Jump to content

Ključ/kartica Megane 2


dajmirenault

Recommended Posts

POzdrav!

 

Imam problem s karticama u svom Meganeu. Situacija je slijedeča. Glavni ključ koji uvijek koristim je otključavao i zaključavao kak mu se "digne". Nekad sam morao malo vadit bateriju, izokretat je, a nekad sam jednostavno morao pričekat da se odluči otključat. Onda sam promjeni bateriju i palio je 10-15 dana bez greške! Hvatao od prve, otvaro/zatvaro sve prozore dvoklikom, otvarao samo gepek po naredbi.. Do jučer.. Juče opet ista priča, neće otvorit/zatvorit nikako. U četvrtak mi se učinilo da ne prima od prve ali sam to pridodo udaljenosti od auta al jučer nije ni od 15 pokušaja. Na kraju je nekak prihvatioo i zaključo sam ga i mirna bosna. Auto uredno pali i prepoznaje karticu tako da nemrem reć da je neispravna. Da li je moguče da brzo pojede bateriju?(Baterija je bila neka kineska s placa) Kome da se obratim da pogleda u ćemu je stvar a da nije ovlašteni? Čuo sam da ima neko na Jankomiru u CIty Centru ko se bavi s tim..

 

Drugi ključ uopče ne reagira niti nakon promjene baterije. Čak i kad stisnem gumb ne čujem onaj "klik" nego kao da stščem u prazno. Auto i s tim ključem pali normalno, uredno ga prepoznaje i ne javlja nikakvu grešku.

 

Pomagajte!

Link to comment
Share on other sites

moguće da ti je oštećena zavojnica na kartici preko koje se promjenjivim magnetskim poljem sa čitača kartice inducira napon i puni baterija na kartici...također ti može biti do prekida nekog voda na štampanoj pločici ili anteni, a isto tako ti se i mikroprekidači znaju odvojt od pločice...ako nemaš iskustva sa time pravac mjastoru za ključeve...

Link to comment
Share on other sites

POzdrav!

 

Imam problem s karticama u svom Meganeu. Situacija je slijedeča. Glavni ključ koji uvijek koristim je otključavao i zaključavao kak mu se "digne". Nekad sam morao malo vadit bateriju, izokretat je, a nekad sam jednostavno morao pričekat da se odluči otključat. Onda sam promjeni bateriju i palio je 10-15 dana bez greške! Hvatao od prve, otvaro/zatvaro sve prozore dvoklikom, otvarao samo gepek po naredbi.. Do jučer.. Juče opet ista priča, neće otvorit/zatvorit nikako. U četvrtak mi se učinilo da ne prima od prve ali sam to pridodo udaljenosti od auta al jučer nije ni od 15 pokušaja. Na kraju je nekak prihvatioo i zaključo sam ga i mirna bosna. Auto uredno pali i prepoznaje karticu tako da nemrem reć da je neispravna. Da li je moguče da brzo pojede bateriju?(Baterija je bila neka kineska s placa) Kome da se obratim da pogleda u ćemu je stvar a da nije ovlašteni? Čuo sam da ima neko na Jankomiru u CIty Centru ko se bavi s tim..

 

Drugi ključ uopče ne reagira niti nakon promjene baterije. Čak i kad stisnem gumb ne čujem onaj "klik" nego kao da stščem u prazno. Auto i s tim ključem pali normalno, uredno ga prepoznaje i ne javlja nikakvu grešku.

 

Pomagajte!

 

Prvo probaj kupiti poštenu bateriju. Ja sam jednom stavljal takvu jednu kinesku u PC i nije ni vrijeme držala.

 A zatim pregledaj kontakte baterije, možda je di kaj odlemljeno/potrgano...

Link to comment
Share on other sites

Budem danas kupio neku kvalitetnu bat pa bum vidio kako diše.

A malo me frka otvarat to sam da ne zjebem.. Gdje u Zagrebu mogu nac nekog da to pogleda i popravi?

Link to comment
Share on other sites

moj savjet ti je RENATA baterije ukoliko se odlucis ponovno mijenjat bateriju

Edited by Shogun
Link to comment
Share on other sites

Sutra cu uzet novu bateriju pa cu vidit jel radi.. Renata kažeš? Nadam se da bum naso to..

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam mijenjao bateriju otišao sam kod urara i tamo sam kupio.Košta 20kn i evo radi već 6mj bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam probo nać bateriju ali bezuspješno.. Nakon što u petak nije htio otvorit/zatvorit(tek nakon 20 pokušaja uspio) danas kad sam tražio bat otključo od prve. Ponovio par puta i sve primio od prve. Onda se sparkiro ispred konzuma,zaključo/otključo bez problema. Onda došo do Peveca i ključ ne radi, nakon kojeg pokušaja uspio. Onda došo pred Plodine i opet ne radi.. Kad sam došo pred kuću normalno zaključo od prve.. :angry:

To sam i mislio, kod urara.. Neko mi je reko da odem u Đorđičevu ako se ne varam da ima neka specijalni dučan za baterije..

Edited by dajmirenault
Link to comment
Share on other sites

Imaš Baterije Zagreb

Ulica Jurja Žerjavića 7

4875-323

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Baterija je 2025. Ne uzimaj no name marke i uzmi nekoliko komada da imaš.

Link to comment
Share on other sites

Znam znam,taman tu nemaju ni u konzumu ni u pevecu. A ja se nadam da je do baterije,da je kriva ova kineska,da se brzo potrošila. Nista drugo mi nema smisla..

2 ključ ima sjebane gumbe sto posto,to moram popraviti..

Link to comment
Share on other sites

E i ja sam te maxell bat dobio u ključu. Velim, ne znam jel do baterije il je nekaj unutra zmrdano. Pošto je radio dobro 2 tjedna kad sam stavio kinesku pa onda počeo kašljucat nadam se da je do toga..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucio maxell u diskont24. 5 komada za 30-ak kuna.

Link to comment
Share on other sites

Da li na vratima postoji neki senzor za otključavanje/zaključavanje? Jel možda tu leži greska u problemima s zaklj/otklj?

Link to comment
Share on other sites

To direktno nema veze s tim. Ako imas,izmedu kvake i lima gdje uvuces ruku na vratima ima plocica sa senzorom.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.