Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Na sportu je plici. Ali su mi jedanput prodalu vislji,mislim od Megana ili traffica. Sve je isto samo je vislji. Znaci to nema veze, jos bolje da je veci?

Link to comment
Share on other sites

sto veci to je bolje, manji pad tlaka na filteru i veca povrsina koja se sporije zapuni smecem. i ujedno s time bolje i duze bolje filtrira

Link to comment
Share on other sites

sitne cestice. nisam rekao da ce se zacepit, al mu se smanjuje efikasnost. neznam meni uopce nije jasan trend stavljanja minijaturnih filtera ulja. nevidim ni neku ustedu... 

Link to comment
Share on other sites

baš ću pitati slijedeći put u dućanu. Mada bih više volio da dođem i kažem dajte mi filter ulja, npr. za Trafic, nego da se prepustim njihovom istraživanju

Link to comment
Share on other sites

jel znas koja je oznaka trenutnog filtera koji imas od purfluxa?

 

Link to comment
Share on other sites

sto veci to je bolje, manji pad tlaka na filteru i veca povrsina koja se sporije zapuni smecem. i ujedno s time bolje i duze bolje filtrira

Ne treba biti fizički viši, može se filtracijska površina riješiti "cik-cak" uzorkom.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba biti fizički viši, može se filtracijska površina riješiti "cik-cak" uzorkom.

Pa purfpux i jencik cak.

Inace nisam uvjeren da tako ima znacajno vecu povrsinu filtriranja. Racunaj da je na svakom kutu po liniji presavijanja dio koji ne fiktrira. Ovde su znatno povecali to. Nznm. A u ostalom purflux je i onako cikcak

Hvala na linkovima. Valjda je i promjer brtve isti?

Kolko ja znam sva vozila imaju tu brtvu istog promjera. Eventualno da pitas trgovca da ti da original i ovaj pa samo naslonis jedan na drugi i provjeris i to.

Link to comment
Share on other sites

Pa purfpux i jencik cak.

Inace nisam uvjeren da tako ima znacajno vecu povrsinu filtriranja. Racunaj da je na svakom kutu po liniji presavijanja dio koji ne fiktrira. Ovde su znatno povecali to. Nznm. A u ostalom purflux je i onako cikcak

 

Jest purflux, ali nisu ostali. Povećali su površinu filtriranja jel je inače bilo problema s filtriranjem ulja u lagunama (poznati slučaj testiranja lagune 2 phase 1 od strane autobilda gdje je na 50tkm otišla turbina).

Link to comment
Share on other sites

a bo :D 

eto onda uzme purflux i jos ako mu stane onaj 98mm visok i promjera 86mm imace 2 puta vecu povrsinu filtriranja (ako ne i vecu neda mi se racunat) :D

Link to comment
Share on other sites

bio je jedan rumunj koji je mijenjao filter na 5oookm i ulje mu je bilo znatno cisce neg kad je samo uz zamjenu ulja mijenjao filter. a zamjenom se izgubi mozda dec dva ulja ako i tolko. 

ja sam htio to uvest u svoju praksu no nekako sam zaboravio...

Link to comment
Share on other sites

ljudi, nemojte pretjerivat... 5000km je mozda bilo ok u vrime mineralnih 15w40 ulja, ali danas jedino ako je to necija godisnja kilometraza.... 

btw, kako se to promini filter ulja bez da se promini ulje? i zasto bi to uopce netko radia... 

Link to comment
Share on other sites

Jest purflux, ali nisu ostali. Povećali su površinu filtriranja jel je inače bilo problema s filtriranjem ulja u lagunama (poznati slučaj testiranja lagune 2 phase 1 od strane autobilda gdje je na 50tkm otišla turbina).

nemoguce da je zbog filtera otisla 

Link to comment
Share on other sites

 

btw, kako se to promini filter ulja bez da se promini ulje? 

Odvrne se. Prije toga ubaciti u brzinu i ugasiti motor. 

Link to comment
Share on other sites

ljudi, nemojte pretjerivat... 5000km je mozda bilo ok u vrime mineralnih 15w40 ulja, ali danas jedino ako je to necija godisnja kilometraza.... 

btw, kako se to promini filter ulja bez da se promini ulje? i zasto bi to uopce netko radia...

odvrnes filter, istekne kazem mozda dec ulja i stavis nov filter i dopunis ulja kolko fali (manje od dec dva) 

a zasto bis to radio, zato sto je nov filter sposobniji absorbirati sitne cestice koje vec koristeni i nije tolko. 

Link to comment
Share on other sites

odvrnes filter, istekne kazem mozda dec ulja i stavis nov filter i dopunis ulja kolko fali (manje od dec dva) 

a zasto bis to radio, zato sto je nov filter sposobniji absorbirati sitne cestice koje vec koristeni i nije tolko. 

pa ne znam... ako vec idem na zamjenu, onda bi radje odma prominia i kompletno ulje... pa makar to znacilo recimo minjat sve na 7.5-10tkm... 

isto tako, ta kolicina koja ce izic, ovisi valjda o motoru, jer pretpostavit cu da bi kod nekih mogla prilicna kolicina ulja istec (ako je filter nisko). 

Link to comment
Share on other sites

 

A živ si!!! Dobro je :)

Jesam naravno :-) navrati na kavu kad stigneš

Link to comment
Share on other sites

filter ne bi smio biti tolko nisto da curi ulje van. iscuri ti malo iz kanala i to je to. 

i racunaj da je zamjena ulja 400kn a ovo 50-70kn tako da je poprilicno manji trosak. 

Link to comment
Share on other sites

baš ću pitati slijedeći put u dućanu. Mada bih više volio da dođem i kažem dajte mi filter ulja, npr. za Trafic, nego da se prepustim njihovom istraživanju

Ako tražiš duži filter, imaš Filtron OP 545 (dužina 10cm) ili OP 554/1 (dužine 12cm)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.