Jump to content

Blokada paljenja ne radi!


SOVA

Recommended Posts

A koga ocistit kad je u mene benzinac? neznam sta je to uopce na benzincu a pise na clipu DIESEL. kaze mi sad ovaj iz zg da je moguce da je prebacia na mapu od dizela jer navodno su im u kompovima obe mape i da se to zna desit kod renaulta.

Diesel ima kompjuter BOSCH EDC a benzinac ima SIEMENS SIRIUS 32 ili 34

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SOVA

    25

  • frenchkey

    16

  • DraganST

    11

  • Ruske

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa zasto mi izbacuje Diesel gresku ??? U mene je sirius 32...evo u clipu mi nudi opciju za biranje diesel ili benzin kompjutera ali mi trazi neki kod za uc u prigramiranje...šittt

Link to comment
Share on other sites

Jesi probao smanjit fond za janjetinu i čevape pa odvest auto kod majstora? :bigl:

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

Pa majstor je radia komp nisam ja...sad ti nedam onaj konad istoakreni pojist cu ga :)

Ic ce u dijelove ako se ne rijesi kroz par dana. nemam ja zivaca za to...

Link to comment
Share on other sites

ajde ne *ebi ježa, to je pizdarija, šteta onako lipog kupeića. Nađi nekog dobrog majstora, ovako sam ko zna kad ćeš ubost pravo rješenje. Ionako ti to nije jedino vozilo, polako i ne na prazan želudac ;)

Link to comment
Share on other sites

Ima li ovo moj negdi da provjerim ovo je neki SOLENOID VALVE na ovom meganu benzincu? Di se to može nalazit u Meganu 1 ph2 1.6 16v?

Link to comment
Share on other sites

To ti je tvrda plastična cjevčica, nađi je pa vidi što je na kraju

 

Jeli to ovo:

VARIABLE VALVE TIMING SOLENOID.
PHASE SHIFTER VARIATOR

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Naša sam ventil taj i sve je ok...jos cu uch jedinicu zamjenit pa cu vidit...

Link to comment
Share on other sites

Jesam i prelemia kontakte neke one di dolaze dzekovi...ima li nesto sta bi moga posebno pregledat? Palo mi napamet ona mala plocica s elektornikom koja se nalazi na krovu kod svjetla kabine jel mozda ona povezana stim mada mi auto na dlajinski uredno otkljucava zakljucava i onaj lokot se upali i sve...

Link to comment
Share on other sites

Daljinsko otključavanje nema veze s blokadom.

 

U kakvom je stanju UHC elektronika, je li do nje došla voda? Je li oksidirala? Jesu li oksidirali konektori koji idu u nju?

Link to comment
Share on other sites

UHC je u ekstra stanju suha ko barut nigdi oksidirala kao da je jucer iz tvornice izasla...sta je najtužnije sad mi Clip više ne izbacuje grešku...ali u memoriji ima grešku imobilizatora i coded solenpid diesel valve itd.....lampica uopće ne blinka od blokade nikako a kad napravim test lampice preko clipa onda se upali 3 puta..pa ovo je za poludit.. sad prašim za Split spjit ovaj moj ECU kojem je napravljen immo off i prekinuta veza na pinu 58  i spojit na isto auto s itim kompom i vidit dal pali pa ću bar znat jel ECU dobar...

Link to comment
Share on other sites

Evo spoija san ecu na drugo auto s istim kompom istim motorom i auto ne pali a lampicu od blokade uredno ugasi sta znaci da je blokada skinuta ocito...jel moguce da se mapa promjenila ili nesto?

Link to comment
Share on other sites

Ako možeš probaj njegov komp na svoj auto

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

Nemogu to izvest...otisa je nazad u ZG ecu...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

da malo ozivnem topic...poceo sam razmisljati da vratim kod na kljuc...kako to uciniti najjednostavnije? kolega mi jedan prica da dok ukucavam na tipku ispod 4 zmigavca, da drzim tipku kljuca dok je na kontaktu? jel moguce da je tako jednostavno?

 

je tko vracao kod na kljuc i s njime cijelu fuknciju deimobilizatora?

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno je i otprilike tako kako si naveo.

 

Međutim ta shema jedino igra ako imaš IR daljinsko otključavanje/zaključavanje.

Ako je RF onda nemože.

Link to comment
Share on other sites

ne vjerujem da ima RF, ipak je stariji model. Ma najbolje skinuti tu blokadu, tko će to još ukrasti, a ako se i namjeri blokada ga neće spriječiti

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

javi se Goranu (Elektronik - Alarm Zg) meni je on napravio komp od auta. Meni je na kraju problem bio u kompu motora. Stavio mi od Clia 1.6 16v i auto radi ko metak ponovno :)

Radi to s kodovima skida blokade itd itd..tako da mislim da će ti rješiti i ključ..

Link to comment
Share on other sites

tek sad otvaram temu nakon nekog vremena...

 

STVARNO se tako lako vraca kod? dakle uguram u kontakt, drzim tipku i ukucavam 4 znamenkasti kod pomocu tipke za zakljucavanje iznutra? da sam bar prije vidio ovo, ako je istina i ako djeluje, posto sam izgubio zivce zadnjih par tjedana...

 

nego, meni se auto poceo sam od sebe zakljucavati i otkljucavati, navodno je cijela centralina u kurcu...za zamjenu sam cuo da trebam naci ISTU sa istom opremom i zamjeniti ju, da ostale centraline ne pasu, tj da se nemogu preko dijagnostike ustelati da rade na mom autu...

 

i btw. provrtile mi vanjske bravice na vratima, nemogu ni otkljucavati ni zakljucavati s kljucem...

Link to comment
Share on other sites

Ako je tebi ključ izgubio kod nemožeš ga s tom procedurom vratiti. Ta procedura služi za paljenje auta u slučaju kada se zblesi ključ. Znači da ćeš svaki put kada ideš paliti auto morati odraditi tu proceduru sa ukucavanjem 4 znamenkastog koda.

Link to comment
Share on other sites

dobro ali ni to nemogu vise, kad mi struja na autu popizdila i sam se otkljucava i zakljucava, ne stalno, ali cesto...sad trazim odgovarajuci ECU, da sve to promjenim, ali nema srece...kod skinuti do sad nismo uspjeli...5 tjedana sam bez auta i sizim i ozbiljno razmisljam da vise nikad ne kupim rabljeni renault...eventualno novi

Link to comment
Share on other sites

ECU ti nema veze sa otključavanjem/zaključavanjem. To odrađuje komp u kabini UCH. Pogledaj ga malo da nije slučajno ušla voda/vlaga pa ga zblesila. Otkači mu konektore i vrati ih nazad, možda je jednostavno oksidirao spoj/kontakt.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.