Jump to content

Laguna III problem volan


freerider

Recommended Posts

Postovani imam problem sa Lagunom III, 2011 godina, 2,0 dci, 175 KS, automatik.

Skroz sam dojma, u biti siguran sam da vozilo zavlaci u lijevu stranu. Volan je uvijek, ako zelim da ide ravno, malo nagnut u lijevo. Kupljeno je novo vozilo, prvi sam vlasnik. Prijavljivano je u servisu, cak je pregledavao techliner Renaulta i vele da je u redu. Po meni nije, jer kad volan drzim ravno (vodoravno) vozilo ce otici u lijevo. Kad smotam puni desni volan se vrati ne u 0, vec malo lijevo, kad smotam puni lijevi volan se vrati tako da ostane u lijevo. Promijenjena je lijev spona, auto je na optici u zelenom. Da li je servo, letva, križ? da li je netko imao takvih problema. Hvala.

Inace je bilo dosta problema sa autom, od mjenjaca udarac kad se stavlja u mod R, tesko izbacivanje iz moda P, u modu D nije radilo kako treba. Sad su mi promijenili cijelu prednju plocu vozaca jer je dolazilo do jakih vibracija i buke u vozilu.

Link to comment
Share on other sites

 

Tu je netko napisao da je moguće da je letva, ako je već optika u zelenom. Ali moj savjet ti je da odes kod drugoga na optiku ne u servis. Neznam kakav stroj imaju ali moji bas nemaju dobar.

Link to comment
Share on other sites

Postovani imam problem sa Lagunom III, 2011 godina, 2,0 dci, 175 KS, automatik.

Skroz sam dojma, u biti siguran sam da vozilo zavlaci u lijevu stranu. Volan je uvijek, ako zelim da ide ravno, malo nagnut u lijevo. Kupljeno je novo vozilo, prvi sam vlasnik. Prijavljivano je u servisu, cak je pregledavao techliner Renaulta i vele da je u redu. Po meni nije, jer kad volan drzim ravno (vodoravno) vozilo ce otici u lijevo. Kad smotam puni desni volan se vrati ne u 0, vec malo lijevo, kad smotam puni lijevi volan se vrati tako da ostane u lijevo. Promijenjena je lijev spona, auto je na optici u zelenom. Da li je servo, letva, križ? da li je netko imao takvih problema. Hvala.

Inace je bilo dosta problema sa autom, od mjenjaca udarac kad se stavlja u mod R, tesko izbacivanje iz moda P, u modu D nije radilo kako treba. Sad su mi promijenili cijelu prednju plocu vozaca jer je dolazilo do jakih vibracija i buke u vozilu.

A da ona osoba koja je radila optiku nije blokirala upravljač u krivom položaju? Ako se upravljač vraća na takav način da je uvijek položen malo u lijevo, a da uz to auto zadržava pravac onda upravljač nije dobro namješten kad je rađena optika. Optiku bi svakako trebalo ponovno napraviti i radi toga što je mijenjana jedna spona, kojoj je trebalo oddređeno vrijeme da se "prilagodi". Ovaj put potrebno bi bilo ispravno namjestiti upravljač.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ponovi geometriju, kao što Zrmi i usrmaatre kažu, možda nije dobro napravljeno prvi put. Imao sam slučajeva kad sam morao "majstoru" napomenuti da centrira i blokira volan, krene lik pod auto, volan uopće ne doživljava.

Link to comment
Share on other sites

vukao je u lijevo i prije, zbog toga su mijenjali sponu, samo da me umire. Promijenjene su i gume, ali opet vuce. Po meni je letva, volan, kriz, servo. Skroz dok se vozim se cuje nekakvo lagano zujanje serva, e sad da li ono skroz radi, da li se mora cuti u kabini, po serviserima da, a po meni opet ne. Nekako smatram da je to auto vise klase i da se nikakvi zvukovi ne bi trebali cuti u kabini.

Mjenjac su reprogramilrali ipromijenili ulje, ispiranje.Moram priznat kako nisam zadovoljan, opet je potrebno upotrijebiti vecu silu za izbacivanje mjenjaca iz moda P, i ponovno je jaci udar kad se ukljucuje mod R. Ali servis je toliko los AD Vidakovic, da je to bruka.

Link to comment
Share on other sites

Očito geometriju nisu napravili kako treba, ili je problem u nekom od dijelova ovjesa. To se vrlo lako utvrdi. Preporučio bi ti da odeš kod nekog provjerenog mehaničara.

Link to comment
Share on other sites

Zlatno pravilo po kojem sam se ka ravnao i bio dosadan svima. Ali uspio ostvariti sve. Znaci ako sam kupio auto i nije se culo, onda nije normalno i nevalja. Mada nekad auto i dodje neispravan mada je to rijetko. Ja bih onda gledao letvu volana i promjenio servis. Digao frku malo i da vidis

Link to comment
Share on other sites

Ma koja crna letva na autu starom niti 3 godine?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.