Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Dakle, proizvođači auta ali i proizvođaču ulja su usuglašeni da izmjena može ići na 30 tkm (ukoliko nema previše opterećne vožnje, "door to door" vožnje itd itd.) bez ikakvih problema. Međutim, znamo svi kako je u praksi drukčije, tj. svi mijenjamo između 12-15 tkm. Štoviše, čak se i ovlašteni servisi rijetko kad usude ići preko 20 tkm pa čak i kod novih automobila. Kakva su vaša iskustva, koliko često mijenjate, znate li možda ekstreme (manje od 10tkm ili više od 20?). Spadate li vi možda u ekstreme? :)
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Otprilike 12 000. Clio II dCi 2003, 195 000 km. Otprilike 65% otvorene i autoputa, ostalo grad. Sam mijenjam ulje i filter i ne isplati mi se živcirati s llong life intervalima, posebno jer auto već i ima godina. Edit: naravno, Elf 5w40

Edited by Fishkal
Link to comment
Share on other sites

10.000 km, iako imam dosta otvorene voznje (Laguna III)

Sa Cliom,menjam na 5-6.000 km.

U oba slucaja sintetika po RN standardima.

Link to comment
Share on other sites

10000 km plafon, ne zelim se igrat i cekat vise. najvise sam cekao 12000 km jer sam zaboravio na to skroz, pa mi nije bilo svejedno kada sam vidio.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam konstantno otvorenu voznju, i mjenjam ulje svakih 15 tkm. Vlasnik prije je redovito mjenjao na 20 tkm. Auto ne trosi ulje, nema nikakvih problema. Glupo mi je mjenjati na 10 tkm i radtii 3 servisa godisnje, zbog toga sam i kupio auto s duzim intervalima. Nutra ide preko 7 l ulja, tako da cifra za ulje ispadne podosta. Ne kupujem kod kipora i slicnih. Koristim Elf Evolution,

Link to comment
Share on other sites

I 15.000 km je OK, cak i 30.000 ukoliko je zaista konstantno otvoren drum. To naravno vazi za ulja koja idu u FAP motore.. Ionako postoji OCS koji nadgleda ulje..

Link to comment
Share on other sites

Mi tu zaista nemamo gradsku voznju. Cak i u samom Cakovcu nije to prava gradska voznja, ionak ga cijelog prodjes za 5 min. Osim u sate kad ljudi idu s posla.

Link to comment
Share on other sites

Svakih 10 000 km sad na Megane-u i na bilo kojem autu koji sam imao isto ;)  

Link to comment
Share on other sites

Svake godine u 6. mjesecu :D

Otprilike to dođe 10tkm plus-minus nešto sitno.

2 izmjene su bile ELF Competition 10W40, a iduće 2 će biti Shell Helix HX7 10W40.

Link to comment
Share on other sites

megane 3 1.6 16vsvakih 15 000 km elf evoltuon 5W40... imam dosta otvorene a propisani interval je 30 000 tako da mislim da je dovoljno skratit za pola taj interval te da bi u mojim uvijetima skracivanje za 3 puta bilo previse... isto tako kod atmosferaca je sigurno ulje puno manje toplinski optereceno pa moze biti i duze...

 

ford focus 1.6 moj bivsi auto prvih 3 servisa svakih 20 000 km a nakon toga jednom godisnje (a to je 7-8k km) jer se sada puno manje vozi...

 

peugeot 307 1.4 8v sta mama vozi jednom godisnje cca 25 000km, i evo na 240 000 km je auto i sve 5...

 

renault 4 jednom godisnje ili svakih 7-8k km i evo ga na skoro 200 000 km je...

 

inace znam ljude sta su u cliu 1.4 16V nisu promjenili ulje po 30 000 - 35 000 i kasnije nastavili svakih 15 i sve ok... 

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

vec 10. godina svakih 20-25k, tj. jednom godisnje 5w40 elf il mobil1... ko sto njambrosic veli, vecinom otvorene voznje jer u ck nema bas gradske voznje... max 5. put stajem na putu za poso il gradu.

Link to comment
Share on other sites

vec 10. godina svakih 20-25k, tj. jednom godisnje 5w40 elf il mobil1... ko sto njambrosic veli, vecinom otvorene voznje jer u ck nema bas gradske voznje... max 5. put stajem na putu za poso il gradu.

Zato i nemaš više leteće :D

sorry

Link to comment
Share on other sites

Clio II 1.2 16V 2005. - svakih 10,000km +- 1,000km

 

Shell Helix Ultra 5W40, purflux ili mann filter ulja.

Link to comment
Share on other sites

E marek, ti su tu dezurna tracara, a ne pratis! :-) meni su leteci uredni, menjam ih jer mi ih se mjenja, a ne zato jer ih se cuje... evo za 2 tjedna bumo vidli kod tvog sogija na kaj lice :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Imao sam samo dvije izmjene dosad.

Sipam zvijezdu ili neko drugo jestivo ulje svakih 12000 km (3000 km prije propisanog intervala). Turbak je pa bi mu dobro doslo ranije mijenjanje ulja ali opet plin je pa iz iskustva od prethodnih lpg automobila koje sam imao znam da se na plin bez problema moze koju hiljadu km i probit termin.

Link to comment
Share on other sites

Ja ni nemam leteće, moji su davno odleteli..

Ja mjenjam na 8-10 hiljada iliti kod mene treba za to bar 2 godine hehe.Taman.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.