Jump to content

grijač rashladne tekućine megane 2 dci


vlado112

Recommended Posts

Da li postoji taj grijač u meganu 2 dci, znači trebao bi zagrijati rashladnu tekućinu motora prije u hladnijim uvjetima, a time i prije početi puhat toplo na šajbu da se odmrzne?

Link to comment
Share on other sites

imaju neki automobili taj grijač i bez webasta,npr. octavie iz 2001., čitao sam po internetu i pojedini modeli lagune, clia isto tako, u biti to je električni grijač koji na nižim temperaturama se aktivira okretanjem kotačića ventilacije na šajbu i i drugog kotačića skroz udesno u crveno, kod mene čak na kraju crvene linije ima znak šajbe.

Link to comment
Share on other sites

Megane 2 dCi ima dodatni grijač na malom hladnjaku , uostalom kao i većina novih dizel motora koji imaju jako veliku energetsku učinkovitost , pa samim tim i vrlo malo rasipanje (toplotne) energije , što opet ima za posljedicu da bi imali loše grijanje da nema dodatnih el. grijača...

Link to comment
Share on other sites

dali se taj grijač aktivira sam od sebe pri nižim temperaturama ili okretanjem kotačića-pritiskanjem dugmića

Link to comment
Share on other sites

Da,al grije zrak za kabinu,a ne rashladnu tekućinu,ko npr.vodeni webasto.

grije vodu ne zrak

obicna cjev sa grijacem nikakva nauka

Link to comment
Share on other sites

bilo je baš o tome govora prije koji tjedan dva...ima i slika...i kolega marek je u pravu...radi slično kao kalorifer :D

Link to comment
Share on other sites

to je onda drugo

naslov je grijac rashladne tekucine...

tako da mislim na grijac koji bude ugrađen na cjev na ulazu u mali hladnjak kabine(grijanja)

taj grijac grije vodu služi da se voda prije zagrije i da bude toplo u autu

prije nego motor postigne radnu temperaturu.

Link to comment
Share on other sites

evo sad malo kopam po netu jer me zainteresirao uglavnom dci bi trebali imati

ali sad ako je auto za TLBALK tržište nebi bilo cudno da nemaju

uglavnom stavlja se za tržišta sa hladnijom klimom

pale se automatski kad je temperatura vode ispod 5 stupnjeva i griju do 70 i nešto

naravno griju rashladnu tekucinu

Link to comment
Share on other sites

mislim da su na dvojci to imali 1.5 dci za naše tržište,za sjeverne krajeve je možda dolazilo i na 1.9...ali morate se složit da je svrha tim sistemima samo komfor pri vožnji ne zagrijanim autom i po tome je ovaj suhi sistem puno efikasniji...

Link to comment
Share on other sites

Postoje grijači rashladne tekućine i na mom autu se nalaze na cijevi koja vodi u kabinu, dakle u mali radijator. Iako nisam primijetio da se nešto brzo zagrije motor sa, ili bez tih grijača.

Link to comment
Share on other sites

Ja obicno stignem do destinacije prije nego kaj mi se auto zagrije kad je vani u minus stupnjevima, bila ona daleko 2km ili 200km.  :sp:

 

S druge strane, u Laguni puše toplo skoro pa odmah. Divotica.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.