Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Ovako

 

zamjenio bi originalni radio ali neznam koji radio da kupim a da ima prikljucak za komande na volanu i displej jer nebih htio ostat bez toga

 

nadam se da netko ima skustva s time

 

hvala i pozz

Link to comment
Share on other sites

samo sony jedan model ima na sebi odmah dio da ne gubis prikljucak za komande

za ostale uredjaje moras dokupiti interface za to, originalni su oko 500+kn, zamjenski oko 250kn

Link to comment
Share on other sites

I pitanje je hoće li ti display raditi.

Za Pioneer imam takav adapter i komande rade, ali na displayu samo piše "Renault" :)

Link to comment
Share on other sites

aha

znaci nikako da imam i komande i displej za drugim radijom...bas bih htio usb

ili da mi barem ovaj originalni oce ocitat cd-e

a recite mi jel istina da mi se ne isplati zvucnike mijenjat jer je radio loš i daje loš zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Display je manje bitan, barem meni. Komande su te koje puno znače jer manje prtljaš desnom rukom i pogledom okolo.

Možda ti ovo pomogne:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/konektor-connects-ctsrn004-za-komande-na-volanu-renault-/51606

 

 

Na ebayu je nešto jeftiniji, cijelih 35kn.

 

http://www.ebay.com/itm/CTSRN004-RENAULT-CLIO-2000-2005-STEERING-STALK-CONTROL-INTERFACE-ADAPTOR-/400656022114?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&var=&hash=item5d48f5ba62

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

sto se zvucnika tice, da bolje rade ako ih se zamijeni
naravno i od toga ima bolje, ali nebitno

 

imas apline model koji ide u vrata  bez ikakvih preinaka

Link to comment
Share on other sites

Kad smo tu pa da pitam. Ovo iz svijeta medija bi islo meni na alpine HU? Treba li jos sto? @ kristijan: ne mogu svi zvucnici jer originalne drze dva vijka. Kad skines onu plastiku sve ce ti biti jasno...

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Kad smo tu pa da pitam. Ovo iz svijeta medija bi islo meni na alpine HU? Treba li jos sto? @ kristijan: ne mogu svi zvucnici jer originalne drze dva vijka. Kad skines onu plastiku sve ce ti biti jasno...

 

Na linku sa ebaya se nude adapteri za razne proizvođače auto-radija, a na ovom iz svijeta medija ne piše ništa o proizvođačima.

Treba pitati/probati.

Link to comment
Share on other sites

Kažu ovako na ebayu za 

CONNECTS CTSRN004

"Each interface is compatible with a range of patch leads for the following brands:

 

Alpine / Blaupunkt /Clarion / JVC / Kenwood / Pioneer / Sony / Zenec

 / LG / Panasonic / Becker "

 
Tako da po meni bi trebalo radit ;) a što se tiče zvučnika, moja preporuka je da najprije vidiš kako se serijski čuju na novi HU ukoliko ne zadovoljavaju, imaš od alpine-a i pioneera tzv "renault perfect fit " seriju koja je plug &play......
Link to comment
Share on other sites

Pripazite na taj adapter iz Svijet medije. On igra samo ako vam je original HU Tuner List i ako nemate originalno display na središnjoj konzoli nego samo komande na volanu. Nadalje taj adapter nije dovoljan, potrebno je još da kupite i Patch kabel za točno određenu marku radija koji se će onda povezati ovaj adapter i vaše radio.

 

Evo, ako vam triba baš taj adapter onda imate recimo na ovom linku "adaptor+patch kabel (izaberete svoj tip radija)+shipping" sve za 250Kn.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/CTSRN004-RENAULT-CLIO-2000-2005-STEERING-STALK-CONTROL-INTERFACE-ADAPTOR-/400656022114?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&var=&hash=item5d48f5ba62

Link to comment
Share on other sites

Evo, ako vam triba baš taj adapter onda imate recimo na ovom linku "adaptor+patch kabel (izaberete svoj tip radija)+shipping" sve za 250Kn.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/CTSRN004-RENAULT-CLIO-2000-2005-STEERING-STALK-CONTROL-INTERFACE-ADAPTOR-/400656022114?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&var=&hash=item5d48f5ba62

 

Stavio si istu stvar kao ja desetak postova iznad.

Link to comment
Share on other sites

Alpine SXE-1750S i SXE-1350S su aftermarket nadogradnja postojećeg sistema za pojedine aute, između ostalih i Renault. Ja sam svoje zajedno s Alpine radijem uzeo u Ronisu i prezadovoljan sam zvukom. U paketu dobiješ sve potrebne adaptere i kablove za ugradnju istih, jedino moraš dokupiti dva prijelazna konektora za Renault da ne režeš žice. Jedino opaska, visokotonci su zalemljeni na kabel i namjenjeno je da taj kabel ide od mjesta gdje je visokotonac u vratima do mjesta gdje je niskotonac, na njega se spoji i imaš dalje još na to nadodan kabel koji spojiš na tvornički provućeni kabel u vratima jer nema skretnica na koje bi ih spojio, sve je u biti samo plug and play. S obzirom da u mojoj laguni visokotonci dolaze pod šajbu u kontrolnu tablu, morati ću srezati žice i prebrikati ove provučene, za to mi ne treba prijelazni konektor.

Edited by Laguna Rider
Link to comment
Share on other sites

Stavio si istu stvar kao ja desetak postova iznad.

 

Murphy uvik igra. Od dvadesetak linkova koji su mi se otvorili ja iskopiram baš taj koji si ti stavio. :D Nema šta, pogodio sam ko prstom u g.....

U svakom slučaju ovaj na Tvome drugom linku je jeftiniji i dolazi u paketu sa patch kabelom.

 

Link to comment
Share on other sites

Bolje zamjenit zvučnike a HU ostavit tvornički, eventualno pridružit HU jedno pojačalce kvalitetno i to je onda dobro. Čak i bez SW može sasvim fino svirati samo uzet zvučnike par sa skretnicama i odvojeni drajveri. Cca 500 kn gore-dole plus još toliko za neko rabljeno pojačalo barem srednje klase.

Link to comment
Share on other sites

Dobar :dada: . Za komande na volanu ćeš adapter lako naći (piše u spec. da je "Steering Wheel Remote Control Ready"). Sigurno ga i Alpine ima u ponudi, a i ebay je uvijek tu. Jedino mislim da su za display slabe šanse, svi ovi adapteri navode da neće raditi s novim radiom. Ako se dobro sjećam, u igri je svega par modela radia koji su podržavali tu mogućnost, naravno uz adapter. Ispravite me ako griješim.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da bi Alpine trebao nuditi oba kabla da sve radi? Neznam koji tocno kabl trebam za njega? Vidim da je to novi model. Mozda imate preporuku neke druge jedinice iste marke ali bolju za sl cijenu?

Link to comment
Share on other sites

Ne treba mu pojačalo za ovaj alpine sistem ni skretnice...bijesno je i bez toga

Nema to veze sa pravim pojačalom. Pojačalca u HU i prava pojačala su dva svijeta, kao bicikl usporediti s pravim motorom npr.

 

Više bi dobio s pojačalom i zvučnicima nego sa zamjenom HU.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da bi Alpine trebao nuditi oba kabla da sve radi? Neznam koji tocno kabl trebam za njega? Vidim da je to novi model. Mozda imate preporuku neke druge jedinice iste marke ali bolju za sl cijenu?

 

Taj model ti nema mogućnost prikaza na tvom originalnom displayu nego samo mogućnost povezivanja na komande sa volana.

Ako želiš da ti i display radi moraš naći model koji u tehničkim karakteristikama ima i ovakvu oznaku:

 

post-14075-0-57712700-1393318457_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.