Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

sve zavojnice na meg 2 imaju vodiče za tempomat, samo na nekima nisu izvedeni konektori ispod zračnog jasuka za isti,a na nekima jesu...one koje nemaju konektore mogu se jednostavno prepravit...ako budeš uzimao novu zavojnicu gledaj da bude sa konektorima za tempomat jer si onda isti moš za male novce instalirat...

Link to comment
Share on other sites

sve zavojnice na meg 2 imaju vodiče za tempomat, samo na nekima nisu izvedeni konektori ispod zračnog jasuka za isti,a na nekima jesu...one koje nemaju konektore mogu se jednostavno prepravit...ako budeš uzimao novu zavojnicu gledaj da bude sa konektorima za tempomat jer si onda isti moš za male novce instalirat...

Stvarno ne znam za Meg 2, ali kod Lag 2 to nije slučaj. Zavojnice koje su za aute bez tempomata jednostavno nemaju te žice. Ovo znam zato što sam mijenjao zavojnicu (puknula traka mojom krivicom) i na ebay-u sam teškom mukom uspio naći ovu s izvodima za tempomat. Vjerojatno je kod Meg 2 dugačije.

Link to comment
Share on other sites

Meni je crknuta zavojnica a sve radi osim zakljucavanja volana. To i zelim na kraju krajeva jer ako se zakljuca u qurcu si. Objasnjavao mi meho kako je sve rastavljao za otkljucat. Zato je nisam ni mijenjao. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

mislim da zavojnica nema nikakave veze sa zakljucavanjem volana, to na meganeu radi jedan poseban sklop na stupu volana.

Link to comment
Share on other sites

ima, jer pri gresci airbaga se ne moze zakljucati ni volan ni vrata (u voznji). isti se nece zakljucat dok god imas gresku na airbagu.

Link to comment
Share on other sites

Dvije su vrste, jedna ima vodiče za tempomat, a druga nema. Kod lagune ručica za upavljanje svjetlima za maglu se može odvojiti od zavojnice, ista se može posebno kupiti.

Pitao sam zbog ovog oglasa; 

http://www.njuskalo.hr/upravljacki-dijelovi/zavojnica-zracnog-jastuka-renault-megane-ii-oglas-12760123

 

mislim da zavojnica nema nikakave veze sa zakljucavanjem volana, to na meganeu radi jedan poseban sklop na stupu volana.

Ima, kada ne radi zavojnica ne radi ni zaključavanje.

ima, jer pri gresci airbaga se ne moze zakljucati ni volan ni vrata (u voznji). isti se nece zakljucat dok god imas gresku na airbagu.

Tako je!

Link to comment
Share on other sites

za nesto polovno i upitnog stanja je cijena malo previsoka po mom misljenju

Link to comment
Share on other sites

za nesto polovno i upitnog stanja je cijena malo previsoka po mom misljenju

Upravu si, ali mislim da je novo.

 

Za početak probat, ću svoju zavojnici popraviti...Ako ne ide, jebiga. 

DA li če se iskljućiti servise/air bag lampice nakon što se popravi ili moram voziti na dijagnostiku.

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

Pitao sam zbog ovog oglasa; 

http://www.njuskalo.hr/upravljacki-dijelovi/zavojnica-zracnog-jastuka-renault-megane-ii-oglas-12760123

 

Ima, kada ne radi zavojnica ne radi ni zaključavanje.

Tako je!

Zato što je to cijeli modul zajedno sa zavojnicom su i ručice kojima se pali maglenka. Ja sam inače zavojnicu volana (za model s tempomatom) bez ručica za svjetla i brisače platio 320 kn s dostavom iz Engleske (ebay).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Zato što je to cijeli modul zajedno sa zavojnicom su i ručice kojima se pali maglenka. Ja sam inače zavojnicu volana (za model s tempomatom) bez ručica za svjetla i brisače platio 320 kn s dostavom iz Engleske (ebay).

Pitao sam zato što piše u oglasu da je "bez maglenki"? Ako se na engleskom kaže zavojnica airbag slip ring?

Link to comment
Share on other sites

zavojnice pucaju jer su na knap, tako da bi bilo dobro nac neku makar 5 cm duzu od tvornicke.

al u svakom slucaju super pronalazak

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam zato što piše u oglasu da je "bez maglenki"? Ako se na engleskom kaže zavojnica airbag slip ring?

Clock spring.

Link to comment
Share on other sites

Ne pucaju jer su na knap nego preskoči onaj plastični kotačić pa se krivo namotava. Pa postane prekratka i pukne. Ja sam svoju skraćivao i lemio i sve super. Ovo s ebaya je super pronalazak, ali dosta skupo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za par dana stigla nova zavojnica :happy:  iz Poljske .

Nakon Božiča sam na godišnjem pa slijedi šarafanje.

 

PS. čini mi se mala piše da je 52 cm i 7 pina - valjda je to to :blink: ?! Nemam još iskustva nikad nisam vidio zavojnicu Z.J.... 

post-5204-0-72550300-1418712933_thumb.jp

post-5204-0-84835900-1418712946_thumb.jp

post-5204-0-51865500-1418712958_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

To je to. Ja sam naručio isto. S jedne strane će se lakše zalemiti, a s druge će možda biti kemijanja. Možda će trebati plastiku od konektora razvaliti.

Jesi imao problema s narudžbom preko eBay-a, kao da se ne može isporučiti zbog sigurnosnih razloga?

Link to comment
Share on other sites

To je to. Ja sam naručio isto. S jedne strane će se lakše zalemiti, a s druge će možda biti kemijanja. Možda će trebati plastiku od konektora razvaliti.

Jesi imao problema s narudžbom preko eBay-a, kao da se ne može isporučiti zbog sigurnosnih razloga?

Nikakvih problema, došlo za 7 dana  :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

UsPiO sAm  :taz: !!!

 

Napokon uhvatio malo više vremena i bacio se na posao! 

 

Moram reći da nije bilo lako i da nemam (velikog) iskustva na polju tehnike (elektronike/informatike) ne bi se upuštao u posao. 

 

Da ne objašnjavam, veliko Hvala nekom rusu što je to sve snimio i objavio na youtube-u

:lek:  (ne pitaj te kako sam došao do videa)!!! 

 

 

Slijediti samo upute, izgleda jednostavno (ha,ha ko za ku**c izgubio pola h samo na zračnom jastuku - jedva sam ga izvadio)...

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

Meni je najgore to lemljenje. Uspješnost mi je oko 30%.

Istina! Zato svakom mjestu postoje dobar serviser koji povoljno/profesionalno zalemi.

Lemljenje + ako ne znaš namjestiti zavojnicu. Treba ići korak po korak. 

 

To; Administrator, ne bi bilo loše staviti ovaj topic pod bold "Kako popraviti zavojnicu zračnog jastuka"

Link to comment
Share on other sites

meni bi više predstavljalo problem rastavljanje i sastavljanje nego lemljenje, da nema videa treba zapamtit kako je što stajalo

Link to comment
Share on other sites

Rastavljao sam dvadesetak puta. Možemo se udružiti. Ja fizikaliju, a ti lemiš kabel. :-)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.