Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

Negdje prije mi se upalila lampica zračnog jastuka na tabli. 

 

Otišao do servisa (kad su bili otvoreni dani...) i veli majstor kad ga je pregledao "otišla vam je zavojnica zračnog jastuka" . Dobio ponudu 1600kn s 25% popusta  :blush:

 

Sad gledam šifru 8200216465 na ponudi, i potražim na netu/ebay-u. Oni mi je stavio kompletnu raket (prekidaše žmigavaca, svjetala, brisaća). Da li je moguče samo naručiti te zamjeniti zavojnicu ?

http://www.ebay.de/itm/171272470955?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Link to comment
Share on other sites

Negdje prije mi se upalila lampica zračnog jastuka na tabli.

Otišao do servisa (kad su bili otvoreni dani...) i veli majstor kad ga je pregledao "otišla vam je zavojnica zračnog jastuka" . Dobio ponudu 1600kn s 25% popusta :blush:

Sad gledam šifru 8200216465 na ponudi, i potražim na netu/ebay-u. Oni mi je stavio kompletnu raket (prekidaše žmigavaca, svjetala, brisaća). Da li je moguče samo naručiti te zamjeniti zavojnicu ?

http://www.ebay.de/itm/171272470955?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Možda su samo kontakti u pitanju. Otkud oni u servisu bez rastavljanja znaju da je otišla zavojnica.
Link to comment
Share on other sites

Dijagnostika je rekla "clockspring circuit". Znaš li točan kod greške što su ti je očitali? Napiši ga. Zavojnica volana je namotana traka s vodičima, nije neki tamo nuklearni reaktor. Kako serviser može znati da je traka s vodičima u zavojnici puknula, ili je kontakt u prekidu na jack-u?

Link to comment
Share on other sites

Eto meni se palila gasila na tabli ovih dana pa izludila me i prespricao konektore na sicevima i slično.I idem podesiti volan po dubini i visini i govno se ugasi.Probaj prvo to a kazu da elektronicari mogu rijesiti prekid na traci za puno manje novaca.

Link to comment
Share on other sites

Nevjerovatno je da ovo citam. Njemu pokaze gresku i tip ispali popravak od 2000 kn. I da je to zamijenio,sto sumnjam da uopce bi, on opet pokaze isto zbog konektora u sjedalu ili neke druge sitnice. Ne znam koju bi pricu slozio onda? Jbt,kako se razbacuju ciframa u tim servisima... ljudi voze groblja i pate se s prezivljavanjem,oni lete u nebesima i pricaju o tolikim novcima kao da je to kupiti kiki bombone u trgovini. Mijenjaj mehanicara. Nemam te namjeru uvrijediti nego sam hledam stvari iz svoje perspektive i ljudi kojih sam okruzen.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Dijagnostika je rekla "clockspring circuit". Znaš li točan kod greške što su ti je očitali? Napiši ga. Zavojnica volana je namotana traka s vodičima, nije neki tamo nuklearni reaktor. Kako serviser može znati da je traka s vodičima u zavojnici puknula, ili je kontakt u prekidu na jack-u?

Na žalost ne znam kod greške. Znam da je to glupi komad papira s 5-7 žica unutri izoliranih. 

 

Eto meni se palila gasila na tabli ovih dana pa izludila me i prespricao konektore na sicevima i slično.I idem podesiti volan po dubini i visini i govno se ugasi.Probaj prvo to a kazu da elektronicari mogu rijesiti prekid na traci za puno manje novaca.

Probati ču doči do konektora na volanu. Zna li netko kako doči do njega, tj. skiniti volan ?

Od čega su kontakti ispod sjedala - bočnog jastuka ili?

 

Nevjerovatno je da ovo citam. Njemu pokaze gresku i tip ispali popravak od 2000 kn. I da je to zamijenio,sto sumnjam da uopce bi, on opet pokaze isto zbog konektora u sjedalu ili neke druge sitnice. Ne znam koju bi pricu slozio onda? Jbt,kako se razbacuju ciframa u tim servisima... ljudi voze groblja i pate se s prezivljavanjem,oni lete u nebesima i pricaju o tolikim novcima kao da je to kupiti kiki bombone u trgovini. Mijenjaj mehanicara. Nemam te namjeru uvrijediti nego sam hledam stvari iz svoje perspektive i ljudi kojih sam okruzen.

Potpisujem! Nemam viška 1600 kn!

Link to comment
Share on other sites

Volan ne skidaj bez skidanja kleme da ti jastuk ne razbije glavu. Konektori ispod sica su jastuci i pirotehnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volan ne skidaj bez skidanja kleme da ti jastuk ne razbije glavu. Konektori ispod sica su jastuci i pirotehnika.

Hvala na savjetu! 

 

 

Evo par slika kako doći do zavojnice - preuzeto s ruskog foruma

Nisu baš po redu ;) Sorry

post-5204-0-26479000-1398235830_thumb.jp

post-5204-0-59797700-1398235831_thumb.jp

post-5204-0-97194200-1398235832_thumb.jp

post-5204-0-04319200-1398235834_thumb.jp

post-5204-0-78650200-1398235834_thumb.jp

post-5204-0-95867800-1398235835_thumb.jp

post-5204-0-03545200-1398235837_thumb.jp

post-5204-0-91800200-1398235837_thumb.jp

post-5204-0-08661000-1398235839_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Najbolja solucija - ne idi na dane otvorenih vrata jer će ti uvijek nešto reći i ubaciti bubicu u uho..

Link to comment
Share on other sites

Da nije bas komplicirano skinuti volan ,a opcenito konektori bar na mom meganu su za klinac od konektora na zadnjoj lampi pa konektor na map senzoru pa do konektora od airbaga na volanu.Uglavnom se stvar rijesi na nacin da kontakt sprejem naspricam te blago savijem muske

pinove na konektorima .

Link to comment
Share on other sites

Najbolja solucija - ne idi na dane otvorenih vrata jer će ti uvijek nešto reći i ubaciti bubicu u uho..

Imaš pravo i jesu 1600kn s 25% popusta - pa si ti misli! 

 

(ne mogu se požaliti na uslugu, korektni su ali imaju i cijenu)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje : Ugradnjom ispravne zavojnice će nestati, lapmica koja upozorava na kontrolnoj ploči ili trebam auto odvesti u servis da resetiraju board pc ?

Link to comment
Share on other sites

Lampica će se ugasiti, ali će u BC ostati zabilježeno. To se kasnije uvijek može obrisati.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nikako da riješim problem zavojnice, budem uskoro :cool: . 

 

Ono što me zanima, da li preko zavojnice ide tempomat, svjetla za maglu? Uglavnom, našao sam jako povoljno (komplet) tipa http://www.ebay.de/itm/171272470955?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 bez opcije za maglenke (a moj ih ima + tempomat)? Pa sam mislio samo prebaciti zavojnicu s novog seta na moj.

 

Šta velite?

Link to comment
Share on other sites

Nikako da riješim problem zavojnice, budem uskoro :cool: . 

 

Ono što me zanima, da li preko zavojnice ide tempomat, svjetla za maglu? Uglavnom, našao sam jako povoljno (komplet) tipa http://www.ebay.de/itm/171272470955?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 bez opcije za maglenke (a moj ih ima + tempomat)? Pa sam mislio samo prebaciti zavojnicu s novog seta na moj.

 

Šta velite?

 Na laguni žice za tempomat idu preko zavojnice. Kako je na Megane-u ne znam, ali pretpostavljam da je isto.

Link to comment
Share on other sites

Onda postoje dvije vrste zavojnice ili je sve to jedna te ista?

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

Onda postoje dvije vrste zavojnice ili je sve to jedna te ista?

Dvije su vrste, jedna ima vodiče za tempomat, a druga nema. Kod lagune ručica za upavljanje svjetlima za maglu se može odvojiti od zavojnice, ista se može posebno kupiti.

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi bilo najbolje naci negde tog flat kabla za kupiti i napraviti zavojnucu malo duzu a ne na knap. *uraditi reparaciju mislim* :)

Link to comment
Share on other sites

Ručice za upravljanje svijetlima i brisačima nemaju nikakve veze sa zavojnicom. To je normalna žičana veza.

Pa ljudi moji kada vrtite volan ručice se nemiču, jer nisu na volanu nego na stupu volana. Na zavojnicu je spojeno samo ono šta se nalazi na samom volanu i šta se skupa sa njim zakreće.

 

I kao šta je kolega usrmaatre rekao postoje dvije vrste zavojnica. Jedna ima vodiče za zračni jastuk i sirenu, a druga za zračni jastuk, sirenu i botune tempomata.

To je kod vas koji imate sirenu na volanu. Kod mene na Clia je sirena na ručici svjetala tako da moja zavojnica ima vodiče samo za zračni jastuk.

Edited by DraganST
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikako da riješim problem zavojnice, budem uskoro :cool: . 

 

Ono što me zanima, da li preko zavojnice ide tempomat, svjetla za maglu? Uglavnom, našao sam jako povoljno (komplet) tipa http://www.ebay.de/itm/171272470955?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 bez opcije za maglenke (a moj ih ima + tempomat)? Pa sam mislio samo prebaciti zavojnicu s novog seta na moj.

 

Šta velite?

 

Kako nema opcije za maglenke?

Pa lijepo ti piše da ima upravljanje sa prednjim i stražnjim maglenkama, a i na slici na ručici svjetala se vide simboli maglenki.

Link to comment
Share on other sites

na meganu mislim da svaki ima pripremu za tempomat pa bi i zavojnice trebale biti iste :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.