Jump to content

Detektiranje kvara i popravak ovjesa?


Pipo Zloba

Recommended Posts

Ima li još netko tko se bavi time i zna što radi osim braće?

 

Nemilo mi lupeta nešto na prednjem ovjesu, naročito pri prelasku poprečnih neravnina koje su širine cijelog auta ... Auto se rita poput koze na svakoj malo većoj neravnini ...

 

Dodatno na sve to, prije i nakon promjene SVA tri nosača motora, nisu se smanjile poprilične vibracije na lijevoj (vozačkoj) strani auta. Vibracije su stvarno poprilične i cijeli auto se trese, mislio sam da je do nosača ali kako se čini nije ...

 

Auto ima 196k km ...

 

Ima li netko kakvu pametnu ideju i preporuku za majstora? Znam da se skoro svi zaklinju na braću, ali kod njih je jedanput "možda letva volana", drugi put "sava ima slabu bočnicu pa je do guma", treći put "otišli su leteći", ...

Ne igra mi se igra "možda je u šumi, možda je u bunaru, a da bacimo bombu? možda je u šumi ..." Svaki put kada je auto bio kod njih pitao sam jel treba još nešto zamjeniti, popraviti, pa mi baš nije jasno jel im se neće ili neda ... A ne rade za mukte ...

Link to comment
Share on other sites

Ovjes zna biti dosta zeznuto diagnosticirati jer cijeli auto leži zapravo na gumicama raznoraznih nosača, selena... Negdje nešto pukne ili malo popusti, pa sad vidi koja je i gdje.

 

Možda bi trebalo skinuti prednje amortizere i vidjeti kako izgledaju ramena. Na starom autu sam mijenjao nosače amortizera na 210kkm (cca 780kn/kom) i to je prilično ublažilo taj problem, ali je u potpunosti nestalo tek kada sam promijenio i amortizere.

Link to comment
Share on other sites

Ja na svom scenicu promjenia kugle selene ležajeve amortizera amortizere krajnike i dalje je lagano lupkalo preko ležećih i nekih rupa...letva volana mi je nekako uvik bila sumnjiva..al auto je otišlo dalje stim...provjeri letvu ako nisi..

Link to comment
Share on other sites

auto na dizalicu i pajserom ispitati,kugle,krajnike,vilice

Edited by Tanatos
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.