Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

Rastavljao sam dvadesetak puta. Možemo se udružiti. Ja fizikaliju, a ti lemiš kabel. :-)

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

nije samo fora zalemiti, treba osigurati da se ponovo ne desi isto, mora se iseci jedan deo mimo fleta koji zna da zezne stvar

Link to comment
Share on other sites

kad bi ja to lemio kao ovaj Rus sve bi zajedno polemio u kratki spoj, pa bi bilo kaaa-buuum kad bi spojio jastuk :bigl:

Link to comment
Share on other sites

To je mit kojeg je bolje ne isprobavati, ali i ja sam dizao airbag bez skidanja kleme

Link to comment
Share on other sites

Ono izgleda mnogostruko lakse nekome tko nije vjest s alatom i lemilicom. Lako nesto pojebes. :dobroje: Za aku mu svaka cast iako je zavojnica u prekidu,lako dode do slucajnog spoja.

Link to comment
Share on other sites

čini mi se da je gledao urarskim povećalom da nije koju liniju prespojio za drugu. I čime je ono mazao po spoju prije lemljenja? Neka plava tekućina, pa neka voda na ćirilici...

 

Ako se slijedi link na YT ima dosta ponuđenih sličnih radova, isplati se pogledati

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

pa evo prilike da podjeliš sa nama koji je to dio....

 

 

mogu vam podeliti samo br telefona momka iz beograda koji to radi i daje dozivotnu garanciju da nece doci do ponovnog pucanja. najlaksi deo u celoj prici je zalemiti kabal, treba je smotati ocistiti, podmazati i ostalo...

 

ako se ko odluci da skida i radi ne mora da skine klemu, dovoljno je dzek ablendera da se raskaci. ako se skine odma cim prijavi gresku ne mora se ni novi flat uzimati. sto se duze vozi veca je verovatnoca da ce i sam flet biti u prekidu

Link to comment
Share on other sites

Cemu otpajati akumulator kad postoje osiguraci?!

Izvadio dva/tri osiguraca glavno napajanje i sirene (da ne svira stalno dok pokusavam skinit airbag :-)

Da i servisna/airbag lampica mi se ugaslila. Mislio sam da cu morati ga voditi na dijagnostiku kad ono nakon spajanja i vracanja upalim kad vise ne svijetli.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Da i servisna/airbag lampica mi se ugaslila. Mislio sam da cu morati ga voditi na dijagnostiku kad ono nakon spajanja i vracanja upalim kad vise ne svijetli.

Kod Renaulta je tako kod svih grešaka, za razliku od nekih drugih marki. Jedino će neko vrijeme ostati u memoriji kompa. Ako se greška ne bude ponavljala, nakon tog ''nekog'' vremena, biti će trajno sama obrisana.

Čudi me da je to kod Renaulta još uvijek tako jer je to jedna od mogućnosti dodatne zarade za servis što su Švabe davno uvidjele.

Link to comment
Share on other sites

Kad bih digao zavojnicu van na par dana dok ju ne popravim, auto bi se mogo normalno voziti osim što bi stalno gorile lampice serv+airbag? Točno ili...

Link to comment
Share on other sites

A to ću onda i napraviti jer mi auto treba svaki dan, a ovo sve nekako odgađam jer ne gori stalno

Link to comment
Share on other sites

Si 100% da je zavojnica. Ona kad pukne uglavnom ne bude da se vraca tj iskljucuje greska.

Link to comment
Share on other sites

Kad bih digao zavojnicu van na par dana dok ju ne popravim, auto bi se mogo normalno voziti osim što bi stalno gorile lampice serv+airbag? Točno ili...

 i ne bi imao sirenu.

 

 

@milosb meni je u pocetku treperila u zavisnosti od polozaja volana a posle par dana konstantno svetlela

Edited by Milans
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 i ne bi imao sirenu.

 

 

@milosb meni je u pocetku treperila u zavisnosti od polozaja volana a posle par dana konstantno svetlela

 

 

evo da potvrdim da je to ipak moguce... isto mi se desava trenutno znaci narucujem uskoro ribon kabel :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako kome treba, prodajem taj ribon kabel koji sam naručio preko ebaya. Meni nije poslužio jer sam kupio novu zavojnicu u kompletu s ostalim što ide. Cijena 200 kn.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zato što je to cijeli modul zajedno sa zavojnicom su i ručice kojima se pali maglenka. Ja sam inače zavojnicu volana (za model s tempomatom) bez ručica za svjetla i brisače platio 320 kn s dostavom iz Engleske (ebay).

Evo jučer mi se prvi put u vožnji upalile istovremeno lampice service i airbag pa ugasile pa opet malo nakon toga upalile i opet ugasile.... pa nakon čitanja teme i pored svog iskustva sa elektronikom ne bih se baš tek tako upuštao u ovu priču DIY, pa ako ti nije problem stavit link gdje si našao ovu zavojnicu po ovoj cijeni. Hvala!

Edited by hedonist
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.