Jump to content

Letva volana za Clio dci


tino

Recommended Posts

Jucer u jednom razgovoru s jednim mehanicarem veli da kraj mandžete sa svake stranebu letvu nasisam masti plus kaj postoji neki srafic s kojim se da to malo postelati da ne lupa. Reko dolazim kod tebe da mi to napravis pa bumo vidli kak se bude onda ponasalo :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudovi evo mene sa sličnim problemom. Auto je Clio II dCi.

 

Kod prijelaza preko ležećih počelo mi lupkati nešto s lijeve strane. Jučer sam uhvatio vremena pa sam detaljnije pregledao auto, i našao slijedeće.

 

Lupkanje se čuje kad na podignutom auto prednji lijevi kotač uhvatim i mičem lijevo-desno. Nakon toga sam skinuo kotač, i uhvatio rukom za sponu. također se osjeti lupkanje kad pomičem lijevo - desno. Na volanu ima malo lufta, i kad stanem s autom i vrtim volan lijevo-desno malo brže isto čujem to lupkanje. Uslikao sam dio odakle mi se čini da dolazi taj zvuk i označio crveno. Jel se radi o problemu s letvom, križem, možda sponu treba dotegnuti?

 

WP_20140706_006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spona letve volana ti je najvjerojatnije otišla.Kuglasti zglob spone nalazi se unutar označene manžete, u krugu je glava letve volana .

Link to comment
Share on other sites

Odlično, bojao sam se da je kaj s letvom. Hvala na brzoj dijagnozi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam te spone isto mijenjao na cliu sve sa rukama me doslo oko 400kn i plus 200kn centriranje trapa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Reparirana letva za 300kn, sa godinu dana garancijom. Repariran križ volana za 200kn. Ne mora sve nužno biti skupo. Preporučam svog mehu koji se pobrinul za sve. Naravno, cijena je "kak za me".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo i mene neki problem hvata nesto mi struze kad malo volan pomijeram lijevo desno gdje se nalazi kriz volana da to pregledam jer ne stignem do majstora jer auto je stalno u pokretu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ljudovi evo mene sa sličnim problemom. Auto je Clio II dCi.

 

Kod prijelaza preko ležećih počelo mi lupkati nešto s lijeve strane. Jučer sam uhvatio vremena pa sam detaljnije pregledao auto, i našao slijedeće.

 

Lupkanje se čuje kad na podignutom auto prednji lijevi kotač uhvatim i mičem lijevo-desno. Nakon toga sam skinuo kotač, i uhvatio rukom za sponu. također se osjeti lupkanje kad pomičem lijevo - desno. Na volanu ima malo lufta, i kad stanem s autom i vrtim volan lijevo-desno malo brže isto čujem to lupkanje. Uslikao sam dio odakle mi se čini da dolazi taj zvuk i označio crveno. Jel se radi o problemu s letvom, križem, možda sponu treba dotegnuti?

 

WP_20140706_006.jpg

 

 

Pozdrav svima. Evo mene dalje s navedenim problemom koji nikako istjerati na čistac.

 

Dakle imao sam navedeno lupkanje. Svi, pa i moj meho su govorili spona letve. Kupio ja obje spone, manžete, krajnike, usput i gumice balans štange i sve to lijepo promjenio. Međutim, kuckanje i dalje prisutno, kod okretanja volana u mjestu, preko ležećih tu i tamo lupne. Bio sam danas kod drugog mehaničara , koji inače i vozi Clio 2, i kaže da se radi o ovom križu letve volana koji sam zaokružio na slici. Kaže da je i on to kod sebe mjenjao.

 

Pogledamo cijene kod tokića i vidimo da je u pitanju cifra od skoro 2500 kuna za orginalni dio (kažu da ide taj cijeli mehanizam, nema samo križ)

 

Dajte savjetujte kako to sanirati a da ne iskrcam toliko love. Može li se taj križ samostalno reparirati? Stavit polovni?

Link to comment
Share on other sites

Daj me nemoj.. Meni ga decko repariral za 15% nove cijene.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ne. ne i jos jednom ne.... nije me dugo bilo pa evo naletio slucajno... nije problem u tome zaokruzenom na slici nego ti je taj kriz tocno iznad tog kruga....  koji je pritegnut sa 8 mm vijkom i maticom. ne  mjenja se samo taj kriz nego stup volana... sa 2 zgloba. gornji ispod elektromotora serva i donji taj koji vidis na slici... staki sa jedne strane stupa... ili te sipke.. nazovi je kako hoces... taj donji kriz dobije malo lugta, i to se cuje uzasno u autu. znam iz vlastitog iskustva jer sam ga ja na svom mjenjao vec 2 puta... prvi put sam dao 400 kn a drugi put naletio od drugog lika za 250  i evo vec godinama vozi bez problema... digni auto na dizalicu  primi rukom taj kriz i nek ti netko gore pomice volan ... onak na sitno skroz lijevo desno i osjetit ces da tu dise 100%

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Saša, luft je iznad ovog označenog crveno. Radi se o kardanu volana, cijeli taj sklop dođe preko 2000 kuna.

Dobio sam ponudu od jednog majstora koji može samo taj uložak kardana zamjeniti, idem kroz koji dan do njega da vidim o čemu se radi.

Usput mi je prozujao prednji lijevi ležaj pa ne čujem više kuckanje :-)

Link to comment
Share on other sites

a i ta reparacija je upitna... po meni... najbolje nadji na otpadu dobar da nema lugta i vozi.... to nemoze bit skupo

Link to comment
Share on other sites

Sad pojačaj radio ;-)

Danas je počeo rondati, vise ni radio ne čujem. Kupio lezaj kod Kreše, sutra izmjena.

Kardan idući tjedan, vjerojatno cu staviti polovni ako bude dobar ovaj koji imam na ponudu.

Link to comment
Share on other sites

Jel clio ima elektro ili hidraulicni servo?

Link to comment
Share on other sites

Napokon tišina, ležaj saniran.

Letva je smi, ne znam jel to elektro ili hidraulicni.

Link to comment
Share on other sites

Jel imas posudu za ulje serva? 99% nemas, tak da je elektricna.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.