Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

ok a da na postojeći orginalan radio samo stavim one dodatne komande da mogu imati USB ? 

I da molim ako netko zna koja je razlika između "tuner list" i "update list" ? :??:

Link to comment
Share on other sites

To su dvije vrste radia koje su se ugrađivale u Renaulte. Na jedan možeš ubaciti AUX (umjesto predviđene konekcije za CD changer), a na drugi ne  možeš, simple as that

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ok a na tuner list radiu ima neki konektor dodatni iza, zato me to zbunjuje 

Link to comment
Share on other sites

no evo na srpskom forumu član Zemara je povezao AUX na tuner list: http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=1770.msg730707;topicseen#new

c/p

Da se i ja nadovežem...
AUX na Tuner List je moguć ALI treba malo budženja.
Ovo sam uradio kod mene i fercera.

Znači potreban je konvertor iz analognog u digitalni signal, i konvertor sa 12v na 5v (pošto pomenuti konvertor radi na 5v, a isti se može naći na kineskim sajtovima)
Konvertor ovako izgleda 

Converter.jpg

Inače konvertor sa 12 na 5v vam je običan punjač za telefon za auto.

Ono što je škakljivo je dovesti signal u radio i još da radi smile1.gif
To se može uraditi tako što se na 10 pin(računa se od crvene žice) cd-a zalemi digitalni signal. 
Tuner_List.jpg

Kad se sve poveže, nareže se jedan silent CD i procedura je sledeća.
Ubacite silent CD i pustite muziku sa telefona i udri!!!  cancan

Znam da je mnogo elegantnije rešenje cdc emulator ali on je za naše mašine 45€, a mene je ovaj poduhvat izašao 8€.
Evo neka brzinska šema.

shema.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Hahha i cd stalno radi i grije laser. Hm hm a dobro :) pitanje je kolko je kvalitetan signal.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.