Jump to content

Koliko je prešao vaš Renault?


filipbabok

Recommended Posts

Potaknut raspravom neki dan o trajnosti auta, pogledao sam malo po netu "highest mileage cars" i moram (sa žaljenjem) konstatirati kao Renaulti nisu baš medijski eksponirani. Ima tu MB-a, Volva, Saaba pa čak i pokoji BMW (??!?!), ali nikako ne Renault. Uvjeren da je sve stvar medijske promidžbe, pokrenuo sam inicijativu da pokažemo kako i Renaulti mogu puno prijeći. Uvjet je da ste prije posjedovali takav Renault, trenutno ga posjedujete te da je kombinacija motor+školjka originalna, tj. bez promjene motora i sl. Evo, nije neka kilometraža, ali ja ću probiti led:


Laguna II 1.9 dCi, 2002.g., treći vlasnik   -   185 tkm

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

clia 2 ph2 1.2 16v prodao frendu sa 160 000km ak se ne varam, toci i vozi, par sitnih popravaka, i on sad samo toci i vozi bez kune ulaganja

laguna 3 karavan 1.5dci 110ks, kupljena sa 160 000km, sad ima 170 000km... nit trosi ulje,nit dimi, sve na njoj radi, nigdje zguljena unutrasnjost (ni rukohvati, ni volan, nis nis), tipke ko i prvog dana... otisla jedino spona balanstange koja kosta 120kn :) 
iznenaden sam kvalitetom fakat!  od prijasnjeg vlasnika su svi racuni od ovlastenog kod mene, mislim da je mjenjao samo jednu sponu il tak nes (na FR je, a neda mi se sad istrazivat to :) )...

Link to comment
Share on other sites

Renault 19 1.4s - kupljen od prvog vlasnika sa 140 000 km, prodao ga sa 230 000 km prijatelju, sa napunjenih 260 000 kn završio negdje u Zadru.....

Megane Coupe 1.6e  - kupljen također od prvog vlasnika sa 190000 km u 12 mj/2012 sačuvan i održavan osim kozmetičkih sitnica(parking u gradu, auto nije garažiran....) do sada toči i vozi, izmjena potrošnih dijelova na trapu, redovni servis i jedan veći zahvat izmjena brtve glave......

Edited by Dodo
Link to comment
Share on other sites

R19 1.9D kupljen iz uvoza, na satu je imao 220 000km dok sam ga prodavao, pretpostavljam da je koja stotka više bila. Brtva glave se mijenjala 2put, ostalo super.

Još ga viđam po Vž a prodao sam ga pred 6 god

Edited by vlovrec
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima vec tema o ovome.

 

R. Laguna - 300.000 km jos radi ko urica

R. Megane CC - 166.000 km takodjer sve ok

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima vec tema o ovome.

R. Laguna - 300.000 km jos radi ko urica

R. Megane CC - 166.000 km takodjer sve ok

E, to me i bilo strah, da se ne ponavljam. Prije otvararanja ovog posta sam tražio, ali nisam našao ovako nešto...

Link to comment
Share on other sites

clio dci 1.5, 220k, u 10. godini starosti je... nikad stao na cesti, nikad vecih kvarova, redovito odrzavan, i dalje ide bez greske. tek sad polako klizi kuplung i ide na zamjenu, od ostalog promjenjen koji relej, baterija, par lagera... inace naturpijan na 100ks, čučui na bilsteinu i ima 15mm distance. cista petica.

Link to comment
Share on other sites

megane 1.4e - 2000g prvi vl, 250 000, s tim da je do 2008 imao 90 000, tad je došao meni u ruke, prije cca god brtva glave rekla mjau, napravilo se i gas

Edited by robby89
Link to comment
Share on other sites

clio dci 65 - deveta godina, 89000 km, bez velikih kvarova.

stari ga vozio do prije 15 mjeseci i otada je 29000 presao sa mnom.

servisi svakih 10000 km, toci i vozi. :)

Link to comment
Share on other sites

scenic 2000g 1.6 16v treci vlasnik 193 000 a kupio sam ga sa 175 000

kod mene je 1 godinu i 8 mjeseci

osim potrosnih materijala: spone, krajnik, 2 puta kvacilo, komplet zadnje kocnice, prednje amortizere i nosace motora 

od kvarova: krepao komp i 2 bobine i reparacija kocionih kljesta na zadnjem ljevom kotacu zato sto je polugica od rucne ostala u zadnjem polozaju i nije funkcionirala rucna

i mjenjan alternator

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

clio 1 1.9d 1993 kupljen sa 216000 i nije vise vrtio...imao kozna koliko, isao ko mutav...dok ga zima i los antifriz dokrajcio...generalka i peglaj dalje i dan danas pegla...moguce da ima i preko 300000

 

megane coach 1.6e 1996 kupljen sredinom 4.2013 sa 176000, nedavno okrenuo 190000, od kad je kod mene promjenjena desna poluosovina, servis, plocice prednje, zalotan kabel senzora abs-a, promjena anlasera i pumpe goriva nedavno i peglaj dalje...uskoro veliki servis + prednji ovjes sta treba

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Laguna 2.0 dCi ima nesto sitno preko 200.000 km.. Nikad nista, tek se razradila.. Po informacijama iz Renaulta ima primeraka sa debelo preko pola miliona, toci-vozi.. Uglavnom Espacei..

 

Megane I 1.9 dCi sa 102 ks imao preko 300.000 km kada sam ga prodao, a Meg II karavan oko 160.000.. Isto 1.9, samo 120 ks i 300 Nm.

Stara 18-ica oko 200.000 km i danas radi kao satic, jedino limarija mora malo da se radi i da se registruje. Cleon..

Clio je na oko 140,000 km, 1,2 16v

Burazerov Megane je na oko 150,000 km, samo jedan grejac promenjen za sve vreme..opet 1.9...

Link to comment
Share on other sites

Moj bivsi megane iz 2001 ja napravija s njim oko 100000 osim bobina koje sam prominija 3 nije bilo nekih vecih problema!proda ga susidi 2007 i vidija ga ima 2 miseca bilo na satu 205000!ona mijenjala 1 bobinu,amortizere,diskove,remenje,bravu od prtljaznika i to je to otprilike sta mi je rekla i spuzvu od suvozacevog sjedala a to san ja sje...

Link to comment
Share on other sites

Ispada po dosadasnjim postovima da je kod Renaulta sve super!

E pa sad..

R Megane Grandtour Ii 1.5 dci, prvi vlasnik, 2005, 135000km, mjenjac mijenjan na 50000km, turbina na 132000, nekoliko nosaca motora i jos dosta drugih stvari nevezanih za motor.

R Laguna Grandtour Ii 2.2 dci, drugi vlasnik od 94500 km sad ima 154500 km, 2004, promijenjena usisna grana na 110000 km, nosaci motora, leteci preventivno na 120000km(2 od 4 bili malo potroseni), zadnji seleni, prednji diskovi, sve plocice i sad je odlicna.

R Laguna Ii 1.9dci, ko zna koliko kilometara, pisalo 130000, 2001, bolje da ne nabrajam... Kratko je bila kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Clio 1 1.2 rt 1998 drugi vlasnik,kupljen sa 143000 a sad ima 167000.Do sada promjenio set zupčastog+remen,kugle i ležaj prednjeg kotača.Servis svakih 10000 i za sad jako povoljan za održavanje,nikad dosad me nije iznevjerio tipa da ujutro neće upalit il da trokira ma ništa dosta je tih i povučen.Mali je pravi zvrk,vozim dok ne krepa..a valjda nebu dok je u mojim rukama! :l:

Link to comment
Share on other sites

MEGANE 2 1.9dci vlasnik pitaj Boga koji.Na satu 197tkm,ja od toga napravio zadnja 4.Promjenio svo remenje,ulje,stavio novi antifriz i vozi.Ovo mi je prvi Renault i za sada sam prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

r19 1.8 (75 ks)        kupljena sa 50 tkm  prodana 2004.  sa 160  tkm     sada ima preko 300 tkm

laguna I  2.0 RXE prodana sa 115 tkm     nemam podatak koliko je sad prešla

Link to comment
Share on other sites

Renault laguna 2 2002 godina 2.2 dCi 213000 km, motor/mjenjač bez ikakvih problema.

Renault 18 TLJ 1.4 oko 300000 km bez kvarova na motoru,ili mjenjaču. Zahebavao samo Solex-ov karburator godinama i poluosovine (kinetički). Vozio ga dok se nisam prevrnuo i sletio u kanal s njim (imao 19 godina).

Link to comment
Share on other sites

Četvorka cca 200 tkm, strunuli pragovi oko stražnje torzije, prodan tipu u Miholjac koji je sredio pragove i prešao s njim još 70-ak tkm koliko sam bio upućen bez intervencija na motoru. Petica dizlo imala 230 tkm kad je prdnula brtva glave, promjenjena brtva, pobrušena glava, toči - vozi, prodana u voznom stanju s preko 250 tkm, od tada joj se gubi svaki trag, Clio 2 1.5 dci 65ks 300 tkm, popustilo ubrizgavanje, spremljen u garažu i čeka nekakve novce da ga se vrati na cestu. Twingo 1.2 8v 272 tkm, bez otvaranja motora, još vozi na originalnom setu kvačila, ostalo se više manje mjenjalo kako je odlazilo, ugl. ležajevi i redovno održavanje. Kangoo 1.5 dci 85 ks kupljen od prvog vlasnika imao 122 tkm, sada ima 172 tkm i nema nekih specifičnih problema.

Link to comment
Share on other sites

Safrane 2.0 16v za sada 215 000km  i u ove 2 godine kako je kod mene nikakvih kvarova osim redovnih servisa nisam imao

Link to comment
Share on other sites

post-14124-0-43467300-1392071086_thumb.j

evo moj je prije jedno mjesec i pol napunil 222 222km,motor i dalje dela ko sat ,a nadan se da će  tako i dalje... :drivar:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bivsi R5 1.4i iz 1991. je imao oko 160 kad sam ga prodao. Sad nakon 4 i kusur godina ako nema 210 dajem glavu.

Link to comment
Share on other sites

evo ga, malo sam ja to sredio, napravio sam dvije liste, jedna za aute koje trenutno vozite, a druga za aute koje ste prodali, nedajbože slupali, umirovili itd itd. možete se od sada u tu listu upisivati, pozz

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.