Jump to content

Blokada paljenja ne radi!


SOVA

Recommended Posts

Hitno pomagajte...na mom kupeu koji je sad vlasništvo moje sestre koja baš i ne vodi računa o njemu desilo se s**nje...zaštopali se odvodi i sad kad su bile velike kiše poplavila je cijela kabina i ona je tako vozila par dana i od sinoć auto vergla ali ne pali. Lampica ona crvena uopće ne svijetli šta znači da i taj kompjuter od blokade očito ne radi. Znam kad lampica treperi brzo da je problem u kodu ali u mom slučaju lampica nikako ne radi.Spojia sam na dijagnostiku (spasia me kolega usrmaatre) i izbacuje mi slijedeće greške:

 

DF054 Ring supply

DF055 Code Line Circuit

DF044 Engine Immobiliser Circuit

 

Po ovome pretpostavljam da je sve ošlo u pm...e sad jel mi može ko reć di se nalazi taj kompjuter od blokade na meganeu kupeu ph2 2000.g. da ga mogu skinit. i dal postoji način da auto pali bez toga da se to makne ća?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SOVA

    25

  • frenchkey

    16

  • DraganST

    11

  • Ruske

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

moras naci kalkulator za kod, ukucavas ga na tipku ispod 4 zmigavca...tako meni pred 2-3tj crkao imobilizer i primoran sam ovako paliti dok ne poduzmem nesto

Link to comment
Share on other sites

Mos li malo pojasnit na koju tipku se ukucava i kako cu znat koji mi je kod?

Link to comment
Share on other sites

Ukucat će ku*ac kad mu se elektronika nasupala vode...

Na cliu se to nalazi ispod nogu vozača, s lijeve strane. Kod tebe vjerojatno na istom mjestu.

Skini klemu i pregledaj konektore koji idu u kutiju.

Link to comment
Share on other sites

Ima li ko kakvu sliku kako izgleda to računalo od koda da znam šta ću detaljno pregledat? Vučna će ga dovuć u mene na selo do garaže pa ću ja to sve raskopat samo bi volija znat kako izgleda taj vrag od blokade...

Link to comment
Share on other sites

Dobro u slučaju da je riknilo onda triba UHC novi uzet i onda programirat ponovo kod i to je to ili ima još kakve zezancije?

Link to comment
Share on other sites

Evo slika iz Dialogysa, nadam se da sam pogodio pravi model auta. Kako ti kolega filiplolic kaže sve je zajedno s osiguračima ispod volana.

 

post-11736-0-53751800-1394115603_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Ekstraaaaaaaa znači moje je pod slovom K koliko sam skužija..Mafro brate hvalaaaa...sad znam šta ću tražit i pokušat spasit...hvala svima :) Javim rezultate :)

Link to comment
Share on other sites

jesam li ti reka da je iza osigurača, a? Fen u ruke i suši, možda i spasiš. A onda kontakt spray i štrcaj miško

Link to comment
Share on other sites

I ne laži da ti ne radi blokada motora kad radi. :zubo:

Nemoj žurit na šemu,dobro je to... Raskopaj,dooooobro osuši,ako ima kakva tiskana pločica,četku za zube i alkohol.ispuhat kompresorom,kontakt sprej ili dobro na wedečetrdesetat i ispuhat. Nemoj da ostane masno i sl. Tek tad sve nazad i pokušat opet. Valjda nije ništa izgorilo. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Hvalaaaa svimaaaa...Smuchac obisit cu te za jajcof :)

Link to comment
Share on other sites

Sutra dolazin u ST pa plati marendu u Fife i ne kaki. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ja san ti seljačina i uteka sam iz Splita... vracam se za vikend :)

Link to comment
Share on other sites

znači za vikend donosiš ono moje i javit ćeš se?  :lek:

Link to comment
Share on other sites

Ja u svetu ned'lju iđen kući vlašino. Go figure.

Link to comment
Share on other sites

Ja san ti seljačina i uteka sam iz Splita... vracam se za vikend :)

Kad je to Split postao grad hehe
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, SOVA je živ !!!!

Živija Sova, i riješi ovo što bezbolnije.

A onda te opet neće biti cijelu godinu.

Link to comment
Share on other sites

Mos li malo pojasnit na koju tipku se ukucava i kako cu znat koji mi je kod?

tipka ispod 4 zmigavca (za zakljucavanje iznutra) - tako je u meganu 1

kod odredis tako da upises sifru koja je unutar kljuca kad ga rastavis, u neki kalkulator, neznam kako se zove, kolega mi to napravio i izade van kod sa 4 znamenke kojeg ukucas preko tipke i onda bypassiras imobilizer i mozes upaliti

Link to comment
Share on other sites

Ruske hvala na informaciji!!!! Nadam se da to funkcionira i kad je imobilizator mrtav...

Link to comment
Share on other sites

Živ je, vidio ga ja jučer.

ma javio bi se on i prije nego stalno nešto popravlja i leži pod BMW-om :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ne pomaže Ruskwtiv plan... to važi kad je imobilizator živ...idemo na rastavljanje za vikend.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.