Jump to content

Blokada paljenja ne radi!


SOVA

Recommended Posts

vec smo prckali po svemu, ali ne radi...tj povremeno tako se sam od sebe otkljucava i zakljucava

gdje se tocno nalazi taj UCH?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SOVA

    25

  • frenchkey

    16

  • DraganST

    11

  • Ruske

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nalazi se u kabini iza osigurača. Osigurači i UCH su ubiti u istom plastičnom kučištu. Na UCH konektori se ubadaju sa gornje i donje strane. Do gornjih možeš doći tako da skineš panel gdje ti se nalazi botun za nivelaciju prednjih svjetala, a do donjih dođeš odozdo tako da pomakneš jednu gumenu/plastičnu zaštitu.

Posebno provjeri gornje i to bijeli konektor (F), plavi konektor (G) i crni konektor (H) na priloženoj slici.

 

post-14075-0-02434400-1415621580_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

 botun za nivelaciju prednjih svjetala

 

attachicon.gifMegane UCH.jpg

sto je to? se to jede xD? hahaha, nema ti moj megan takve opreme, ima servo, abs, 2x zracna, nema ni klimu, ni eps, ni maglenke nije imao serijski...

 

znam gdje je to situirano, budem vidio

Link to comment
Share on other sites

Nalazi se u kabini iza osigurača. Osigurači i UCH su ubiti u istom plastičnom kučištu. Na UCH konektori se ubadaju sa gornje i donje strane. Do gornjih možeš doći tako da skineš panel gdje ti se nalazi botun za nivelaciju prednjih svjetala, a do donjih dođeš odozdo tako da pomakneš jednu gumenu/plastičnu zaštitu.

Posebno provjeri gornje i to bijeli konektor (F), plavi konektor (G) i crni konektor (H) na priloženoj slici.

 

attachicon.gifMegane UCH.jpg

moj iz '99-e nema UCH, pa sad...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Da se i ja uključim u ovu priču. Prijatelj odnedavno ima neki Megane 1 sa 2.0 motorom (nisam ga još vidio). Imao je problem sa ključem koji radi na IR principu jer mu je bila otpala IR dioda. Nakon toga auto nije mogao daljinski otključati ali ni upaliti. Donio je ključ do mene i ja sam mu zalemio diodu i provjerio da dioda radi tj. odašilje IR zrake. Bilo mi je čudno da auto osim što se ne da otključati neće ni da upali ali prijatelj me uvjeravao da je sve radi prije nego li je dioda otpala. Dioda je zapravo bila klimava i ponekad nije radila li kad bi uspio otključati onda bi i upalio motor.

Nakon što je dioda zalemljena više ne radi ni otključavanje a ni paljenje. On auto pali ukucavanjem četveroznamenkasntog koda a mene sad kopka u čemu je kvaka jer do sada nisam imao iskustva sa IR ključevima?!

Link to comment
Share on other sites

vjerojatno neispravan ključ... ko što je i dragan reko, otključavanje nema veze s kodom za paljenje

Link to comment
Share on other sites

vjerojatno neispravan ključ... ko što je i dragan reko, otključavanje nema veze s kodom za paljenje

Ima na starom Meganu sa IR sistemom
Link to comment
Share on other sites

Naš clio ima IR otključavanje koje ne radi, a pali potpuno normalno. Zaključavam ga kr hifi daljinskim na privjesku

Link to comment
Share on other sites

Ovdje se radi o Meganeu 2.0 iz 1996. godine i siguran sam da sada IR dioda odašilje zrake. Pitanje je samo jeli se nešto pošemerilo dok sam ja lemio diodu a za to vrijeme ključ bio bez baterije. Jesam li možda ja nešto zaj**o za to vrijeme i ako se nešto pošemerilo u ključu kako to popraviti tj. kako ključ pridružiti ECU-u?

Link to comment
Share on other sites

Jeste li odradili sinhronizaciju ključa sa prijemnikom? (to ti je ono sa držanjem botuna centralnog zaključavanja 5 sec. tj. dok ti immo lampice ne ostane stalno svijetliti. Tada dva puta stisni na ključu i treba da zaključa i otključa). Kad to proradi probaj i upaliti auto.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.