Jump to content

Megane 2 1.6 16v problemcici


dsetka6

Recommended Posts

Danas se vozio sve dobro..osim kad sam ga upalio podrhtava na leru..u voznji se cini dosta ok sve..

Dali i trosi vise ako je bobina losa?

Znaci vrijeme je za zamjenu,samo koja je losa pitanje je..citao sam da su neki s foruma otkrili kvar skidanjem bobina dok auto radi pa kad se skine ona koja ne valja onda se rad motora ne mijenja..to je ispravan nacin?

Gdje su najjeftinjije bobine..uzeo bi Beru jer citam da su te najbolje..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dsetka6

    45

  • Brainmind

    7

  • scenicRXE

    7

  • Smuchac

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

za bobine posalji poruku lagerosu

kod njega je beru 250kn komad

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam mu poruku pa cemo vidjeti..

Nadam se da je 100% bobina u pitanju pa da je ne uzimam bezveze..danas je auto radio uredu..samo kad sam ga upalio nemirno je radio..u voznji je ok..taj nemiran rad je do bobine?

Link to comment
Share on other sites

Dali se moze vidjeti koja je neispravna bobina ako skinem samo one konektore sa bobina? Ili treba nesto drugo napraviti?

Link to comment
Share on other sites

probaj prvo vadit jednu po jednu komplet van al sa ugasenima autom i pogledaj da ti nije mokra koja od bobina

meni je znala voda nakapat unutra pa je znao trokirat

Link to comment
Share on other sites

Ok..probati cu..pa cu vidjeti dali se vidi nesto na njima..

Hvala..

Auto mi malo podrhtava na leru..i kad stisnem gas da stoji na 1000okr ne moze stajati nego variraju okretaji..a kad drzim gas na 2000okr onda se ne mice ni gore ni dolje..jel to moze biti uzrok bobina?

Dali je ovo sto se vidi na slici znak lose bobine?

Izgleda kao da je probila..da se nesto malo otopilo..

post-15257-0-12262500-1396015972_thumb.j

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Znaci za baciti je..

Stavio sam drugu..sve su beru i sve ostale su u stanju kao nove..samo ta jedna je imala to na sebi..

Ali primjetim da mi auto jos malo podrhtava..ne znam jel to normalno da bude tako ili nije..

Link to comment
Share on other sites

Možda i nije probila. Čuvaj staru za svaki slučaj. I ne štancaj postove onoliko,nije ovo hitna. :dobroje:

Moj savjet ti je da uzmeš još jednu i da ju čuvaš u autu. Znaju crkavat u paru. Sam sam se u to uvjerio. 

Link to comment
Share on other sites

Imam jos jednu novu za svaki slucaj..sce su mi na autu beru..opet osjetim to neko podrhtavanje na leru..ne znam do cega bi to moglo biti..mislio sam bobina ce rjesiti taj problem

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da bi problem podrhtavanja mogao rjesiti donji nosac motora..tako su rekli na danima otvorenih vrata u renault servisu..

Ima li netko da prodaje jeftino dijelove?

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Kontaktirao sam ga. Hvala.

Dali netko zna gdje ima za skinuti service manual za megane 2 1.6 83kw

Link to comment
Share on other sites

Imate temu o manualima pa se tamo dogovarajte. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav..

Problemi..htio sam ubaciti xenon..prvi problemi nedostatak mjesta..pa onda problem gdje mi ne radi xenon tj zarulja na suvozacevoj strani..ne radi sad ni obicna zarulja..ne znam dali se dogodio kratki spoj pa je osigurac otisao ali i to smo gledali i svi izgledaju ispravno i u medjuvremenu sad mi radio trazi code..i to je sad problem..

Znaci trebam code radia i rjesenje problema zasto mi ne radi svjetlo na suvozacevoj strani..

Hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Dali netko zna gdje se nalazi osigurac za svijetla u megane 2? I dali ako je neispravan osigurac ne rade oba svijetla ili samo jedno?

Link to comment
Share on other sites

moras skinut radio i očitat brojeve da ti možemo reci koji je kod..

Link to comment
Share on other sites

Imas osiguraca u kabini ispod volana lijevo i pod haubom.

Link to comment
Share on other sites

Dali netko zna gdje se nalazi osigurac za svijetla u megane 2? I dali ako je neispravan osigurac ne rade oba svijetla ili samo jedno?

 

1. Osigurači se nalaze u motornom prostoru. Svako svjetlo ima svoj zasebni osigurač. Ukupno imaš 4 osigurača, svaki od 10A.

2. Vidi pod 1.

Link to comment
Share on other sites

Dali netko pomocu ovih brojeva i kodova moze reci koji je kod za navedeni radio..kodiran je a trebam ga dekodirati..ako je ikako moguce. Hvala unaprijed.

post-15257-0-12747400-1401899847_thumb.j

post-15257-0-79871900-1401899877_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pojavilo me se danas na displayu CHECK EMISSION i upalila se lampica kljuca i ubrizgavanja..zna li netko sto bi to moglo biti? auto je na LPG a iz iskustava drugih znam da je paljenje te lampice povezano s plinom..

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.