Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Nemoj, u biti ne možeš kupiti adapter jer moraš u narudžbi naglasiti za koju marku radia ti treba. To se odnosi na onaj dio na slici "select your free patch lead". Ta "zakrpa" nije ista za svaki radio. Pogledaj kroz cijeli opis adaptera, naći ćeš o čemu pričam.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ne kupuješ radio prema tipu adaptera nego adapter prema marki radija.

 

 

Nemoj, u biti ne možeš kupiti adapter jer moraš u narudžbi naglasiti za koju marku radia ti treba. To se odnosi na onaj dio na slici "select your free patch lead". Ta "zakrpa" nije ista za svaki radio. Pogledaj kroz cijeli opis adaptera, naći ćeš o čemu pričam.

 

Ma naravno da ću prvo uzeti radio, samo sumnjam da kabel za jednu marku podržava BAŠ SVE modele. Na primjer, vidim da ima PANASONIC1 i PANASONIC2 pa sumnjam da će baš svi raditi. Pokušavam ovih dana intenzivno saznati koja marka i konkretni model auto-radija 100% radi (mislim na kontrole iza volana) sa ovim kabelom/adapterom. Onaj središnji display me ne zanima toliko, jer koliko sam pročitao, 99% ljudi ga izgube nakon ugradnje novog radija. Na kraju krajeva, ima radio svoj display.

Link to comment
Share on other sites

Ne ovisi o adapteru oće li raditi komande sa volana ili ne nego o radiju. Moraš uzet radio koji ima izlaz za "Remote steering control".

Link to comment
Share on other sites

Ne ovisi o adapteru oće li raditi komande sa volana ili ne nego o radiju. Moraš uzet radio koji ima izlaz za "Remote steering control".

 

Jel to u popisu dodatnih funkcija/mogućnosti uređaja ili moram bacit oko na stražnju stranu pa gledati te izlaze?

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi biti u popisu funkcija, steering wheel remote control ready ili tako nešto.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da ću prvo uzeti radio, samo sumnjam da kabel za jednu marku podržava BAŠ SVE modele. Na primjer, vidim da ima PANASONIC1 i PANASONIC2 pa sumnjam da će baš svi raditi. Pokušavam ovih dana intenzivno saznati koja marka i konkretni model auto-radija 100% radi (mislim na kontrole iza volana) sa ovim kabelom/adapterom. Onaj središnji display me ne zanima toliko, jer koliko sam pročitao, 99% ljudi ga izgube nakon ugradnje novog radija. Na kraju krajeva, ima radio svoj display.

Kad kupiš radio pošalješ upit ovima s ebaya, navedeš model radia i auto u koji ugrađuješ. Oni ti odaberu adapter.

Link to comment
Share on other sites

znači ovako : iso konektor koji se spaja na radio sastoji se od 2 dijela/ 2 jacka: na jednom su žice od napajanja, a na drugom su žice od zvučnika. E sad, taj di su žice od zvučnika, žice na konektoru jednostavno precvikaš i one koje ostanu na konektoru, odnosno izlaze iz radija spajaš na ulaz pojačala, a drugi kraj koji ide prema zvučnicima spajaš na izlaz pojačala i u principu je to to ;) ukoliko ćeš koristit HI/LOW konverter, postupak je isti, samo onda izlaze za zvučnike sa radija spajaš na konverter i od konvertera dalje ideš sa činčevima na ulaz pojačala, a izlaz sa pojačala vodiš na zvučnike.......neće zvučat sigurno kao u kombinaciji sa nekim boljim aftermarket radiom, ali će svakako bit bolje i kvalitetnije nego kad svira preko samog autoradija........

 

znači ovako : iso konektor koji se spaja na radio sastoji se od 2 dijela/ 2 jacka: na jednom su žice od napajanja, a na drugom su žice od zvučnika. E sad, taj di su žice od zvučnika, žice na konektoru jednostavno precvikaš i one koje ostanu na konektoru, odnosno izlaze iz radija spajaš na ulaz pojačala, a drugi kraj koji ide prema zvučnicima spajaš na izlaz pojačala i u principu je to to ;) ukoliko ćeš koristit HI/LOW konverter, postupak je isti, samo onda izlaze za zvučnike sa radija spajaš na konverter i od konvertera dalje ideš sa činčevima na ulaz pojačala, a izlaz sa pojačala vodiš na zvučnike.......neće zvučat sigurno kao u kombinaciji sa nekim boljim aftermarket radiom, ali će svakako bit bolje i kvalitetnije nego kad svira preko samog autoradija........

Zvuči interesantno. Baš bi volio u živo čuti kak to svira jer nikako mi se neda vadit originalni radio zbog tog što mi je šaka u oko kad vidim aftermarket HU u konzoli.

 

Naravno, bez pojačala nema zvuka u autu to potpisujem.

Link to comment
Share on other sites

Kad kupiš radio pošalješ upit ovima s ebaya, navedeš model radia i auto u koji ugrađuješ. Oni ti odaberu adapter.

 

Ići će mi kupnja u obrnutom smjeru, raspitujem se okolo prvo jer mi je stvarno JAKO BITNO da mi rade te komande na (tj. iza) volana, praktične su mi i ne moram spuštati ruku. Gotovo sam se zaljubio u njih. Poslao sam također prodavaču adaptera upit ako mi može preporučiti neki radio do 200 € za koji su mu bivši kupci potvrdili da full radi s ovim adapterom i na autu kakvog ja imam. Iskreno, radio mi nije toliko bitan, osim da podržava USB i ima AUX s prednje strane. Eto, ako vi imate kakvu preporuku/savjet, bit će dobrodošlo.

Link to comment
Share on other sites

Moj pioneer sasvim normalno radi na taj daljinski, a display ne podržava

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

Ići će mi kupnja u obrnutom smjeru, raspitujem se okolo prvo jer mi je stvarno JAKO BITNO da mi rade te komande na (tj. iza) volana, praktične su mi i ne moram spuštati ruku. Gotovo sam se zaljubio u njih. Poslao sam također prodavaču adaptera upit ako mi može preporučiti neki radio do 200 € za koji su mu bivši kupci potvrdili da full radi s ovim adapterom i na autu kakvog ja imam. Iskreno, radio mi nije toliko bitan, osim da podržava USB i ima AUX s prednje strane. Eto, ako vi imate kakvu preporuku/savjet, bit će dobrodošlo.

Za svaki na kojem je napisano da podržava komande s volana postoji i odgovarajući adapter i sigurno ga svi renomirani proizvođači imaju u svojoj ponudi prema marki auta + ovi "univerzalni" s ebaya. Po tom pitanju se ne možeš zeznuti.

Link to comment
Share on other sites

Danas stigao HU. Jedva sam ga našao preko C.I.C.E foruma i naletio da ga baš admin prodaje a znamo ga i s ovog foruma pod nickom Brucci. On mi se javio da bi on prodao iako ga nije bilo u oglasima koje sam uredno pročešljao. Čovjek bio krajnje fer i korektan do te mjere da je HU u mom autu a još mu ga nisam ni platio. :zubo:

Spominjajući onaj adapter APF-D101RE koji sam svojevremeno kupio zaqurac,danas je dobio svoje mijesto u kupusu kablova iza radia. Spojio sam sve onako napamet i komande naravno ne rade... Traži manuale kojih nema i našo na nekom forumu ako se ne varam njemačkom da je kvaka u plavoj žici na adapteru koja nigdje nije spojena i napomenu da je treba spojiti na plavo-bijelu s radia šta izlazi iz glavnog konektora. Ja tu žicu koja se još zove i "remote" koristim odavno i ona mi je spojena na pojačalo i služi da kad se upali HU da pošalje signal pojačalu da se jelte i on upali da đaba ne gori kad je HU ugašen. Skupa s njom sam spojio i tu plavu s gore navedenog adaptera i voila! :)

Stvar radi ko grom,imam čak i ekran u funkciji. :D

 

Evo i dvije sličice i ne zamjerite,oprat ću auto do kraja godine... :zubo:

 

post-7112-0-69314700-1394120891_thumb.jp

 

post-7112-0-74279400-1394120923_thumb.jp

 

Eto,znajte i službeno da CDA-9886R i APF-D101RE jedno s drugim rade uz spajanje te plave žice. :hey:

 

Link to comment
Share on other sites

@Smuchac:  fino, i display si dobio... ako se smije znati, koliko krznatih životinjica te ispalo sve skupa?

Link to comment
Share on other sites

Ljubomoran sam :D Taj 9886 mi je tiha patnja i vec nekoliko puta mi je pobjegao pred nosom a da je u ok stanju :(

Link to comment
Share on other sites

Ovaj 9886R nije bio u oglasima na spomenutom forumu već sam ja postao oglas da kupujem 9886R ili neki drugi a da paše na komande uz moj adapter.

Javio mi se admin s foruma i reko da će prodavat svoj za 1000kn. Tako sam glavom bez obzira uzeo HU,adapter sam odprije bio kupio za 350kn na ovom forumu i odtad mi stoji bezveze doma. Danas je sve na svom mijestu. :) 

 

TOTAL= 1400kn s dostavama

Link to comment
Share on other sites

Ovaj 9886R nije bio u oglasima na spomenutom forumu već sam ja postao oglas da kupujem 9886R ili neki drugi a da paše na komande uz moj adapter.

Javio mi se admin s foruma i reko da će prodavat svoj za 1000kn. Tako sam glavom bez obzira uzeo HU,adapter sam odprije bio kupio za 350kn na ovom forumu i odtad mi stoji bezveze doma. Danas je sve na svom mijestu. :)

 

TOTAL= 1400kn s dostavama

 

mrzim te.

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem Filipa! Inace toliko traze za taj Hu u takvom stanju, a vecinom su puno istrosenije tipke i kozmeticki puno gore stanje :(

Link to comment
Share on other sites

Upravo mi se javio lik sa ebaya što prodaje adaptere za steering wheel controls, i kaže, citiram:


Dear filip_babok,

Hello,

We have a couple of units with this sort of connection:

Kenwood KDC-3057UG

Pioneer DEH-2600UI

These come to you at £74.99 from us here.

Many Thanks
Tom

 

E sad, ovaj Pioneer sam pikirao i prije, ali tu su negdje oba. Ako netko ima iskustva sa nekim od ova dva radija, neka me slobodno savjetuje. Stvarno ne trebam ništa osim USB-a i front AUX-IN. Thnx fwd

Link to comment
Share on other sites

Uzmeš kod mene moj stari Alpine i basta. Jednom i nikad više sam uzeo HU s front USB. Nek ti ga netko koljenom pričepi pa'š vidjet Boga svoga. Stražnji AUX i USB majka. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

znači ovako : iso konektor koji se spaja na radio sastoji se od 2 dijela/ 2 jacka: na jednom su žice od napajanja, a na drugom su žice od zvučnika. E sad, taj di su žice od zvučnika, žice na konektoru jednostavno precvikaš i one koje ostanu na konektoru, odnosno izlaze iz radija spajaš na ulaz pojačala, a drugi kraj koji ide prema zvučnicima spajaš na izlaz pojačala i u principu je to to ;) ukoliko ćeš koristit HI/LOW konverter, postupak je isti, samo onda izlaze za zvučnike sa radija spajaš na konverter i od konvertera dalje ideš sa činčevima na ulaz pojačala, a izlaz sa pojačala vodiš na zvučnike.......neće zvučat sigurno kao u kombinaciji sa nekim boljim aftermarket radiom, ali će svakako bit bolje i kvalitetnije nego kad svira preko samog autoradija........

 

Frend je nesto spominjao da se nemoze spojiti direktno na zice jer cu spaliti pojacalo, jer kao kad pojacavam radio onda i pojacalo daje vise snage i voltaze pa to sve dovede do sranja. NIje se zrao izraziti koji dio treba kupiti da se to nedogadja ali valjda je mislio na HI/LOW konverter? Jel tako?

Link to comment
Share on other sites

Treba ili to ili pojacalo sa LOW Z inputima. Pojacavati pojacan signal iz radia je ubojstvo bez toga. Kroz RCA izlazi nepojacan signal za klasicno spajanje na pojacalo. Ta proseravanja s pojacavanjem signala iz fabrickih radia je shit žešći. Istrosis para za to dovest u red a zvuk nikad neces dobit kakav bi dobio s nekim drugim radiom od 500kn a o skupljima da ne govorim. I sve to da imas tvornicki radio,jao. Sreca sto u prosjeku taj sta to radi nema sluha pa misli da je zvuk odlican i krasan i to njega veseli. Sve dok ne sjedne u neko auto sa setupom od 1000kn i padne na guzicu. Poslusaj VW Polo iz 2001 sa stock zvucnicima i kasetasem i to ce biti bolje od stock radia i zvucnika na svim renolima.

Treba se svrstati u kategoriju u prvom postu kad nesto pitas. Ili si SQ ili SPL.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Treba ili to ili pojacalo sa LOW Z inputima. Pojacavati pojacan signal iz radia je ubojstvo bez toga. Kroz RCA izlazi nepojacan signal za klasicno spajanje na pojacalo. Ta proseravanja s pojacavanjem signala iz fabrickih radia je shit žešći. Istrosis para za to dovest u red a zvuk nikad neces dobit kakav bi dobio s nekim drugim radiom od 500kn a o skupljima da ne govorim. I sve to da imas tvornicki radio,jao. Sreca sto u prosjeku taj sta to radi nema sluha pa misli da je zvuk odlican i krasan i to njega veseli. Sve dok ne sjedne u neko auto sa setupom od 1000kn i padne na guzicu. Poslusaj VW Polo iz 2001 sa stock zvucnicima i kasetasem i to ce biti bolje od stock radia i zvucnika na svim renolima.

Treba se svrstati u kategoriju u prvom postu kad nesto pitas. Ili si SQ ili SPL.

 

 

Znaci savjetovao bi mi bolje da uzem neki Alpine i kabl nego da se s pojacalom zezam na serijskom radiu?

Link to comment
Share on other sites

Definitivno batali stock radio.

 

Jako mi dobro to i s njim svira ali mislim da bi se preporodio stavljam jednog Alpine-a jel?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.