Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Osjetio bi razliku i sa sonyem od parsto kuna polovnim a kamoli s alpineom ili dobrim pajom. Masu paramatara se moze podesiti a ne samo balance i bass na stocku. Jos pojacalo,hpf,lpf,frekvencije......

Link to comment
Share on other sites

Jako mi dobro to i s njim svira ali mislim da bi se preporodio stavljam jednog Alpine-a jel?

A sta sam ti ja rekao kad smo pricali pred tjedan dana

Glupi Cabase ne moze odsvirati ni 20% u odnosu na neki radio srednje klase

Grunf je kod mene spojio neki predratni Alpine i sviralo je neusporedivo bolje od Drekbasa

Link to comment
Share on other sites

Meni aftermarket radio u nekom novijem Renault-u izgleda ko šaka u oko. Vjerujem da može čisto ok svirati i tvornički s pojačalom.

 

Ko misli da kvalitet zvuka određuje ekvilajzer i podešavanja sub-a grdno se vara.

Link to comment
Share on other sites

ja baš nisam zadovoljan zvukom u svom autu, ne znam dali bi bolji zvučnici u vratima dali kakav pomak ili tek pojačalo pomaže. Naime kada je HU jače pojačan onda je ok, ali pri laganijem slušanju nekako mi nedostaje vjernosti i punoće zvuka :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Pojačalo je ugrađeno u HU, nemam ništa bolje. Što preporučaš, a da se može sakriti ispod sica ili slično da ne smeta

Link to comment
Share on other sites

Frendu sam u 206 2-kanalno pojacalo nagurao u pretinac ispred suvozaca, instalacija ni nista se nije vidjelo, sve je bilo stealth. Kasnije dupli pod i opet je sve bilo beba :)

Link to comment
Share on other sites

Meni aftermarket radio u nekom novijem Renault-u izgleda ko šaka u oko. Vjerujem da može čisto ok svirati i tvornički s pojačalom.

 

Ko misli da kvalitet zvuka određuje ekvilajzer i podešavanja sub-a grdno se vara.

 

Znaci,tvornicki procesor zvuka iz stock radia i preocesor zvuka u npr HU od 200€ da ne pretjeram, drzis za isto? Ne lupaj majketi...

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

A gledaj ja ti imam naprijed dls r5a i nazad hertz dvosistemce isto mislim 60w rms-a neka dsk serija ili tako nesto. Uglavnom na cabassu sam sa 6cd changerom. Meni to svira dosta dobro ali sa jednim alpinom jos bolje. Neznam koje zcucnike imas ali ako su jaki trebaju pojacalo a ako su neki do 50-60w rms i ne bas. Daj posalji ak os u inbox broj moba pa cu ti rec sve. Cijeli godisnji sam se drkao s tim

Link to comment
Share on other sites

Kako ne treba pojacalo kad HU daje max 10, eventualno 12W Rms.

Isti zvucnik na pojacalu i bez pojacala je razlika kao nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

Znaci,tvornicki procesor zvuka iz stock radia i preocesor zvuka u npr HU od 200€ da ne pretjeram, drzis za isto? Ne lupaj majketi...

Ako je ovo islo mene onda ti mogu reci da sa stock HU-ima nisam imao bas previse posla osim sto ih izvadim van, ali cesto riknu pa ih rastavim da vidim njihove iznutrice. Reci da njihova interna pojacala ne valjaju ne mozes jer cesto su bolja od onih u pajama, slonijma i kenjama u cjenovnom rangu do 100-150€ sto kupis. Cak i u skupljim modelima se nade isti izlazni cip kao i u najjeftinijim modelima jer samo natrpaju "dodatke" u njih. Prednost aftermarket HU-a je u izlazima za pojacalo, USB utorima i milion boja osvjetljenja. Ali ocekivati da ce HU adekvatno potjerati ista vise od nekakvih tvornickih zvucnika sa papirnatom membranom, velike osjetljivosti i male nazivne snage je previse. Pojacalo, u biti uvijek potrebno, ali ako vrata nisu dobra nista osim dampiranja ili panela nece pomoci. 

Najbolji primjer je frendov C3 u kojem smo krenuli sa nekakvim starim VDO HU-om, tvornickim zvucnicima i nedampiranim vratima. Prvo smo zamjenili tvornicke papirnate zvucnike sa Auditor RIP 165-s, korak na bolje ali bilo kakvog zvuka iz vrata dobiti je bilo nemoguce. Nakon toga sam izdampirao vrata i stvar je prosvirala puno puno bolje, sistemi na tom HU-u su davali cak pristojnu kolicinu niskih tonova, stvar je funkcionirala jako jako dobro. Posto taj VDO je vrtio samo audio CD-e doslo je vrijeme da ode van. Dosao je nekakav pajo sa usb utorom, utrom za SD karticu 3 RCA, modela se ne sjecam. Kada smo ga spojili vratili smo se negdje na razinu onog sa nedampiranim vratima, tvornickim sistemom i nedampiranim vratima jos malo. Onda je dosao red na pojacalo, "naguz" C-160 je jako jako povoljno uletio, koliko god bio krestav i zvukom li-la kada smo zaobisli Pajino interno pojacalo stvar je postala nemjerljivo bolja. Za nekakvo normalno slusanje je taj VDO bio puno bolji od paje i pojacala ali kako je glasnoca rasla tako je naguz pokazivao svoju snagu. Posto je zelja vlasnika bila vise glasnoca negokvalitete tako je i ostalo, jos smo zadnje sisteme spojili na pojacalo i tako je i ostalo. Slijedeci korak je jos jedan magus za woofer pa ako ima netko povoljno X1502 neka javi u sanducic  :D

Edited by Chorka
Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo islo mene onda ti mogu reci da sa stock HU-ima nisam imao bas previse posla osim sto ih izvadim van, ali cesto riknu pa ih rastavim da vidim njihove iznutrice. Reci da njihova interna pojacala ne valjaju ne mozes jer cesto su bolja od onih u pajama, slonijma i kenjama u cjenovnom rangu do 100-150€ sto kupis. Cak i u skupljim modelima se nade isti izlazni cip kao i u najjeftinijim modelima jer samo natrpaju "dodatke" u njih. Prednost aftermarket HU-a je u izlazima za pojacalo, USB utorima i milion boja osvjetljenja. Ali ocekivati da ce HU adekvatno potjerati ista vise od nekakvih tvornickih zvucnika sa papirnatom membranom, velike osjetljivosti i male nazivne snage je previse. Pojacalo, u biti uvijek potrebno, ali ako vrata nisu dobra nista osim dampiranja ili panela nece pomoci. 

Najbolji primjer je frendov C3 u kojem smo krenuli sa nekakvim starim VDO HU-om, tvornickim zvucnicima i nedampiranim vratima. Prvo smo zamjenili tvornicke papirnate zvucnike sa Auditor RIP 165-s, korak na bolje ali bilo kakvog zvuka iz vrata dobiti je bilo nemoguce. Nakon toga sam izdampirao vrata i stvar je prosvirala puno puno bolje, sistemi na tom HU-u su davali cak pristojnu kolicinu niskih tonova, stvar je funkcionirala jako jako dobro. Posto taj VDO je vrtio samo audio CD-e doslo je vrijeme da ode van. Dosao je nekakav pajo sa usb utorom, utrom za SD karticu 3 RCA, modela se ne sjecam. Kada smo ga spojili vratili smo se negdje na razinu onog sa nedampiranim vratima, tvornickim sistemom i nedampiranim vratima jos malo. Onda je dosao red na pojacalo, "naguz" C-160 je jako jako povoljno uletio, koliko god bio krestav i zvukom li-la kada smo zaobisli Pajino interno pojacalo stvar je postala nemjerljivo bolja. Za nekakvo normalno slusanje je taj VDO bio puno bolji od paje i pojacala ali kako je glasnoca rasla tako je naguz pokazivao svoju snagu. Posto je zelja vlasnika bila vise glasnoca negokvalitete tako je i ostalo, jos smo zadnje sisteme spojili na pojacalo i tako je i ostalo. Slijedeci korak je jos jedan magus za woofer pa ako ima netko povoljno X1502 neka javi u sanducic  :D

Nije išlo tebi ono al never mind.

Načitao sam se ja ove temetike kada mi je trebalo da ti oči ispadnu,raspitivao se,mislio,zaključivao,dosađivao bla bla. Nagledao sam se svojih i tuđih grešaka i neke stvari znam a da znam sve, sigurno ne znam. Napišem kad znam da radiš ili misliš krivo i to malo di se snalazim mi neće nitko oduzest. Dakle,mišljenja sam da jedno mrvicu ozbiljnije radio van granica radia do 1000kn koji su recimo ekvivalent tvornickom HU, masu bolje od toga. Kad se aftermarket HU spoji i podesi kako treba na solidnim sistemima tu više nema priče o razlikama jer su preočite. Dosad sam na muziku i te šeme potrošio para da me sram i brojat a kamoli vam kazat. Taj sport je jama bez dna a pomak iz dobrog u bolje ili puno bolje a da ne govorim odlično, košta dosta para. Velika većina mulaca šta trpaju samo da trpaju i žele potres u autu a na kvaltetu ne pucaju, o ovome nemaju šta ni pričat. Potres doneseš u auto skupa s pojačalom HU-om i subom za 1000kn ladno a nadam se da o tome ne pričamo tu...

Kod mene nije sad neka kvalitetan jer sam batalio ići u tolike troškove. Naprijed je gore spomenuti Alpine HU,neke Alpine (ne sjećam se modela) 13-ice u vratima bez dampiranja sa skretnicama i tweeterima i to sam svojevremeno bio iskeširao 1000kn za njih nove u trgovini. Straga su Alpine elipse a.k.a 6x9 nekih 800kn onda i neka dva Hertz tweetera odvojena. U gepeku je Fearless2000 i sub MB Quart 12" u kompresiji (nisam htio potres) sa dvije zavojnice u bridgeu i distribucija za napon jer imao sam i Magnat RX 44 za sisteme ali je počeo jebat bube pa sam ga izvadio i sad sam na onih desetak W iz HU. Znam dobro kad gurneš 100W u sistem kako se čuje s JVC od parsto kuna i s Alpine koji sam onomad budala platio skoro 3000kn kad je tek izašao. Malo tko je tad imao USB u autu a mnogi su još pržili audio cd na 52x i čudili se preskakanju i sl... Kako me je prošlo to sve,s ovim sam zadovoljan a znam da je i to qurac kad se u detalje nije ulazilo, To sam s namjerom napravio tako  i da nije bilo komandi i adaptera kupljenog u ono vrijeme kad me je to još zanimalo ni HU ne bi mijenjao neki dan. Sad mi HU doma stoji i neće nitko da ga kupi jer se s USB i MP3 kupi novo za 500 kuna a đaba ga ne dam ni materi taman ga morao čekićem u mrvice istuć. Eto...

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Ja sam oduvijek mislio da se zvučnici kupuju prema pojačalu a ne obrnuto :-D

Bas se svašta zna pročitati ovdje ;-)

Link to comment
Share on other sites

Puno ovisi od materijala, frend je dobar dio dobio dio kupio i ispalo je oko 300-400 kuna.Ne bi vjerovao cim sve ekipa dampira vrata, od najobicnije ljepenke pa do raznih gradevinskih materijala tipa sike multiseala koji je u biti dobar ako se radi u vise slojeva jer je prilicno tezak i dobro umrtvljuje povrsinu. Materijala imas raznih i pitanje koliko si spreman izdvojiti, od STP-a, Dynamata, Soudabanda idt, itd, vecinom se radi u 2 sloja negdje i vise ovisno o debljini materijala i po vratima ti treba oko 2 kvadrata ako ces to dobro odraditi, za neka cak i vise. I jos bi najbolje bilo imati nesto poput brax paste za dijelove koji nisu ravni. Soudband 1.5 kvadrat ti je oko 150 kuna. Ostalo sve namjenjeno za to je skuplje.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene npr. u vozačevim vratima ima kontrola svih podizača,child lock,dva pretinca,rasvjeta,kontrola retrovizora,senzor otključavanja,gumb za zakljkučavanje auta,mušićavi podizač stakla kao i na ostalim Megančetima,sve sastavljeno u stotu pa ti sad to sve raz*ebi i dampiraj i vrati nazad. Nema greške da bih si to išao raditi. Ni pod prisilom. Dampiranje preporučam onima kojima treba auto za vožnju a ne za muziku. Za auto koje svaki dan voziš i koristiš punom parom,nema smisla od njega raditi music box. Neki kompromis tipa zamjenit zvučnike s nekim boljima,HU s nekim boljim i eventualno mali sub i basta... Sve dalje od toga je jebotina prve klase. Ja da idem dampirat, auto mi svakih pola sata treba te nemam kad ni odvojit dan bez auta da bi mi netko ili pak ja oko toga mazao i majmunisao... Bjež...  :zubo:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Znaci meni za moja vrata treba koliko? Jel se osim dampiranja iznutra ljepi i na onaj dio na koji dolazi tapacirung?

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo islo mene onda ti mogu reci da sa stock HU-ima nisam imao bas previse posla osim sto ih izvadim van, ali cesto riknu pa ih rastavim da vidim njihove iznutrice. Reci da njihova interna pojacala ne valjaju ne mozes jer cesto su bolja od onih u pajama, slonijma i kenjama u cjenovnom rangu do 100-150€ sto kupis. Cak i u skupljim modelima se nade isti izlazni cip kao i u najjeftinijim modelima jer samo natrpaju "dodatke" u njih. Prednost aftermarket HU-a je u izlazima za pojacalo, USB utorima i milion boja osvjetljenja. Ali ocekivati da ce HU adekvatno potjerati ista vise od nekakvih tvornickih zvucnika sa papirnatom membranom, velike osjetljivosti i male nazivne snage je previse. Pojacalo, u biti uvijek potrebno, ali ako vrata nisu dobra nista osim dampiranja ili panela nece pomoci. 

Najbolji primjer je frendov C3 u kojem smo krenuli sa nekakvim starim VDO HU-om, tvornickim zvucnicima i nedampiranim vratima. Prvo smo zamjenili tvornicke papirnate zvucnike sa Auditor RIP 165-s, korak na bolje ali bilo kakvog zvuka iz vrata dobiti je bilo nemoguce. Nakon toga sam izdampirao vrata i stvar je prosvirala puno puno bolje, sistemi na tom HU-u su davali cak pristojnu kolicinu niskih tonova, stvar je funkcionirala jako jako dobro. Posto taj VDO je vrtio samo audio CD-e doslo je vrijeme da ode van. Dosao je nekakav pajo sa usb utorom, utrom za SD karticu 3 RCA, modela se ne sjecam. Kada smo ga spojili vratili smo se negdje na razinu onog sa nedampiranim vratima, tvornickim sistemom i nedampiranim vratima jos malo. Onda je dosao red na pojacalo, "naguz" C-160 je jako jako povoljno uletio, koliko god bio krestav i zvukom li-la kada smo zaobisli Pajino interno pojacalo stvar je postala nemjerljivo bolja. Za nekakvo normalno slusanje je taj VDO bio puno bolji od paje i pojacala ali kako je glasnoca rasla tako je naguz pokazivao svoju snagu. Posto je zelja vlasnika bila vise glasnoca negokvalitete tako je i ostalo, jos smo zadnje sisteme spojili na pojacalo i tako je i ostalo. Slijedeci korak je jos jedan magus za woofer pa ako ima netko povoljno X1502 neka javi u sanducic  :D

Vidi se da se zna znanje. Jako puno ljudi misli ak su kupili Paju od 200 eur da su ulovili boga za bradu.

 

Tvornički HU nisu nikakvo s**nje, s**nje su često tvornički zvučnici i nepostojanje pojačala i kao što si rekao takvi HU nemaju izlaze za pojačalo. 

 

Dampiranje - majka!

Link to comment
Share on other sites

Kakav je zvuk na tvornickom radiu bez izlaza za pojacalo ako se na njega spaja pojacalo? Vidim da se neki groze stavljanjem drugog radia koji je saka na oko pa stoga razmisljam i o toj opciji.

Link to comment
Share on other sites

I takvi HU imaju izlaze za pojačalo samo treba par činčeva, žice, lemilica, mirna ruka i strpljenja i onda to izgleda ovako:

 

 

post-14075-0-34623800-1394485725_thumb.j

post-14075-0-57002100-1394485743_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.