Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

Ja sredjujem. Ako treba kabel nov se narucuje iz UK. Ako se koze stari iskoristiti onda se isto odradi.

Za sad sam jedan morao ponovo popraviti (pukao je na suprotnom kraju od onog di je prvi put. Zamor kabla obicni nije bio mijenjan kabel za nov)

Dok se prvi put sredjuje odradim jednu modifikaciju kako bi se sprijecilo preskakanje sto bude uzrok pucanju.

Posle je samo pitanje dal ce original kabel izdrzati i na drugom kraju ili ce puknut mada mozda cu poceti odma skracivat s oba kraja da ostane samo zdrav dio.

Bitno je samo da nije napukao po sredini duzine sto se isto zna desavati i onda se mora nov montirati.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da znam zato sam i napisal da vidim vaše reakcije. Očekivao sam cca 1500kn s ugradnjom. 

Da a slaganje zavojnice (zamjenske) to se naručuje preko ebay-a ? 

i pitanje kaj može poći po zlu ako se pogreši s slaganjem ? Da li se može otvoriti zračni jastuk sam od sebe ? 

Link to comment
Share on other sites

Sta je s mojom?

Sutra ti je pogledam. Skroz sam zaboravio :(.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Da znam zato sam i napisal da vidim vaše reakcije. Očekivao sam cca 1500kn s ugradnjom. 

Da a slaganje zavojnice (zamjenske) to se naručuje preko ebay-a ? 

i pitanje kaj može poći po zlu ako se pogreši s slaganjem ? Da li se može otvoriti zračni jastuk sam od sebe ? 

Nemozes sam slagati(mozes al zagarantirano puca ubrzo). Mozes samo cijeli sklop zavojnice i rucica montirati.

Moze se zajebati ako polozaj volana i zavojnice nije uskladjen i tu je pri motanju kidas.

Aktiviranje airbaga je gotovo pa nemoguce.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da sve je moguće :D ima par videa po youtubu o tome. Bolje da se to prepusti ljudima koji znaju šta rade ;)

Link to comment
Share on other sites

možeš ju popravit sam ako imaš mirnu ruku i lemilicu...stvar uopće nije komplicirana...ja sam svoju složio za pola sata...cijena popravka 4,5kn (RFC 1.27mm kabel) + vrijeme posla...vozi bez tegoba već masu kilometara

Link to comment
Share on other sites

da, ti si popravio zavojnicu, al dal si i otklonio uzrok pucanja?

usput gde se moze naci taj kabel za 5kn, vjerujem da bi mnogima to znacilo znati. jer se do sada kupovalo s ebay-a za 100-200kn
dal je taj kabel bakarni iznutra ili ?

nista za kabel vidim sad sta je to.. super ako ti radi al nije to ono sto treba da bude unutra

Link to comment
Share on other sites

da, ti si popravio zavojnicu, al dal si i otklonio uzrok pucanja?

usput gde se moze naci taj kabel za 5kn, vjerujem da bi mnogima to znacilo znati. jer se do sada kupovalo s ebay-a za 100-200kn
dal je taj kabel bakarni iznutra ili ?

nista za kabel vidim sad sta je to.. super ako ti radi al nije to ono sto treba da bude unutra

kabel je dovoljno savitljiv i dovoljno tanak da prati liniju i odrađuje funkciju, orginalni je puknuo zato jer je pukao onaj dio plastike unutar mehanizma koji ga je onda zgužvao i tako sve ostalo...a problem lufta i mogućnost preskakanja zupčanika sam rješio postavljanjem gumice iz odvodne cijevi fi75 između mehanizma i volana tako da je stalno pritisnuto sve i da nema lufta. osobno ne vjerujem da će bit problema a i da bude opet 4.5kn i pola sata nisu neko preveliko ulaganje

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samo da pohvalim kolegu Miloša. Prošle godine je i meni popravio zavojnicu na mom Scenic-u te sve uredno za sada radi. Sve preporuke za Miloša zna posao :) Poslao sam busom, čovjek mi drugi dan vratio popravljeno... :yeah:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pitanje za VS-a, makar je tema Megane 2.

Preko ljeta kad bi u autu bilo preko +50C se znala AirBag lampica upalit. Kad bi klima ohladila unutrašnjost lampica se ugasila.

Ponekad se čuje neko struganje (lagano cviljenje) unutar volana pogotovo kad je hladnije vrijeme.

Neki dan na -8C sa velikom vlagom mi je truba prestala radit. Danas na +8C truba ponovno radi.

Jednom mi je ljetos nakon stajanja na suncu isto truba privremeno otkazala poslušnost.

E sad moj volan izgleda ovako:

42a7b2e6d342c25742b3c32fcef532ea.jpg

Kad ga okrenem za 180st od ispod je rupa valjda da se tu gurne šrafciger i otkači airbag ?

eb5278d2f601acbc4e938ba68e03d59b.jpg

Sad našao sam OE broj špule (ili sklopa zavojnice) i odgovara za Lagunu 2, VS i Espace... 7701048917

Jel flat kabel zavojnice u banani ili kontakti samo ?

Prije 2g je mijenjana letva i vjerojatno se to data počelo čuti jer sam osobno podigao auto iz servisa od bivšeg vlasnika, pa se sjećam.

On je pak mislio da neku gumu u volanu treba podmazat.

Vidim da se uglavnom spominje Megane 2 za problem zavojnice, a za Lagunu 2 baš i ne.

Link to comment
Share on other sites

ne nego je na megane2 nova zavojnica 1200+kuna a na vecini drugih manje nego sam kabel za popraviti meganovu :D

ova je malo jeftinija, u SzakalMetal je 1100kn, mozda Lageros moze jeftinije ponuditi ako je do nje.

Link to comment
Share on other sites

Kad počne učestalo zajebavat budem skinuo i počistio kontakte, možda pomogne. Jedino ne znam dali truba radi preko kabela isto ili ima neke klizače?

Link to comment
Share on other sites

truba je uglavnom odvojeno, tako da me to cudi da te to muci. ona je onako kllizno kontakt. 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiće trube ,možda je na samom konektoru trube problem oksidacije... Tako je bilo i meni nakon jedne svadbe :D Taj dan je truba radila prekovremeno i pred kraj svatova krepala xD Kad sam je išao skidati za koji dan rekoh ,ajd da probam očistiti kontakte na njoj temeljito i proradila je i još sad radi ,to je bilo na očevom meganeu 1.

Link to comment
Share on other sites

ne nego je na megane2 nova zavojnica 1200+kuna a na vecini drugih manje nego sam kabel za popraviti meganovu :D

ova je malo jeftinija, u SzakalMetal je 1100kn, mozda Lageros moze jeftinije ponuditi ako je do nje.

Sad sam bio na dijagnostici jer mi se pali/gasi check airbag u voznji i rekose zavojnica. Pazi sad ovo, mijenja se cijela kutija sa zmigavcima i zavojnica unutra i kosta 2147kn!!! Nemam bas namjeru to kesirati, sta predlazes? Govorim o meg 3

Link to comment
Share on other sites

mislim da te lazu, moze se mijenjat samo zavojnica. primjer
probacu naci zamjensku
@@kristijan1710 mozda moze pomoci u potrazi

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Ma ok sam si s tim likom iz servisa i on je gledao, pa mu nudi samo tu kutiju. Najgore sta su mi to vec mijenjali u garanciji jer se culo klikanje kad upalim zmigavac. Naravno da se pocelo cuti i na novoj nakon nekog vremena. Uglavnom, ne svijetli mi cijelo vrijeme nego recimo svijetli minutu dvije, pa onda par min ne svijetli i tako u krug. Ocito neki kontakt.

Link to comment
Share on other sites

ako zelis i mozes skinut ovaj dio s linka, u njemu je samo zavojnica a ostalo vjerojatno radi nezavisno, uzmi skini i posalji mi, pa mogu videti da li se moze zamijeniti samo kabel, ili do cega je tocno greska.

Link to comment
Share on other sites

ako zelis i mozes skinut ovaj dio s linka, u njemu je samo zavojnica a ostalo vjerojatno radi nezavisno, uzmi skini i posalji mi, pa mogu videti da li se moze zamijeniti samo kabel, ili do cega je tocno greska.

Da morat cemo nes kemijat ocito. Realno nit znam nit se usudim to rastavljat sam, tak da cu morat nes smislit jer kad to i skinem sam bez auta par dana jel? Il se moze vozit, samo airbag ne radi?

Link to comment
Share on other sites

Kad počne učestalo zajebavat budem skinuo i počistio kontakte, možda pomogne. Jedino ne znam dali truba radi preko kabela isto ili ima neke klizače?

Nema klizače nego radi preko zavojnice.

Ovaj sivi konektor na slici sa crvenom i crnom žicom ti je od trube.

zavojnica.thumb.jpg.7deece318a35454f960a

Link to comment
Share on other sites

mozes se voziti bez tog dijela, samo neces imati trubu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.