Jump to content

popravak kartice megane 2


desk

Recommended Posts

dali netko zna gdje se može u Splitu popraviti kartica za megane 2004god. kartica ponekad radi ponekad ne, nije baterija u pitanju.hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    12

  • vlado112

    12

  • marrky112

    9

  • vulja

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Probaj sa search tu na forumu :rolleyes: , o karticama tema more, npr. http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/45551-ne-radi-zaklju%C4%8Davanje-na-kartici-za-lagunu-ii-ph2/#entry9977561

Ili ovo, samo primjer, npr. kod mene je problem bio s kontaktima prekidača za otključavanje i kontaktima na čipu. Uglavnom, rastaviti i prelemiti kontakte.

 

Link to comment
Share on other sites

slab sam s tim. treba mi netko iskusniji jer su mi neki komadici ispali iz nje.dali je moguce kupiti polovnu pa je samo upariti s autom

Link to comment
Share on other sites

nije moguće bez zamjene čipa i ponovnog uparivanja...opet ti treba majstor sa znanjem i alatom

Link to comment
Share on other sites

Jesi li je pokušavao rastaviti prema ovim uputama ili su ti dijelovi ispali prije,a kartica i dalje radi, odn. ponekad ne?

Ako su ispali sad, najvjerojatnije se radi o prekidaču(ima). Stalno ih se stišće, a ponekad i ne baš nježno pa popucaju lemovi/spojevi na pločici.

Imaš slika po netu kako to izgleda, svaki elektroničar to vrati nazad. Na Ebay-u ima tih prekidača i novih kučišta.

Link to comment
Share on other sites

sumnjam da ga na meganeu muce prekidaci unutar kartice ..mislim da njega muci paljenje vozila istom.....tu popravaka nema ..

samo nova kartica dolazi u obzir....

Link to comment
Share on other sites

Zato englezi imaju ove, može se poslati i od nas http://www.ebay.co.uk/bhp/renault-megane-key-card-repair.

Koliko vidim nekih cca 35 funti izađe s dostavom.

I da, kažu da se second hand kartica može upariti, samo što kod nas, na žalost, to nitko ne radi.

Drugo rješenje je da kupi rabljenu, odnese obje nekom elektroničaru i prebaci mu otpale dijelove. Ako i nisu prekidači, sigurno su otpali neki pasivni dijelovi , ne vjerujem da je otpao neki čip. Lako se usporedi šta fali i gdje je šta bilo.

Evo ovo su najčešći kvarovi i simptomi na tim karticama.

 

post-11736-0-80017500-1392041866_thumb.j

 

 

Link to comment
Share on other sites

rade i kod nas uparivanje rabljenih,samo treba pronać meštra koji će uparit karticu,promjenit čip može i sam ako ima lemilicu na vrući zrak...čip nije skuplji od 50 kn novi,a uparivanje nebi smjelo bit više od 200 kn

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav,

 

nisi podijelio s nama iskustva. Koliko košta kartica i programiranje?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam platio 1550kn u servisu ako niste procitali,vec sam pisao....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

da ne otvaram novu temu...

 

prijatelj u Zg ima Scenic 2 i od nedavno mu se događa da ima problema pri otvarnju zatvaranju vozila i to identično s obje kartice.

Promijenio je baterije i radilo je super 2 dana, pa onda opet isto. Opet nove baterije i opet radi dobro dva dana pa onda po starom. Isto i sa drugom karticom.

Gdje je prijemnik signala, jeli tu možda neki problem? Netko mu je rekao da je u vratima i da se vjerojatno navlažilo kod pranja...

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

kako misliš puni baterije? Scenic je kao tvoj samo benzinac.  Pitati ću ga za opremu. Znam da ima polukožu i hrpu điđa-miđa

Link to comment
Share on other sites

U kartici imaš sekundar , u utoru za karticu je primar kroz koji prolazi izmjenična struja...kad je kartica u utoru na taj se način puni...jer se na sekundaru inducira dovoljna struja da može nadopunit bateriju...ako ovo ne radi baterija se potroši...a baterije koje kupi su možda jako stare..

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Jeli bi onda trebale biti baterije na punjenje? On stavlja obične litijske 2025 čini mi se. Isprobao je Duracell, Wartu i još neke no name, ista stvar.

Kaže da su mu iz ovlaštenog u Dubravi rekli da se treba voziti sat, dva da kartica i čitač ''razmjene informacije''??

Link to comment
Share on other sites

Alkalne bateri su isto u neku ruku punjive isprobano. Tako da lako moguce da sui litijske to malo

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

U Zagrebu mogu preporučit gospodina u City Centru na Jankomiru. Kada se uđe na glavni ulaz, odmah dole lijevo po pokretnim stepkama i tam je njegova radiona. Meni je popravio karticu na Meg2, zamjenio čip jer isto nije otvaro/zatvaro kak spada.

Link to comment
Share on other sites

U Zagrebu mogu preporučit gospodina u City Centru na Jankomiru. Kada se uđe na glavni ulaz, odmah dole lijevo po pokretnim stepkama i tam je njegova radiona. Meni je popravio karticu na Meg2, zamjenio čip jer isto nije otvaro/zatvaro kak spada.

Koliko ti je naplatio taj posao?
Link to comment
Share on other sites

Jeli bi onda trebale biti baterije na punjenje? On stavlja obične litijske 2025 čini mi se. Isprobao je Duracell, Wartu i još neke no name, ista stvar.

Kaže da su mu iz ovlaštenog u Dubravi rekli da se treba voziti sat, dva da kartica i čitač ''razmjene informacije''??

Li ion baterije bi po defaultu trebale biti punjive....

Link to comment
Share on other sites

Da razmjene informacije? Skida torrent u blue rayu ili sta? Glupost A class.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.