Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

Ok, ja sam ljetos zasanjao da se temperaturno kabel na nekom mjestu proširi i stvara neki kontakt.

Još nešto...da li znaš je li torx potreban za odšarafit airbag kroz rupu na stražnjem dijelu volana ili ide na neki klik van ? Danas sam se dosta krivio, ali nisam vidio.

Link to comment
Share on other sites

MilosB  

nebrem naći ali ti to slažeš ? Te zavojnice , i kolika cijena ? 

Link to comment
Share on other sites

MilosB  

nebrem naći ali ti to slažeš ? Te zavojnice , i kolika cijena ? 

Popravlja vrhunski. Možeš naći stranica prije ove. A za cijenu naravno kontaktiraj ga na PM ili mob. :)

Edited by Žac
Link to comment
Share on other sites

Odradio mi je vec bezbroj zavojnica za musterije, svi sretni i zadovoljni ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja sam ljetos zasanjao da se temperaturno kabel na nekom mjestu proširi i stvara neki kontakt.

Još nešto...da li znaš je li torx potreban za odšarafit airbag kroz rupu na stražnjem dijelu volana ili ide na neki klik van ? Danas sam se dosta krivio, ali nisam vidio.

Ne mora biti da si sanjao. Mene je zezao konektor u zadnjem lijevom pragu od zračnih zavjesa. Kada se ugrije auto na suncu onda svijetli lampica air baga. Kada propisno ohladiš onda se ugasi. CLIP je pokazao prekid strujnog kruga lijeve zavjese pa je bilo lakše tražiti.

Link to comment
Share on other sites

ona ti je nepotrebna i nije uzrok nego posledica kvara. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ona ti je nepotrebna i nije uzrok nego posledica kvara. 

Jedno pitanje. Kada skratis kabel, kako skines izolaciju da ti ostanu samo licne? Trebao bi skratiti kabl za pola ili mozda centimetar jer je pukla jedna licna na samom izlazu iz bijele plastike. Inace se kabel otrgnuo radi preskocenog zupcanika ...

TNX

Link to comment
Share on other sites

Kabel stavim na papirnate maramice, vrh lemilice do ibera zagrejan , prislonim na kabel do mjesta do kojeg zelim ocistiti i onda povucem kabel van

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kabel stavim na papirnate maramice, vrh lemilice do ibera zagrejan , prislonim na kabel do mjesta do kojeg zelim ocistiti i onda povucem kabel van

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

RADI. :-) Samo zaboravio sam promjeniti vrh na lemilci na neki malo hladniji ( tipa br. 6) pa je skoro i bakar ispario ... :-D Danak neiskustvu ...

Link to comment
Share on other sites

pokušal sam popraviti zavojnicu volana (neuspješno) 

e sad ZAŠTO...

netko je već prije mene slagal zavojnicu i zalemil to gore ko da mu se nije to dalo raditi, pokušal sam spasiti kaj se spasit da ali pronalazim samo šest konektora, da li je moguće da ima samo šest konektora pa su stavili sedam žilnoga FFC kablića ili su otrgli jedan konektor ? 

 

17016386_10212892893335952_1704399147_o.jpg

17016593_10212892893495956_1141805932_o.jpg

17035806_10212892907976318_1104599658_o.jpg

17035877_10212892895496006_280777178_o.jpg

17036030_10212892902696186_1931594755_o.jpg

17091398_10212892903376203_1029259708_o.jpg

Edited by Matija_vz
Link to comment
Share on other sites

isuse...

ako hoces imam ta dva kraja, nov kabel imam jedan jos s strane. ako te zanima da ti odradim popravku.

Link to comment
Share on other sites

Sad našao sam OE broj špule (ili sklopa zavojnice) i odgovara za Lagunu 2, VS i Espace... 7701048917

Lagano sam u potrazi za ovim OE dijelom :)

Nakon čišćenja kontakata u volanu Airbag lampica se pali i gasi povremeno u vožnji. Bio danas na dijagnostici za svaki slučaj i kaže da je problem prednji airbag. Ukoliko ne nadjem za mjesec-dva morat ću slat nekome na popravak.

Kako je već rečeno, valjda se mogu vozit bez zavojnice. Truba, airbag, i tempomat ionako nisu vitalni dijelovi [emoji2]

Link to comment
Share on other sites

krivo si nasao. nepasu tolko medjusobno, i po 10 put, nije problem u kablu, on se lako popravi/zamjeni, a cijela nova zavojnica kosta 1200kn, polovne zavojnice neznas nikad kad ce puknut. 

ovo sto ti imas sam imao ja, puknut kabel negde po sredini i kako je savijen ili ima kontakt ili ne. ako malo smotas ljevo onda ima tj nesvijetli airbag, ako malo desno onda svjetli, ili obrnuto. imas negde i sliku u temi ovoj mikropukotine takve, koju sam prijatelju radio. 

Link to comment
Share on other sites

*ebi ga, vidiš da im je teško odriješiti kesu i tebi platiti koju kintu da to popraviš. Svi bi samo džabe ili ako ima aplikacija da se samo popravi

Link to comment
Share on other sites

haha :D 

a gle, svako moze sam, pa pukne jednom, drugi put, pa se onda zapitas zasto puca, pa probas promijeniti nesto, pa cekat da vidi dal rjesava problem, pa opet pukne itd.. 

najgore je popravljati za strucnjacima, vidi ono kod Matije, sva sreca pa imam ja te krajeve, al to mi ostalo pukom srecom. u suprotnom bi se moralo zestoko kemijati s konektorima da to radi. a mislim da ne uzimam puno. a cijenu su predlozili musterije prvih par popravaka ne ja. 

Link to comment
Share on other sites

haha :D 

a gle, svako moze sam, pa pukne jednom, drugi put, pa se onda zapitas zasto puca, pa probas promijeniti nesto, pa cekat da vidi dal rjesava problem, pa opet pukne itd.. 

najgore je popravljati za strucnjacima, vidi ono kod Matije, sva sreca pa imam ja te krajeve, al to mi ostalo pukom srecom. u suprotnom bi se moralo zestoko kemijati s konektorima da to radi. a mislim da ne uzimam puno. a cijenu su predlozili musterije prvih par popravaka ne ja. 

Ne bih se sam u to upuštao definitivno. Nekad su jeftinije stvar skuplje na kraju.
Ako se mogu vozit bez toga kojih tjedan dana, nije problem da ti pošaljem pa popraviš ;)

Link to comment
Share on other sites

mozes se voziti bez, meni se salje samo prednji dio. 

Link to comment
Share on other sites

pitaj andjelka za kolko moze nabaviti, i sjetio sam se da sam na espaceu mogao poskidati rucice, moja isprika. tmegane 2  je drugaciji od navedenog.

Link to comment
Share on other sites

pitaj andjelka za kolko moze nabaviti, i sjetio sam se da sam na espaceu mogao poskidati rucice, moja isprika. tmegane 2  je drugaciji od navedenog.

Ja sam u Anet-u u Zagrebu za Megana ll sa tempomatom, Valeov 251640, platio 1150 kn. Bilo je za odmah. Svi drugi su bili skuplji i/ili se moralo naruciti.

Svoji stari sklop planiram sloziti i ugraditi ga kod frenda kojem je isto zavojnica u banani ... Sva je sreca da je "samo" preskocio zupcanik i da se zavojnica iscupala iz konektora pa se relativno jednostavno zalemila ...

Prakticno je pitanje kakvu mast staviti unutra?

Link to comment
Share on other sites

I zuocanik ce opet preskociti i opet pokidati zavojnicu ;)

Netreba ti mast unutra nikakva..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I zuocanik ce opet preskociti i opet pokidati zavojnicu [emoji6]

Netreba ti mast unutra nikakva..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

A gle ... :-D Nemam od čega napraviti deblji zupčanik, a mislim da deblji ji ne stane. Mogu eventualno sa donje strane nešto mekano podložiti da se ne izuje gornji dio i da ne podere plastiku ...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.