriv plin a plinaši da je benzin dok nitko ne zna riješiti problem. Radi se o kitovima koji su serijski i nema nikakve mudrolije a opet ima toliko sranja. 

Link to comment
Share on other sites

Za one koji misle da se nemoze vidjeti chipanje ako se vrati serijska mapa jako se varate. Ja sam saznao na tezak nacin. Tko se spajao, kada i gdje i jel bilo spajanje u Renault mrezi ili ne. sve vide i neka vam je samo jedno spajanje van mreze ili od nekoga sastrane mogu vas ladno odjebat ;). Samo da odmah razjasnimo ako se neki i odluce i imaju kao oo u rezervnom planu. A nazalost kompjuter se nemoze prefleshat da se tako laickim izrazim nego samo nadogradit ako ima verzija novog softvera.

Link to comment
Share on other sites

Sram? Hoćeš da tu podižem snimke samo od danas takvih genijalaca kojima je nedostajalo tih 10 KS da obiđe mene ili nekoga iz suprotnog smjera. Onda svi moramo kočiti da nas ne pobiju. Već mi je pun kiton idiota koji me žele ubiti svojim krntijama. 

Hej, o čemu ti pričaš??? Nekoliko postova gore izražavaš želju da se netko ubije autom ako poželi 10 ks više, a sad si kao dušebrižnik i bojiš se da tebe netko ne ubije. Jedini koji su ovdje izrazili želju da se netko ubije autom si TI. Sramota.

 

Uglavnom, vidim da ova teme nema smisla više zbog takvih ovdje koji nemaju što reči pametno na pitanje ( bilo negativno ili pozitivno ).

Link to comment
Share on other sites

ugl. dobro, ti nebi, ima ljudi koji zele malo vise snage i momenta za cca 300€ i dobiju je vrlo lako ... ima hrpa auta koji voze bez problema cipani i ako dobije garanciju na rad (a kolko znam, hic uredno odradi garanciju ak se nes shebe njegovom krivicom) nije na nama da se petljamo...

 

Ako je tako, opet ću pitati, zašto tu uslugu ne nude SVI SERVISI SVIH PROIZVOĐAČA??? SVIH a ne samo folcika i to samo na nekom motoru nekog auta? Zar nije logičnije da se ne zajebavaju s promjenama ulja kada je promjena softwarea "kulturniji" posao koji košta debelo više novaca za par minuta posla? Ako je tako sigurno onda bi to oni radili ili su možda glupavi pa ne znaju uzeti pare?

 

Kolika je to hrpa auta koja vozi bez problema a dignuta im je snaga? Koji je njihov udio?

Link to comment
Share on other sites

Hej, o čemu ti pričaš??? Nekoliko postova gore izražavaš želju da se netko ubije autom ako poželi 10 ks više, a sad si kao dušebrižnik i bojiš se da tebe netko ne ubije. Jedini koji su ovdje izrazili želju da se netko ubije autom si TI. Sramota.

 

Uglavnom, vidim da ova teme nema smisla više zbog takvih ovdje koji nemaju što reči pametno na pitanje ( bilo negativno ili pozitivno ).

 

Hm, obično dizati snagu žele oni koji imaju para ko govana i mogu si kupiti "tenk" s milijun konja. Kada dignu snagu onda im auto leti i voze se još i luđe. Da, brinem se za sebe jer mi je takvih već dosta. 

Link to comment
Share on other sites

pa hebote ti uopce ne citas sto ja pisem ili me namjerno prcas -.-

rekoh da nemoze ocekivat  garanciju na motor ako je netko OSIM njih radio nesto na motoru, a to je jasno vidljivo... ne napadaj bezveze nego citaj sa razumijevanjem...

ne nude svi jer imaju razlicitu politiku poslovanja... evo, navedeno ti je da opel i vw nude kao primjer, ali tebi ni to nije dosta nego namjerno zaebavas

hrpa auta, hrpa... da si na vise foruma znao bi, ovako nema smisla da ti ja nabrajam ljude za koje nisi cuo i koji nisu imali nikakvih problema s time...
naravno, ima i onih koji bi hebali a da ne ude, pa plate neku srot mapu ili neku varalicu pa sve ode u vrazju mater pa nakon toga pricaju da mapiranje ne valja....
to je koda kazes da brembo diskovi ne valjaju,a svi znamo da obicni njihovi ne valjaju, a da su sportski jebeni... po tome ne valjaju niti jedni brembo jelte?

jos jednom ti kazem, kad mi objasnis s tehnicke strane zasto i kako je stetno po motor, onda cemo raspravljat... ovako imam feel koda pricam s ekonomistom o strojarstvu... a to ne ide...

Link to comment
Share on other sites

Sram? Hoćeš da tu podižem snimke samo od danas takvih genijalaca kojima je nedostajalo tih 10 KS da obiđe mene ili nekoga iz suprotnog smjera. Onda svi moramo kočiti da nas ne pobiju. Već mi je pun kiton idiota koji me žele ubiti svojim krntijama.
Kad si vec spomenuo snimke, molim te daj uploadaj ih, jer evo bas me zanima. Po opisu zvuci ko da se svaki dan vozis po Bejrutu. I da, sram te moze bit s tolko godina biti toliko zatucan i srat bez pokrica. Tvornicki remap rade i u BMWu. A to sto ga ne rade svi je samo stvar neke politike samog proizvodjaca i njihovoj procjeni o broju vozila koja bi dizala snagu. Da li bi se ti ili itko drugi odlucio za tvornicki remap u cifri od oko 800€ (o prosjecnom kupcu pricamo)
Link to comment
Share on other sites

jos jednom ti kazem, kad mi objasnis s tehnicke strane zasto i kako je stetno po motor

Ovo i mene zanima

Link to comment
Share on other sites

Hm, obično dizati snagu žele oni koji imaju para ko govana i mogu si kupiti "tenk" s milijun konja. Kada dignu snagu onda im auto leti i voze se još i luđe. Da, brinem se za sebe jer mi je takvih već dosta.

A sta ako u startu covjek kupi brdo konja i ne mapira? Takvi su oke i takvi te ne ugrozavaju? Cut the crap

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.