Jump to content

Laguna 1-problem kod paljeanja


wsx

Recommended Posts

Laguna 1.6 16v problem je sljedeći:

kada se auto duže vrijeme ne pali jednostavno ga je teško upaliti jer ga moram dugo verglati da bi upalio,pod duže mislim pošto je sad hladno to znaći i par  sati,imam osjećaj kao da vrati gorivo u rezervar a nekad mu dođe da pali na zub.auto ima ugrađen plin ako to ima kakve veze, promjenit je filter benzina,

ako netko ima bilo kakav savjet gdje i šta početi tražiti bio bi zahvalan

Link to comment
Share on other sites

moguce da je injektor neispravan, zacepljen ili da piša benzin,

elektro ventil od plina..

probaj za probu upaliti auto direkt na plin.

Link to comment
Share on other sites

ali auto odlično pali čim se malo zagrije a rekli su mi da ne smijem na plin prebaciti dok se ne zagrije jer je plastićna grana, a ovaj injektor što spominješ jel to za benzin injektor pošto sam stavio nove injektore za plin, ajd molim te ako ti nije problem da mi malo više to pojasniš

Link to comment
Share on other sites

nema veze plasticna grana

može se upaliti bez problema direkt na plin da radi na minimumu,

sa malo gasa bez turiranja dok se voda ne zagrije na kojih 30 stupnjeva.

možda te zeza elektro ventil koji zatvara dovod benzina u motor,

benzinski injektor da je zacepljen ili da zaljeva,

još može biti do senzora radilice ili senzora na bregastoj ukoliko tvoj motor ima te senzore.

ukoliko auto nece upaliti niti na plin niti na benzin

a nekad upali iz prve moguce da je do senzora

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja isti problem na svojoj Laguni, identična mašina izuzev što nemam ugrađen plin...neki puta jednostavno vergla i vergla bila hladna ili friško iz vožnje na radnoj temperaturi... ali ako dodam malo gasa pali odma ko iz topa... jedino sad, na starom meganu sam imao električnu blokadu paljenja pa je trebalo prvo odključat i zaključat daljinskim auto a laguna je ima isto mislim blokadu jel titra ona lampica na tabli, no na centralno je dodano aftermarket daljinsko i neke žice dolje kod prekidača dvije plave između sjedala su precvikane i vire van. Probao sam na taj prekidač zaključat i odključat radi sve normalno izuzev dva motorića koja su pregorila i treba ih zamjeniti... kada na daljinski zaključam i odključam par puta ona pali bez gasa i ta lampica ne svjetli, ali neki puta moram svejedno dodati gas da upali... a neki puta pali nakon jednog odključavanja bez gasa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.