Jump to content

Megane 2 1.6 16v problemcici


dsetka6

Recommended Posts

Kakvi su simptomi ako je bobina losa?

Vidio sam da su neki clanovi foruma nekako izolirali bobinu pa je bilo ok..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dsetka6

    45

  • Brainmind

    7

  • scenicRXE

    7

  • Smuchac

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da pitam odmah ovdje..koje sijalice idu u moj auto..imam lecu pa ne vidim,dali je h7? Pregorila lijeva pa cu je nekako uspjeti zamjeniti..hvala

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi..sutra cemo promijeniti termostat pa cemo onda na stelanje plina..

A ipak nije pregorila zaruljica nego samo kontakt bio los..iako su mi losa svjetla svjetle svako na svoju stranu :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi..sutra cemo promijeniti termostat pa cemo onda na stelanje plina..

A ipak nije pregorila zaruljica nego samo kontakt bio los..iako su mi losa svjetla svjetle svako na svoju stranu :)

kupi kvalitetniju zarulju i svjetlit ce kak trebe

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je samo u tome problem..probati cu staviti drugu pa cu vidjeti dali ce biti bolje..ovako nisam zadovoljan. Ili mozda ugraditi xenon jer vec imam lecu pa nebi lose ni bilo..iako mi to sad nije primarno.

Jutros mi se dogodilo prvi put da nije upalio od prve..inace pali odmah..jutros pali i vergla i nista..i stane,ja drugi put stisnem start i upali odmah..ne znam do cega to moze biti

Link to comment
Share on other sites

meni su krepale pa sam stavio one iz kompleta za 25 kn

to je bilo grozno

svaka svjetli na svoju stranu i sve okolo al ne i tam di treba

i svi mi blicali

i kad sam kupio philips za 250 kn svetle oba dvije jednako i baca svjetlo bas gdje treba

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi..sutra cemo promijeniti termostat pa cemo onda na stelanje plina..

A ipak nije pregorila zaruljica nego samo kontakt bio los..iako su mi losa svjetla svjetle svako na svoju stranu :)

slobodno reci majstoru neka ti provjeri kako ti radi lamda sonda

Link to comment
Share on other sites

Da pitam..gdje bi tocno trebao biti pokazivac temperature? Na 3oj crtici? Meni varira temperatura,dodje do te 3.crtice i onda se spusti 2,3mm pa opet gore i tako stalno uglavnom..

Link to comment
Share on other sites

Termostat promijenjen ali pokazivac temperature nije fiksan nego opet malo varira..bio je spojen na dijagnostiku i pratio sam temperaturu preko laptopa i pokazivaca,ventilator se pali na 99"C i ohladi ga na 93"C to je bilo provjeravano na mjestu dok je auto stajao i pokazivac temperature je fiksan tad bio..nije se pomicala ta kazaljka..e sad zasto u voznji malo varira?

Link to comment
Share on other sites

Plinska dizna pravila probleme u nemirnom radu motora i sad je temperatura uredna..zna se malo nekad spustit ali milimetar..mislim da je to ok.

Danas mi se pojavio problem..prtljaznik ne mogu otvoriti,otvarao sam ga danas bar 10puta i dodjem kuci hocu otvoriti i ne mogu (staklo posebno mogu otvoriti)

Probao sam otkljucat zakljucat auto ali nista..u cemu bi mogao biti problem?

Link to comment
Share on other sites

Plinska dizna pravila probleme u nemirnom radu motora i sad je temperatura uredna..zna se malo nekad spustit ali milimetar..mislim da je to ok.

Danas mi se pojavio problem..prtljaznik ne mogu otvoriti,otvarao sam ga danas bar 10puta i dodjem kuci hocu otvoriti i ne mogu (staklo posebno mogu otvoriti)

Probao sam otkljucat zakljucat auto ali nista..u cemu bi mogao biti problem?

ako se normalno otkljuca i rucica sano propada onda ti se je otkvacila polugica

pukne plastika od starosti i to se otkvaci

tak je meni bilo

Link to comment
Share on other sites

Plinska dizna pravila probleme u nemirnom radu motora i sad je temperatura uredna..zna se malo nekad spustit ali milimetar..mislim da je to ok.

Danas mi se pojavio problem..prtljaznik ne mogu otvoriti,otvarao sam ga danas bar 10puta i dodjem kuci hocu otvoriti i ne mogu (staklo posebno mogu otvoriti)

Probao sam otkljucat zakljucat auto ali nista..u cemu bi mogao biti problem?

Problem je u vodiču u gumenom bužiru između karoserije i vrata.Potraži po forumu,ima dosta o tome,stara boljka karavana.

Link to comment
Share on other sites

hvala ekipa..uskoro cu u auto pa cu pogledati vidi li se stogod iznutra..valjda cu uspjeti rjesiti..

potraziti cu po forumu jos kako otkoniti kvar

Link to comment
Share on other sites

Uspio sam otvoriti prtljaznik kako sam nasao na forumu..sreca pa imam staklo koje mogu otvoriti pa njega otvorim pa onda kroz onaj kao prozorcic povucem onu plastikicu pa otvorim prtljaznik..e sad gdje se nalazi taj buzir? Skinuo sam onu plastiku i gledao ali nisam nasao..

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaš skidati nikakvu plastiku,gumeni bužir kroz koji prolaze žice iz karoserije u vrata nalazi se gore lijevo.

Link to comment
Share on other sites

Znam sad..citao sam po forumu..sutra cemo vidjeti dali je zica problem kao i drugima sto je bilo..ali pretpostavljam da je..takvi su simptomi

Link to comment
Share on other sites

Koja je radna temperatura za 1.6 16v 83kw? Na koliko stuonjeva se pali ventilator?

Link to comment
Share on other sites

Koji je razlog tresnje motora...npr uoalim ga i u leru se trese..bude malo miran pa se malo zatrese pa se opet smiri..zbig cega se to moze dogadjati..tresao se i vise ali sam promijenio plinsku diznu i sad je puno mirniji..dali je to simptom lose bobine? Dali moze i trositi vise zbig lose bobine?

Link to comment
Share on other sites

Da napomenem..cini mi se da se cak zna vise tresti na benzin nego na plin..iako nekad se i ne trese..ali to cu jos morati upratiti

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da to podrhtavanje se osjeti samo dok je auto hladan..jako sporo mi dize temperaturu..treba prijeci 10ak km ako je vani temp kao sto je danas bila..oko 20"C ..termostat sam promijenio skupa sa kucistem..ne znam do cega bi mogao biti problem..

Link to comment
Share on other sites

Danas mi se dogodilo u voznji na 70km/h vozim se u 5.oj brzini i krene odjednom cupkanje i tako par sekundi i upali mi engine check lampicu i onda se ugasila i sve normalno..nakon 4,5km opet na kratko pocelo cupkanje i prestalo..vise se nije ponavljalo..jel to znak da bi bobina uskoro mogla izdati?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.